Octavia'mı sonunda köşebaşı esnafı 4k'dan aldım

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia'mı sonunda köşebaşı esnafı 4k'dan aldım

İleti ali » 03 Şub 2008, 00:01

evet. skodalar bakkallarda satılsa daha iyi satar. aynen katılıyorum. arkadaşla geziyorduk. şurada yeni octavialara bir bakalım dedik. girdik, baktık, inceledik çıktık. hiç kimse ilgilenmedi bizimle. kendi kendimize arabayı inceledik. hemen yanında honda satan yer var. bir de oraya girelim dedik. hemen yanımıza minietekli bir kız geldi. epey bir övdü arabayı. alacak olsak satardı herhalde.
ikisini karşılaştırdığımda tercihimizi octaviadan yana kullandık ama bize arabayı satacak kimse yoktu.

ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 03 Şub 2008, 00:04

Valla Octi almadan önce Chevrole lacettiye baktım. O an ellerinde yoktu düşünün lacetti bile yok satıyordu. Hatta adamlar tam ben banka kredisine imza atarken aradılar size araba bulduk diye ben kalsın dedim.

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti freeZe » 03 Şub 2008, 00:06

[quote="ali"]evet. skodalar bakkallarda satılsa daha iyi satar. aynen katılıyorum. arkadaşla geziyorduk. şurada yeni octavialara bir bakalım dedik. girdik, baktık, inceledik çıktık. hiç kimse ilgilenmedi bizimle. kendi kendimize arabayı inceledik. hemen yanında honda satan yer var. bir de oraya girelim dedik. hemen yanımıza minietekli bir kız geldi. epey bir övdü arabayı. alacak olsak satardı herhalde.
ikisini karşılaştırdığımda tercihimizi octaviadan yana kullandık ama bize arabayı satacak kimse yoktu.
[/QUOTE]

hadi yaaa efe artık mini etekli kızlarlamı yapıyor satışları valla iyi oldu sölediğin dur bende yarın bir uğryayım efe yeWink.
freeZe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti edameliszek » 08 Şub 2008, 18:45

Smile hayırlı olsun ...
edameliszek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guneyozge » 29 Nis 2008, 16:23

Arkadaşlar tepkinizi anlıyorum ve size hakta veriyorum ama her bayii öyle değildir.Orada bir yanlışlık olmuş belki satış danışmanından kaynaklanan belki plazadan kaynaklanan bir hata.Sonuçta olamaması daha iyiydi tabi ki ama böyle bir olay yüzünden tün bayileri bakkalda satsalar daha çok saarlar diye küçük görmekte yanlış.Neticede bende bir bayide çalışıyorum ve birde işe bayilerin gözünden bakmaya çalışın.Yani empati kurun buraya her gün o kadar çeşit insan geliyor ki ama bizler hiçbirini bu iyi müşteri bu kötü müşteri diye ayırmadan aynı ilgi ve alaka ile karşılıyoruz.
Sizlerin bayileri şikayet edeceği birçok nokta var ve birçok forum peki bizler sorunlu müşterileri nereye şikayet edelim :)

Umarım bu yaşanan sorunlar bir daha hiç bir yerde yaşanmaz ve hepimiz bindiğimiz arabaların kalitesini anlatmak için yazarız bu foruma.

Sevgiyle kalın , SKODA ile kalın
guneyozge
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guneyozge » 29 Nis 2008, 16:24

Tabi birde mini eteke konusu var.Biz mini etekleri değil araçları satmak için buradayız :):):)
guneyozge
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk » 29 Nis 2008, 16:54

hayırlısı olsun...Güle güle kullanın...rengi çok güzel...Clap
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 29 Nis 2008, 18:33

hayırlı solsun.kazasız güzel günerlde kullan octını
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti ayhani » 30 Nis 2008, 01:23

[quote="fmaka"]hayırlı solsun.kazasız güzel günerlde kullan octını[/QUOTE]

Başlığıma cevap yazılmış ne güzel. Arkadaşlar teşekkür ederim. Allah olmayana daha iyisini nasip etsin.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 30 Nis 2008, 01:53

[quote="guneyozge"]Arkadaşlar tepkinizi anlıyorum ve size hakta veriyorum ama her bayii öyle değildir.Orada bir yanlışlık olmuş belki satış danışmanından kaynaklanan belki plazadan kaynaklanan bir hata.Sonuçta olamaması daha iyiydi tabi ki ama böyle bir olay yüzünden tün bayileri bakkalda satsalar daha çok saarlar diye küçük görmekte yanlış.Neticede bende bir bayide çalışıyorum ve birde işe bayilerin gözünden bakmaya çalışın.Yani empati kurun buraya her gün o kadar çeşit insan geliyor ki ama bizler hiçbirini bu iyi müşteri bu kötü müşteri diye ayırmadan aynı ilgi ve alaka ile karşılıyoruz.
Sizlerin bayileri şikayet edeceği birçok nokta var ve birçok forum peki bizler sorunlu müşterileri nereye şikayet edelim :)

Umarım bu yaşanan sorunlar bir daha hiç bir yerde yaşanmaz ve hepimiz bindiğimiz arabaların kalitesini anlatmak için yazarız bu foruma.

Sevgiyle kalın , SKODA ile kalın
[/QUOTE]

Müşteriden niye şikayet ederki satış temsilcisi.

Müşterinin hesabı basittir, elindeki parayla mümkün olan en iyisini almak.

Eğer satış temsilcisi tutamayacağı sözler verip yerine getirmezse her türlü fırçayı hak eder. Allah aşkına bir müşteri araba alırken size ne yapabilir. Parasını hazırlamış pazarlığını yapmış arabasını beklemektedir size ne yapabilir.

Arkadaşım ben iddiamda ısrarcıyım Yüce oto ve bayileri araba satmak yerine bakkal işine girsin daha başarılı olurlar. Yüce oto toptancı olur diğerleri bakkal. Çünkü hiçbir toptancı filanca tarihte şu bakkadaldan aldığınız bisküviden veya bakkaldan memnunmusunuz diye sormaz. Ama akıllı bir oto diprütörü müşterisine bayi ve oto memnuniyetini sorar.

Yüce oto sanırım bisküvi sattığını zannediyor.

Yüce otoyu 3-4 kere aradım bakın mersin bayiniz böyle böyle yaptı diye uzun uzun anlattım telefonun öbür ucunda bir ök…z telefonu kapatsada uyusam modunda seni dinledikten sonra biz size döneriz diyor ama nerde. Ya insan yalancıktanda olsa bir gün sonra geri arar biz bayiyi aradık gerekli uyarıları yaptık kusura bakmayın felan der. Ama bunlarda nerde o kafa.

Satış temsilcileri zaten başka bir alem %90’ı gerizekalı. Plazadaki 3-5 modelin özelliğini soruyorsun bilmiyorlar. Octi ambiantenin döşeme renkleri nelerdir diye sordum bön bön bakıyorlar. Hele bayan temsilciler tam süzme insan sattığı bir şeyi az bir şey merak eder.

Özellikle benimle muhatap olan bayan temsilcim(her şeye rağmen ismini yazmayayım) verdikleri sözleri unutup öyle bir kıvırdı ki, dansöz olsa asenayı sollardı.

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti akdeniz » 30 Nis 2008, 03:54

hayırlı olsun kardeş kzasız belasız sevdiklerinle mutlu mutlu binersin inşallah
akdeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 30 Nis 2008, 04:43

[quote="akdeniz"]hayırlı olsun kardeş kzasız belasız sevdiklerinle mutlu mutlu binersin inşallah[/QUOTE]

Teşekkür ederim arkadaşlar bu arada arabayı alalı 4 ay oldu sanki yeni almışım gibi hissettim birden LOL
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti formenci » 30 Nis 2008, 12:32

hayırlı olsun cvayır cayır yanıyor
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kolaga58 » 11 Tem 2008, 17:10

ilk başta hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin güzel günlerde kullanırsın inş.
servislere gelince türkiyede hep böyle sivas taki skoda serviside mersindekinden aşağı kalır yanı yok.fazlası var eksiği yok.Ben skoda türkiye distribitörü  olan yüce otodan bu servisleri ellerinden alıp daha iyi yapacak insanlara vermesini diliyorum.Böyle giderse zaten sıkıntılı olan skoda yakın zamanda silinip gidecek türkiyeden.Bu arabanın tanıtımına bu servisler engel oluyor.İnanın bu servis yüzünden çevremde skoda marka arabayı almayı düşünen dostların bu gibi insanlardan dolayı vaz geçtiler.
kolaga58
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 13 Tem 2008, 00:08

ayhani kardeşim, bu sadece araba satışlarında olmuyor malesef. Çoğu firma bu tür kötü hizmeti sunabiliyor. Firma ismi vermeyeceğim ancak bir diz üstü bilgisayar almıştım, arızalandı ve servisine göndermiştim. Sorunum çözülene kadar 2 aydan fazla süre geçti. Benim için tam bir işkence idi. Ayrıntılara girmeyeyim, sorunumu yeni bir diz üstü alıp çözdüm. Senin durumunu az çok anlayabiliyorum. Kazasız belasız iyi günlerde kullanırsın inşallah, hayırlı olsun araban.
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilker_617 » 13 Tem 2008, 00:21

Hayırlı olsun...Bayağı (kötü)maceralı

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FABİA 1.2HTP 2005

İleti desert » 14 Tem 2008, 00:47

öcelikle hayırlı olsun.bende siyahı tercih edecektim ama malum toz kir ve çizilme konuları yüzünden gümüş renk sipariş verdim.
    bayiler gerçekten kötü genel olarak.servislerde öyle galiba.bu benim gözümü şimdiden korkuttu acaba bir çözüm yokmu toplu bir yazı yazalım böyle konularda yüce otomative diyeceğim ama arkadaşlar yüce otomotivde pek iyi sayılmaz internet sitesi içler acısı,arabanın ismi duyurulmuyor reklam olayı sıfır... bilen araştıran alıyor.sonrasıda malum forumda herkes arabadan değil bayiden yada servisten dolayı muzdarip... buna çözüm aramalıyız...

desert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kibrit_cin » 15 Tem 2008, 19:17

Hayirli ugurlu olsun..
Bosver onlar yaptiklari ayipla kalsinlar..

Sizde direksiyon basina gectiginizde herseyi unutursunuz zaten..Unutturur skoda size,birazda ses verdiniz mi bosverin gitsin :)
kibrit_cin
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir