BUDA BENIM FAVORİTİM...

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BUDA BENIM FAVORİTİM...

İleti RODOS55 » 04 Mar 2012, 12:39

Arkadaşlar Favoyu alalı 3 ay oldu, Tüpde taktırdım aramız çok iyi seviyoruz aracımızı ama Elektrıksel cok sorun cıkartıyo Adam gıbı bı elektrıkcıde yok maalesef piyasada... Yada ben denk gelmıyorum,
Hayırlı pazarlar....

Eklentiler
DSC03684.JPG
DSC03683.JPG
DSC03682.JPG
DSC03681.JPG
DSC03680.JPG
DSC03679.JPG
RODOS55
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN ÖZÇINAR
Nereden: İzmir
Arabanız: FAVORİT

İleti MadloveR » 04 Mar 2012, 16:39

O elektrik sorunları yüzünden arabayı benzin döküp yakıyodum zor aldılar benzin şişesini elimden. Allahtan iyi bir elektirkçi buldum sorunları hallettirdim. Güle Güle kullan Allah kaza bela vermesin. Elbet iyi bir elektrikçi bulur hallettirirsin sende çok kafanı takma.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti Abdulkadir OĞUZ » 13 Nis 2012, 21:11

Serkan arabandaki elektrik sorunu nedir.
Abdulkadir OĞUZ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkadir OĞUZ
Nereden: Hatay
Arabanız: 1990 Mod.Skoda Favorit

İleti PİCK-UP » 13 Nis 2012, 21:27

basit sorunlar bu araçtaki sorunlar.. çözülemeyecek birşey yok...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti firarim19 » 13 Nis 2012, 21:54

Maşşalah,

Diri duruyor, temiz kullanmışlar. Tekerinizie taş değmesin :)
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti jawacı » 13 Nis 2012, 23:01

favo canlı duruyor maaşallah. elektrik sorunları için keşke ist da olsaydın. ne tip sorunları var ki?
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti RODOS55 » 13 Nis 2012, 23:24

Abi sigorta kutusunda sıkıntı vardı, Dörtlüler yanmıyodu-korna çalmıyodu-frenler ve uzunlar çalışmıyordu, 3 oto elektrıkçisi yapamadı 4. cüsü Bunların tek yerden geldiğini söyleyerek başka bi yerden elektrık alarak kesin çözüme kavusturdu, Zaman zaman sis lambaları yanmıyo gösterge ışıklarının bi ksımı sönüyo bazen...
İşte dediğiniz gibi çözülemeyecek sorunları yokda Çözecek Usta bulmak sıkıntı, Ustaların sayesinde hiç mi hiç anlamama rağmen kendim ufak tefek problemlerini gidermeye başladım bakalım belki bu yaştan sonra yenı bi meslek sahıbı oluruz :) Bu hafta sonu Motor yağını değiştireceğim Onun için yağ filtresini nasıl değiştireceğimi araştırıyorum acep kendım bu filtreyi değiştiremezmiyim?
RODOS55
CLASSIC
CLASSIC

İleti jawacı » 13 Nis 2012, 23:36

yağ filtresini değiştirmek çok basit. yağı boşalttıktan sonra filtreyi sök. yoksa yağ yere akar. filtre motorun ön tarafında aşağıda. radyatörün önünden kolunu uzat tutarsın. elle sökebilirsin, sıkışmışsa hiç bir alet bulamazsan yukarıdan aşağıya doğru bir tornavida çak, çevir. gevşeyince elle sökersin. favonun kendi filtresini bulamazsan tofaş slx filtresiyle aynı.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jawacı » 13 Nis 2012, 23:45

2 hafta önce bende yağı değiştirdim. 1.5 yıl öncesine kadar 20-50 yağ kullanıyordum. marş kışın motoru zor çeviriyordu, duman da yapıyordu. son 1.5 yıl 10-40 yağ kullandım. motor kışın çalışmakta hiç zorlanmadı. yazında ne dumanlama yaptı nede başka bir sorun. 2 hafta önce bir arkadaştan bedava 20-50 yağ bulunca onu koydum, eski sorunlar yine başladı. tekrar yağı değiştirip 10-40 koyabilirim.
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RODOS55 » 26 Kas 2012, 10:26

Yeni konu açıp ekranı meşgul etmektense brdan yazıp okuyan dostların ilgileneceğini düşündüm,
Geçen hafta ekzantrık zinciri-termostat değişimi ve Fren kampana değişikliği yaptık, Önümüzdeki haftada direksiyon kutusunu değiştireceğiz, Sisma varmış üzerinde yine Sismak taktıracağız, Ve en önemlisi Alt şasede çürükler var onları yaptırmam gerekıyor Bunların hepsinı Özdaş Skoda sağolsun yardımcı oluyor Ancak gösterge panelim iptal olmuş durumda yani hararet ibresinden başka bi şey çalışmıyor çıkma arıyoruz İzmirde bulamıyoruz çevresinde bilen duyan gören varsa yardımcı olursa sevinirim
RODOS55
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 26 Kas 2012, 12:42

RODOS55 yazdı:Yeni konu açıp ekranı meşgul etmektense brdan yazıp okuyan dostların ilgileneceğini düşündüm,
Geçen hafta ekzantrık zinciri-termostat değişimi ve Fren kampana değişikliği yaptık, Önümüzdeki haftada direksiyon kutusunu değiştireceğiz, Sisma varmış üzerinde yine Sismak taktıracağız, Ve en önemlisi Alt şasede çürükler var onları yaptırmam gerekıyor Bunların hepsinı Özdaş Skoda sağolsun yardımcı oluyor Ancak gösterge panelim iptal olmuş durumda yani hararet ibresinden başka bi şey çalışmıyor çıkma arıyoruz İzmirde bulamıyoruz çevresinde bilen duyan gören varsa yardımcı olursa sevinirim

Adana'da Ünal Ticaret var. Orada bulabilirsin sanırım. Adanalı arkadaşlar sana telefonunu verirler. Forumda da konusu açılmıştı buradan da bulabilirsin.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti alwaysloser » 26 Kas 2012, 20:20

ben sürekli ünaldan alıyorum çok sevdiğim birisidir sahibi her hafta gider çayını içerim çok lazım olursa yardımcı olurum ayrıca nette kazalı bir formanın gösterge paneline 150 tl dediler linki veriyorum ilgilenirseniz hemen her parçasını ucuza alırsınız

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-h ... 240/detay/
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir