Herkese Selam

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Herkese Selam

İleti enisekiz » 04 Şub 2015, 22:00

Adım Enis, 33 yaşındayım, makina mühendisiyim. Aydın'dan aranıza katılıyorum yeni aldığım 94 model 135 LX Favoritimle; ilk arabam. Allah hayırlısıyla binmeyi nasip eder inş. kazasız belasız.

enisekiz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Enis Ekiz
Nereden: Aydın
Arabanız: Favorit 135 LX

İleti aslan_1960 » 04 Şub 2015, 22:51

Enis kardeşim aramıza hoş geldin ,araban hayırlı uğurlu olsun.ALLAH kazasız belasız iyi günlerde binmeyi nasip etsin.Bu arada bende didimde oturuyorum.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Arabanız: Skoda forman glx

İleti Bugra » 04 Şub 2015, 23:05

İlk göz ağrınız hayırlı olsun aramıza hoş geldiniz
Sonra döndüm dedim ki "iyi ki Fabia almışım"
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Buğra Yzb
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat ibiza 1.4 Tdi Stylance 2008

İleti blauzahn » 04 Şub 2015, 23:17

Hayırlı olsun, aramıza hoşgeldiniz. İlk göz ağrısı biraz farklı oluyor. Hele de skoda olunca :) Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti SKDFORMAN » 05 Şub 2015, 00:56

Doğru seçim. hayırlı olsun. güle güle iyi günlerde.
Sizin forumdan, bizlerinde bilimsel ve teknik açıdan sizden öğreneceğimiz cok şey var. aramıza hoş geldiniz.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti enisekiz » 05 Şub 2015, 10:52

aslan_1960 yazdı:Enis kardeşim aramıza hoş geldin ,araban hayırlı uğurlu olsun.ALLAH kazasız belasız iyi günlerde binmeyi nasip etsin.Bu arada bende didimde oturuyorum.

Teşekkür ederim Sarper Bey iyi dilekleriniz için. Ben Nazilli de ikamet edicem. İşyerim Aydında olacağından günlük gidip gelicem Aydın'a. Git-gel tam 100 km inş. fazla yakmayız. Hiç tüp takılmamış aracıma 94.000 de henüz.

Bugra yazdı:İlk göz ağrınız hayırlı olsun aramıza hoş geldiniz

Çok sağolun ilk göz ağrım evet şimdiden çok seviyorum aracımı inş. üzmez bizi

blauzahn yazdı:Hayırlı olsun, aramıza hoşgeldiniz. İlk göz ağrısı biraz farklı oluyor. Hele de skoda olunca :) Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

Amin cümlemize. Gerçekten kullanırken zevk alınan bir araba. 5 dk sürdü satın alma kararımız sürüş keyfinden Hiç 20 senelik araba gibi değil hep de böyle devam eder inş.

kkkk945 yazdı:Doğru seçim. hayırlı olsun. güle güle iyi günlerde.
Sizin forumdan, bizlerinde bilimsel ve teknik açıdan sizden öğreneceğimiz cok şey var. aramıza hoş geldiniz.

Teşekkür ederim sağolun iyi temennileriniz için. :idea:Şimdilik kesinlikle doğru seçim gibi duruyor ilerleyen zamanlarda da hep öyle olur inş. Gerçekten forumda aşırı derecede güzel ve detaylı bilgiler var. Bu kadarını 10 gün önce söyleseler inanmazdım. Bizzat tecrübe ettim. Bir de resimler sürekli kalıcı olsa çok daha iyi olurdu. Geçmiş yıllara ait bazı resimler sitelerin kaldırmasından dolayı gözükmüyor. Elimden geldiğince ben de burda sizinle güzel bilgiler paylaşırım inş.
enisekiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti Arye » 05 Şub 2015, 15:37

Enis kardeşim aramıza hoş geldin ,araban hayırlı uğurlu olsun.ALLAH kazasız belasız iyi günlerde binmeyi nasip etsin
Arye
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: skoda fabia 1.4 16v 2004

İleti bee58 » 05 Şub 2015, 20:08

hayırlı olsun allah kaza bela göstermesin
bee58
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: celal arı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 2004

İleti enisekiz » 05 Şub 2015, 21:43

Arye yazdı:Enis kardeşim aramıza hoş geldin ,araban hayırlı uğurlu olsun.ALLAH kazasız belasız iyi günlerde binmeyi nasip etsin

Hoşbulduk, teşekkürler. Amin; cümlemize inş.

bee58 yazdı:hayırlı olsun allah kaza bela göstermesin

Amin, teşekkürler.
enisekiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti toyota » 05 Şub 2015, 22:09

Hayırlısı olsun Enis bey aracınız ile ilgili preblemler olsun olmasın durumunuz müsait ise parçaları zaten ucuz yeni alınan arabalarda.
Motor yağ kontrolü gerekirse değişimi. (değişim yağ filitresi ile beraber)
hava filitresi kontrolü gerekirse değişimi.
buji ve distiribitör tevzi makarası kontrolü gerekirse değişimi.
Ön arka fren balataları kontrolü gerekirse değişimi.
Motor takozları kontrrolü gerekirse değişimi.
Aracın ön arka aydınlatma kontrolünü zaten yaparsınız.

Buji kablosu benzin fiitresi gaz varsa gaz filitresi fren hidrolik yağı şanzuman yağları sorgulamadan değiştirtin.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti aslan_1960 » 05 Şub 2015, 23:34

Enis kardeşim,makine mühendisi olduğun için arabanın bir çok tamirini forumdanda yardım alarak kendin yaparsın.Yedek parça işini,otoyedekparcacım.com adlı siteden tedarik edebilirsin.Arkadaş foruma üyedir ve güvenilir insandır.Tavsiye ederim.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Arabanız: Skoda forman glx

İleti enisekiz » 06 Şub 2015, 11:27

toyota yazdı:Hayırlısı olsun Enis bey aracınız ile ilgili preblemler olsun olmasın durumunuz müsait ise parçaları zaten ucuz yeni alınan arabalarda.
Motor yağ kontrolü gerekirse değişimi. (değişim yağ filitresi ile beraber)
hava filitresi kontrolü gerekirse değişimi.
buji ve distiribitör tevzi makarası kontrolü gerekirse değişimi.
Ön arka fren balataları kontrolü gerekirse değişimi.
Motor takozları kontrrolü gerekirse değişimi.
Aracın ön arka aydınlatma kontrolünü zaten yaparsınız.

Buji kablosu benzin fiitresi gaz varsa gaz filitresi fren hidrolik yağı şanzuman yağları sorgulamadan değiştirtin.

Teşekkürler Tolga Bey.
Yağ değişimi yaptırdım. Filtre değişimi yapıldı mı tam bilmiyorum. Benzin otomatiğinin altından her durduğu yerde 1-2 damla damlatıyordu. Almadan 15 gün önce yağ değişimi yapılmış ve 3 lt yağ katılmış olmasına rağmen 1 lt bile yağ kalmamıştı araçta aldığımda. Benzin otomatiğinin fiber keçesini değiştirttim. Kaçak onun altından görünüyordu. Çözüm olmuştur inş.

Bujiler yeniymiş kontrolü yapıldı.
Distribütöre bakmak lazım.
Ön fren balataları değişimi yapıldı.

Motor takozları aklımda bulunsun bir ara bakarız ona da.

Ön farlar kısada çok zayıf kalıyordu. Yapıldı. Arkalarda sıkıntı yok şükür.

Buji kabloları da aklımda. Gaz yok :) Benzin filtresi yeni gibi duruyor. Fren ve şanzuman hidroliğine de bir ara baktırayım.

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, çok sağolun.

aslan_1960 yazdı:Enis kardeşim,makine mühendisi olduğun için arabanın bir çok tamirini forumdanda yardım alarak kendin yaparsın.Yedek parça işini,otoyedekparcacım.com adlı siteden tedarik edebilirsin.Arkadaş foruma üyedir ve güvenilir insandır.Tavsiye ederim.

Aynen öyle Sarper Bey zaten branş alakası olmayan insanlar bile cesarete gelip arabayı yeniden yapabilirler forumdaki bilgilerle nerdeyse . Ki örnekleri de yok değil paylaşımlarda hep var . Yedek parçada orjinallik ararım; en olmadı kaliteli yan sanayi. İhtiyaç karşılıyorsa o arkadaşla da alışveriş yaparız tabi; yabancımız değilmiş sonuçta .
enisekiz
CLASSIC
CLASSIC

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir