DİKKAT! OTOMOBİL ALMAYI DÜŞÜNENLER!

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DİKKAT! OTOMOBİL ALMAYI DÜŞÜNENLER!

İleti serdar89 » 17 Nis 2008, 18:05

ODD Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Orhon, 'Otomobil satın almayı düşünenler acele etsin' dedi.

'Otomobil fiyatları yüzde 10 artacak'

Toyotasa Genel Müdürü ve Otomobil Distribütörleri Derneği (ODD) Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Orhon, dövizde oluşan kur farkı dolayısıyla sektörün fiyat ayarlamalarını yavaş yavaş yapacağını söyledi.

Yüzde 15 dolayında gerçekleşen kur farkının önümüzdeki aylarda yüzde 10 civarında fiyatlara yansıyacağını kaydeden Orhon, 'Fiyat ayarlamaları muhtemelen aylara bölünerek uygulanacak. Otomobil satın almayı düşünenlerin bu dönemi ve cazip fiyatları değerlendirmelerini tavsiye ederim.' dedi.

Antalya'da düzenlenen Autoshow 2008 Fuarı'na katılan Toyotasa Genel Müdürü Orhon, sektöre ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: 'Toyotasa olarak hala iyimseriz. İlk 3 ay sektör için olumlu geçti. Geçen yılın ilk 3 ayının yüzde 35 üzerinde gerçekleşti. Kısa vadede belirsizlik söz konusu olsa da, uzun vadede 2008'in 2007'den daha iyi bir sene olacağına inanıyoruz.'

serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 17 Nis 2008, 18:29

LOLKimse  Yeni Arac Almayı düşünmüoo herhalde

serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 17 Nis 2008, 19:00

ZATİ BU DEVİR DE 2000 KMDE SATILIK ARACLAR VARKEN MİLLET NİYE SIFIR ALIO BEN ANLAMIYORUM İLK DEFA CLİO YU SIFIR ALDIM SON SIFIR ARABAMDA O OLSUN BEN MEMURUM PARA HAVUZUNDA YÜZEBİLECEGİM GÜNE KADAR SIFIR ARABAYI DÜŞÜNMEM NİYE 5 MİLYAR İLK GÜNDEN İÇERİ GİRİYİMKİ SIFIR ALIPTA
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti sinnex » 17 Nis 2008, 19:15

[quote="elegance"]ZATİ BU DEVİR DE 2000 KMDE SATILIK ARACLAR VARKEN MİLLET NİYE SIFIR ALIO BEN ANLAMIYORUM İLK DEFA CLİO YU SIFIR ALDIM SON SIFIR ARABAMDA O OLSUN BEN MEMURUM PARA HAVUZUNDA YÜZEBİLECEGİM GÜNE KADAR SIFIR ARABAYI DÜŞÜNMEM NİYE 5 MİLYAR İLK GÜNDEN İÇERİ GİRİYİMKİ SIFIR ALIPTA[/QUOTE]

Evet katılıyorum,2006 sonunda 2007 Doblo almıştık sıfır, 28.500 YTL idi sanırım, geçen ay sonunda sattık sattığımız ücret 24.000 YTL..:(
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 17 Nis 2008, 20:59

bence sıfır araç almak farklı birşey ya ben param varsa kesinlikle sıfır alırım zaten bu aralar araç almayı düşünüyorum fakat ne alacağıma henüz tam olarak karar verebilmiş değilim
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erdinc » 18 Nis 2008, 20:23

[quote="crash"]bence sıfır araç almak farklı birşey ya ben param varsa kesinlikle sıfır alırım zaten bu aralar araç almayı düşünüyorum fakat ne alacağıma henüz tam olarak karar verebilmiş değilim[/QUOTE]

aynen katılıyorum arkadaşlar siz milletin ne çakal olduğunu unuttunuz galiba burası Türkiye, ben ikinci el araba almaya diye cıktım görmediğim namussuzluk kalmadı,

-adamın arabası bozulur satar,

-kaza yapar satar,

-hoşuna gitmez satar,

-kronik arızası olur satar

-araba perttir kazasız der satar

-bu devirde artık servisleri bile kandırıyolar bırakın normal vatandaşı kandırmayı

-her türlü katakulleyi yapar satar

-km ile oynatır satar

-ağır bakımı gelir satar

-afedersin arabanın içine eder bi gün önce koslayla siler satar

-2004 model arabaya 18 milyar ister araba 50.000 dedir alırken ödediği kdvyi ötvyi sana yükler satar

-bu devirde tanımadığın adamdan ikinci el araç almıycaksın bnm son sözüm budur...

-
erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 22 Nis 2008, 22:56

ee ne yani sıfır alıpta kazıklananlımmı bi kere kazıklandım onuda diyim bu sıfır sevdası yüzünden megane 2 alcagıma yada octavia alcagıma giittim sıfır diye clio aldım  eger ebnim param sobada yakacak kadar cok olursa o zaman sıfır araba alacam
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti erdinc » 23 Nis 2008, 01:01

[quote="elegance"]ee ne yani sıfır alıpta kazıklananlımmı bi kere kazıklandım onuda diyim bu sıfır sevdası yüzünden megane 2 alcagıma yada octavia alcagıma giittim sıfır diye clio aldım  eger ebnim param sobada yakacak kadar cok olursa o zaman sıfır araba alacam[/QUOTE]

Gözüm bende senin gibi düşünüyordum ama o işler öyle olmuyor peder bey fabia'ya gidip 27,5 sayınca kafayı yemiştim o paraya ne arabalar alınırdı diye şimdi iyiki almış diyorum maaşallah araba bir kere bile tık demedi, ee olcak tabii sıfır diyen olabilir ama sıfır araba alıp 3. gün çekiciye koyan daçok bu işler birazda şans işi, 2. ele gelince kesinlikle tanımadığım bir insanın arabsına güvenim yok ben binici adamım aldığım araba içime sinecek bize katakulle gelmez, bak ben KIRŞEHİRLİYİM dayım otomobil tamircisi sordur sanayide Büyük sami diye herkez tanır, diğer dayılarım galerici ama ben gidip 2. el almam tanıdık olmadıkça , aylardır araba aradım her türlü şey oluyor bu piyasada yukarıda yazdım, vereceğin para 2-3 milyar o da devlete gitsin milletin cebine gitceğine ok
erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti reprisal_hunter » 23 Nis 2008, 09:40

walla boş zmanlarımda kapotacı arkdaşın yanına gidiyorum yardıma galericiler öyle arabalar getiriyor o arabaların üzerinde öyle bir oynama yapılıyor ki aklınız durur boyası solmuş bir aracın üzerine hiç zımpara bile atmadan direk boyayı basıyorlar ve satışa hazır tabi galerici yap bu aracı sadece kazımadan boya at dior kaportacıda
Kullanıcı avatarı
reprisal_hunter
CLASSIC
CLASSIC

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir