herkese merhaba

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

herkese merhaba

İleti blauzahn » 10 Eyl 2013, 20:16

Arkadaşlar merhaba, ben Ankara'dan Kürşad. Aranıza yaklaşık 1 ay önce katıldım fakat bir türlü bu kısma yazmak nasip olmadı. Bir ay kadar önce Ramazan ayında 97 model Felicia LX aldım. Şimdilik memnun gibiyim ufak tefek sıkıntılar illaki oluyor. Bu arada yaş 29 ama ehliyetim 1-1,5 senelik ve ilk aracım. Bu durumda bile bu araç bana kuş gibi geldi... Şimdilik 1 tane foto yüklüyorum ilerleyen zamanlarda yeni fotolar ekleyeceğim... Sağlıcakla kalın.

blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti fung_hu » 10 Eyl 2013, 21:42

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Bende fazla olmuyo aramıza katılalı ancak daha aracımı ve kendimi tanıtamadım. Önce düldülün resmini çekiyim daha sonra bende buralarda boy gösterecem inş.
fung_hu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre
Nereden: Çorum
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi Safaline, Doblo2

İleti blauzahn » 12 Eyl 2013, 18:09

Teşekkürler, amin cümlemize... Sizin de bekliyoruz resimleri :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isnilgiz » 12 Eyl 2013, 18:17

Hoşgelmişsin kardeş.
Araban da şık duruyormuş. Güle güle kullanın
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 13 Eyl 2013, 00:32

hyrlı olsun aktif forumlar...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti blauzahn » 13 Eyl 2013, 13:00

teşekkürler arkadaşlar..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kispest » 15 Eyl 2013, 12:51

Kürşad hoşgeldin kardeşim. Araban şu haliyle gördüğüm birçok Felicia'nın aksine tertemiz görünüyor. Kazasız belasız kullan inşallah. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti blauzahn » 15 Eyl 2013, 13:55

kispest yazdı:Kürşad hoşgeldin kardeşim. Araban şu haliyle gördüğüm birçok Felicia'nın aksine tertemiz görünüyor. Kazasız belasız kullan inşallah. :)

Kardeşim hoşbulduk, teşekkür ederim. Aracım 97 model, 97-98 arası izmirde ilk sahibi kullanmış aracı, 98-2013 arasında da ankarada bir aile kullanmış. Aynı kişi kullanmış olmasa da ikinci sahibinden aldım aracı. Araç 16-17 yaşında araç haliyle kaporta da biraz masraf var. (Taş izleri için rötuş yapmayı düşünüyorum bu hafta içi) Boya olan bölümler bulunuyor. Ön sağ çamurluk ve sağ kapı biraz bakım istiyor. Önceden macunlar var oralarda çatlama tarzı girintiler bulunmakta. Onlar için foto paylaşacağım. Ne yapabiliriz, ne yaptırmamız lazım diye. Ama yürürü, motoru filan çok temiz. Hatta sahibi bundan bir kaç yıl önce hep yetkili serviste bakımlarını yaptırıyormuş. Ufak bir motor sıkıntısı için de sıfır motor yapalım diyerek kendisinden onay alıp sıfır motor yaptırmışlar 110 bindeyken. Motor seri numarasına kadar değişmiş. Şu an 209 binde araç. İlk aracım olmasından dolayı kaportayı çok sorun etmedim, ne olur ne olmaz diye. İlla ki ufak tefek sürtme çarpma olacak ilerleyen zamanlarda... Şimdilik durum böyle :) Bu arada aracın sahibi araca Sıdıka adını takmış, ben de aynı şekilde sıdıka diye bahsediyorum arada aracım için :P
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti paranoia » 15 Eyl 2013, 15:22

Hoşgeldin Kürşat :D

Sıdıka olduğuna göre herhalde kızımıza da hoşgelmiş diyelim :)

Bence de aslında temiz gibi görünüyor. Kaput üzerinde modifikasyon mu var böyle havalandırma kanalı açılmış gibi görünüyor ? Yoksa orjinalde varmıymış o önceden ?
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti blauzahn » 15 Eyl 2013, 18:48

paranoia yazdı:Hoşgeldin Kürşat :D

Bence de aslında temiz gibi görünüyor. Kaput üzerinde modifikasyon mu var böyle havalandırma kanalı açılmış gibi görünüyor ? Yoksa orjinalde varmıymış o önceden ?

:) Aslında renkler ile biraz oynamamdan dolayı bu şekilde bir görüntü oluşmuş. Standardında olan hava kanalı bu. Ben de şüpheye düşüp bir iki resme bakıp netten gidip elle kendi kaputumu kontrol ettim :) Resmin oynanmamış halini paylaşayım daha iyi olsun :) Plakalık ve plaka biraz eğri büğrü duruyor. Plakalığı daha yeni değiştirebildim ve plakayı da çekiçle güzelce düzelttim :) Eski hali yani anlayacağınız bu :)

Edit: Sanırım eski yüz feliciaların kaputu girinti şeklinde bir hava kanalı var, yeni yüzlerde çıkıntı şeklinde. Sonradan dikkatimi çekti buda.. Kafama takılan sağ taraftaki kısımların yakın resimlerini yakında paylaşacağım...

blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 16 Eyl 2013, 07:35

paranoia yazdı:Hoşgeldin Kürşat :D

Kaputun üzerindeki havalandırma orijinaldir:
http://auta5p.eu/muzea/muzeum_skoda_2013/skoda_08.php
http://auta5p.eu/katalog/skoda/felicia_42.php
O kısım kalorfier fanına hava sağlamak içindir:
http://auta5p.eu/vystavy/brno_2005/salon_082.php
http://auta5p.eu/katalog/skoda/felicia_31.php
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir