bu gün itibariyle oktavia sahibi olduk..

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bu gün itibariyle oktavia sahibi olduk..

İleti tthetri » 03 Tem 2008, 19:41

hayırlı uğurlu olsun. O kadar param olsun, ben de hiç tereddüt etmeden o arabadan alırımThumbs%20Up doğru tercih.

tthetri
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 03 Tem 2008, 20:01

[quote="desert"]arkadaşlar herkese merhaba artık bende skoda grubuna katıldım.bir oktavia alarak.33.000 'e oktavia classic A5 kasa aldım.araba hakkında fazla bir bilgim yok 2. el piyasası kötü Angry sadece bunu biliyorum.ama kullananlardan sordum çok memnunlar sizce iyimi ettik yoksa kötümü cevaplarınızı bekliyorum.herkese şimdiden teşekkürler.bu arada sıralı lpg sistemi üzerinde,trafiğe çıkışınıda 2009 olarak yani ağustos ayında yaptırmayı düşünüyorum ; ne diyosunuz?[/QUOTE]

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.

Hevesinizi kaçırmak istemem ama biraz pahalı almışsınız gibi geldi fiyatı görünce şok oldum. Hemen skoda.com.tr den fiyatlara baktım octi classic 31,9 kampanyalı fiyatı görünüyor,   Pazarlıkla 30 a kadar düşerlerdi diye düşünüyorum. Siz nasıl 33'e aldınız? Zira ben octi ambiantı ocak ayında kampanyalı liste fiyatı 33,5 olmasına rağmen pazarlıkla 32'ye aldım. fiyatlar bu kadar artmış olamaz. O zaman octi classic kampanyalı liste fiyatı 30 bin ytl iken bayi 29 demişti biraz bastırsam 28 e alırdım. Sizinki ile arada 5 milyar benim arabayı alalı 5-6 ay olduğu düşünülürse nerdeyse her ay için 1000 ytl zam görünüyor.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti OKTAVİACI » 03 Tem 2008, 23:19

hayırlı olsun güle güle kullan zamanla elegance da alırsın inş.
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti desert » 03 Tem 2008, 23:34

[quote="ayhani"] [quote="desert"]arkadaşlar herkese merhaba artık bende skoda grubuna katıldım.bir oktavia alarak.33.000 'e oktavia classic A5 kasa aldım.araba hakkında fazla bir bilgim yok 2. el piyasası kötü Angry sadece bunu biliyorum.ama kullananlardan sordum çok memnunlar sizce iyimi ettik yoksa kötümü cevaplarınızı bekliyorum.herkese şimdiden teşekkürler.bu arada sıralı lpg sistemi üzerinde,trafiğe çıkışınıda 2009 olarak yani ağustos ayında yaptırmayı düşünüyorum ; ne diyosunuz?[/QUOTE]

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.

Hevesinizi kaçırmak istemem ama biraz pahalı almışsınız gibi geldi fiyatı görünce şok oldum. Hemen skoda.com.tr den fiyatlara baktım octi classic 31,9 kampanyalı fiyatı görünüyor,   Pazarlıkla 30 a kadar düşerlerdi diye düşünüyorum. Siz nasıl 33'e aldınız? Zira ben octi ambiantı ocak ayında kampanyalı liste fiyatı 33,5 olmasına rağmen pazarlıkla 32'ye aldım. fiyatlar bu kadar artmış olamaz. O zaman octi classic kampanyalı liste fiyatı 30 bin ytl iken bayi 29 demişti biraz bastırsam 28 e alırdım. Sizinki ile arada 5 milyar benim arabayı alalı 5-6 ay olduğu düşünülürse nerdeyse her ay için 1000 ytl zam görünüyor.
[/QUOTE]

lpg içinde ki fiyatı bu peşin paraya.çok bayilen görüştüm (ama telefonda) bu fiyattan iyisini veren olmadı.ağustos ayındada 2009 lar gelince fiyat dahada artacak diye duyunca bu fiyatta anlaştım.çokmu pahalı böyle bilmiyorum ama benim konuştuğum diğer bayilerden sonra makul geldi.daha ucuza varmı artık bilmiyorum.bu üstelik standart donanımlı ve en alt sınıfı.tanım olarak halen ambiant neye elegant neye deniyor bilmiyorum malasef ; sadece en alt sınıfını aldığımı biliyorum arabanın özelliklerinide hiç bilmiyorum.anahtarlıktan diğer tüm fonksiyonlarına varıncaya kadar bu forumlardan öğrenmeye çalışıyorum ve aslında tatminkar bilgi veren yada yazan olmadı yazsan sevinirim...yorumun için teşekkürler. devamını beklerim...
desert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trakyalı » 03 Tem 2008, 23:49

aramıza hoşgeldin,aracın hayırlı olsun.
trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 03 Tem 2008, 23:53

Hımm. hocam lpg içinde olsa dahi liste fiyatında satmışlar yani hiç iskonto yapmamışlar neyse hayırlı olsun. Eğer arabayı teslim almadıysanız en azından 1-2 milyar fark verip ambiante alın. Sonra pişman olursunuz octi ancak bu donanımla karizma olur bence. Bende octi alırken classice baktım ama 30 küsür milyarlık arabada arka camlar krikolu olması bile bence yeterince gıcık bir durum. Benim elegance gücüm yetmedi o zaman arada 5 milyar fark vardı. Eğer gücünüz yetiyorsa 1-2 milyar fark verip ambiante alın.

Arabayı nerden aldınız. Size nacizane tavsiye farklı illerdeki bayiilere sorun. Bayilerden aldığınız fiyatı birbirlerine söyleyin. Ben arabayı alırken Adana özgen ile Mersin 4k birbirine girdi fiyat kıra kıra 33,5 kampanyalı fiyatı 32'ye düşürdüm üstüne birde konuşan park sensörü hediye aldım. Mutlaka liste fiyatına iskonto isteyin.

Size donanım listesini gönderiyorum

YENİ OCTAVIA Donanımları

CLASSIC
ABS+MBA(MEKANİK FREN YARDIMCISI)+MSR+ASR, YARI OTOMATİK KLİMA (CLIMATIC), ARKADA ÜÇ NOKTADAN BAĞLI EMNİYET KEMERLERİ (ÜÇ YOLCU İÇİN), SÜRÜCÜ VE YOLCU HAVA YASTIKLARI (GÜVENLİK SİSTEMLİ VE ÇOCUK GÜVENLİK KİLİTLİ), IMMOBILIZER-VIN KODLU ETİKET, KAZA SIRASINDA KİLİTLERİN OTOMATİK AÇILMASINI SAĞLAYAN VE FLAŞÖRLERİ DEVREYE SOKAN GÜVENLİK SİSTEMİ, YÜKSEKLİK VE DERİNLİK AYARLI ELEKTRO-MEKANİK TAKVİYELİ DİREKSİYON, AERO SİLECEKLER, AYDINLATMALI TORPİDO GÖZÜ, RADYO-KASET ÇALAR, UZAKTAN KUMANDALI MERKEZİ KİLİTLEME, ELEKTRİKLİ VE ISITMALI DIŞ DİKİZ AYNALARI, YÜKSEKLİK AYARLIİ SÜRÜCÜ KOLTUĞU, ORTA KONSOLDA BARDAK GÖZLERİ, PARK BİLET TUTUCUSU, DIŞ DİKİZ AYNALARINA ENTEGRE YAN SİNYAL LAMBALARI, 6.0JX15" ÇELİK JANTLAR +195/65 R15 LASTİKLER, ÜÇÜNCÜ FREN LAMBASI.

AMBIENTE
ABS+MBA(MEKANİK FREN YARDIMCISI)+MSR+ASR, YARI OTOMATİK KLİMA (CLIMATIC), ARKADA ÜÇ NOKTADAN BAĞLI EMNİYET KEMERLERİ(ÜÇ YOLCU İÇİN), SÜRÜCÜ VE YOLCU HAVA YASTIKLARI, YAN HAVA YASTIKLARI, ÖN YOLCU HAVAYASTIĞI DEVREDIŞI BIRAKABİLME, ELEKTRİKLİ ÖN VE ARKA CAMLAR(GÜVENLİK SİSTEMLİ VE ÇOCUK GÜVENLİK KİLİTLİ), İÇ GÖZLEM SENSÖRLÜ+YARDIMCI SİRENLİ ALARM SİSTEMİ, IMMOBILIZER-VIN KODLU ETİKET, KAZA SIRASINDA KİLİTLERİN OTOMATİK AÇILMASINI SAĞLAYAN VE FLAŞÖRLERİ DEVREYE SOKAN GÜVENLİK SİSTEMİ, YÜKSEKLİK VE DERİNLİK AYARLI ELEKTRO-MEKANİK TAKVİYELİ DİREKSİYON, AERO SİLECEKLER, AYDINLATMALI SOĞUTULMA ÖZELLİĞİNE SAHİP TORPİDO GÖZÜ, RADYO-CD ÇALAR, EK 4 HOPARLÖR, ÇOK İŞLEVLİ YOL BİLGİSAYARI, UZAKTAN KUMANDALI MERKEZİ KİLİTLEME, BÖLÜNMÜŞ ARKA KOLTUK ARKALIĞI (1/3 VE 2/3), BAGAJ AYDINLATMASI(2 LAMBA), BAGAJDA EŞYA MUHAFAZA BÖLMESİ, YIKAYICILI ARKA CAM SİLGİSİ, ELEKTRİK KİLİTLİ DEPO AÇMA KAPAĞI AÇMA İŞLEVİ, ELEKTRİKLİ VE ISITMALI DIŞ DİKİZ AYNALARI, YÜKSEKLİK AYARLI SÜRÜCÜ KOLTUĞU, ORTA KONSOLDA BARDAK GÖZLERİ, PARK BİLET TUTUCUSU, DIŞ DİKİZ AYNALARINA ENTEGRE YAN SİNYAL LAMBALARI, 6.0Jx15” ÇELİK JANTLAR+195/65 R15 LASTİKLER, ÜÇÜNCÜ FREN LAMBASI, KAPORTA RENGİNDE DIŞ DİKİZ AYNALARI VE DIŞ KAPI KOLLARI, KROM KAPLAMA İÇ KAPI KOLLARI.

ELEGANCE
AMBIENTE MODELİNE EK OLARAK = (BAŞ HAVA YASTIKLARI, EDS+HBA-HİDROLİK FREN TAKVİYESİ+ESP, ARKA DİSK FREN, ÇİFT BÖLGELİ OTOMATİK KLİMA (CLIMATRONIC), CRUISE CONTROL, PARK SENSÖRÜ, TPM-LASTİK HAVA BASINCI GÖZLEM SİSTEMİ, ÖN SİS LAMBALARI, FAR YARDIMCISI (EVE DÖNÜŞ, TÜNEL AYDINLATMA, GÜNDÜZ FARI), ÇOK İŞLEVLİ DİREKSİYON SİMİDİ(RADYO KUMANDALI), KÜÇÜK DERİ PAKETİ (DİREKSİYON SİMİDİ, VİTES TOPUZU VE EL FREN KOLU), ISITMALI ÖN CAM YIKAMA MEMELERİ, PARK SENSÖRÜ, YÜKSEKLİK AYARLI ÖN YOLCU KOLTUĞU, GENİŞ MAXI-DOT EKRANLI GÖSTERGE PANELİ, JUMBO BOX-ÖN KOLTUKLAR ARASINDA, AYARLANABİLİR KOL DAYANAKLI, KLİMALI SAKLAMA BÖLMESİ+KÜL TABLALI, GÖZLÜK MUHAFAZASI, HAFİF ALAŞIMLI JANTLAR 6.5Jx16”+205/55 R16 LASTİKLER, KATLANABİLİR KONTAK ANAHTARI, BAGAJDA YÜK BAĞLAMA FİLESİ, KARARMALI İÇ DİKİZ AYNAS

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 03 Tem 2008, 23:59

[quote="elegance"]hayırlı osun kesin siparıiş verdinmi yerinde olsam sınırları biraz daha zorlar hiç yoktan ambiante alırdım bana kalsa 2.el elegance alırım ama madem sıfır alıyosun ambiante  olsa daha iyi olur.ama dogandan sonra bu arabada cok farklı gelir sana[/QUOTE]

Kesinlikle doğru. Thumbs%20Up
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 04 Tem 2008, 00:00

Yalnız mersin 4k'yı tavsiye etmem Adana Özgen daha iyi.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murtymul » 04 Tem 2008, 12:22

Hayırlısı olsun kardeş Allah Kazasız belasız binmeyi nasip etsin çok memnun kalacaksın
murtymul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bagci35 » 04 Tem 2008, 18:44

Hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler diliyorum.
bagci35
CLASSIC
CLASSIC

İleti alper_16 » 07 Tem 2008, 23:43

Hayırlı uğurlu olsun arabanız.
alper_16
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti desert » 09 Tem 2008, 01:43

[quote="ayhani"]

Hımm. hocam lpg içinde olsa dahi liste fiyatında satmışlar yani hiç iskonto yapmamışlar neyse hayırlı olsun. Eğer arabayı teslim almadıysanız en azından 1-2 milyar fark verip ambiante alın. Sonra pişman olursunuz octi ancak bu donanımla karizma olur bence. Bende octi alırken classice baktım ama 30 küsür milyarlık arabada arka camlar krikolu olması bile bence yeterince gıcık bir durum. Benim elegance gücüm yetmedi o zaman arada 5 milyar fark vardı. Eğer gücünüz yetiyorsa 1-2 milyar fark verip ambiante alın.

Arabayı nerden aldınız. Size nacizane tavsiye farklı illerdeki bayiilere sorun. Bayilerden aldığınız fiyatı birbirlerine söyleyin. Ben arabayı alırken Adana özgen ile Mersin 4k birbirine girdi fiyat kıra kıra 33,5 kampanyalı fiyatı 32'ye düşürdüm üstüne birde konuşan park sensörü hediye aldım. Mutlaka liste fiyatına iskonto isteyin.

Size donanım listesini gönderiyorum

YENİ OCTAVIA Donanımları

CLASSIC
ABS+MBA(MEKANİK FREN YARDIMCISI)+MSR+ASR, YARI OTOMATİK KLİMA (CLIMATIC), ARKADA ÜÇ NOKTADAN BAĞLI EMNİYET KEMERLERİ (ÜÇ YOLCU İÇİN), SÜRÜCÜ VE YOLCU HAVA YASTIKLARI (GÜVENLİK SİSTEMLİ VE ÇOCUK GÜVENLİK KİLİTLİ), IMMOBILIZER-VIN KODLU ETİKET, KAZA SIRASINDA KİLİTLERİN OTOMATİK AÇILMASINI SAĞLAYAN VE FLAŞÖRLERİ DEVREYE SOKAN GÜVENLİK SİSTEMİ, YÜKSEKLİK VE DERİNLİK AYARLI ELEKTRO-MEKANİK TAKVİYELİ DİREKSİYON, AERO SİLECEKLER, AYDINLATMALI TORPİDO GÖZÜ, RADYO-KASET ÇALAR, UZAKTAN KUMANDALI MERKEZİ KİLİTLEME, ELEKTRİKLİ VE ISITMALI DIŞ DİKİZ AYNALARI, YÜKSEKLİK AYARLIİ SÜRÜCÜ KOLTUĞU, ORTA KONSOLDA BARDAK GÖZLERİ, PARK BİLET TUTUCUSU, DIŞ DİKİZ AYNALARINA ENTEGRE YAN SİNYAL LAMBALARI, 6.0JX15" ÇELİK JANTLAR +195/65 R15 LASTİKLER, ÜÇÜNCÜ FREN LAMBASI.

AMBIENTE
ABS+MBA(MEKANİK FREN YARDIMCISI)+MSR+ASR, YARI OTOMATİK KLİMA (CLIMATIC), ARKADA ÜÇ NOKTADAN BAĞLI EMNİYET KEMERLERİ(ÜÇ YOLCU İÇİN), SÜRÜCÜ VE YOLCU HAVA YASTIKLARI, YAN HAVA YASTIKLARI, ÖN YOLCU HAVAYASTIĞI DEVREDIŞI BIRAKABİLME, ELEKTRİKLİ ÖN VE ARKA CAMLAR(GÜVENLİK SİSTEMLİ VE ÇOCUK GÜVENLİK KİLİTLİ), İÇ GÖZLEM SENSÖRLÜ+YARDIMCI SİRENLİ ALARM SİSTEMİ, IMMOBILIZER-VIN KODLU ETİKET, KAZA SIRASINDA KİLİTLERİN OTOMATİK AÇILMASINI SAĞLAYAN VE FLAŞÖRLERİ DEVREYE SOKAN GÜVENLİK SİSTEMİ, YÜKSEKLİK VE DERİNLİK AYARLI ELEKTRO-MEKANİK TAKVİYELİ DİREKSİYON, AERO SİLECEKLER, AYDINLATMALI SOĞUTULMA ÖZELLİĞİNE SAHİP TORPİDO GÖZÜ, RADYO-CD ÇALAR, EK 4 HOPARLÖR, ÇOK İŞLEVLİ YOL BİLGİSAYARI, UZAKTAN KUMANDALI MERKEZİ KİLİTLEME, BÖLÜNMÜŞ ARKA KOLTUK ARKALIĞI (1/3 VE 2/3), BAGAJ AYDINLATMASI(2 LAMBA), BAGAJDA EŞYA MUHAFAZA BÖLMESİ, YIKAYICILI ARKA CAM SİLGİSİ, ELEKTRİK KİLİTLİ DEPO AÇMA KAPAĞI AÇMA İŞLEVİ, ELEKTRİKLİ VE ISITMALI DIŞ DİKİZ AYNALARI, YÜKSEKLİK AYARLI SÜRÜCÜ KOLTUĞU, ORTA KONSOLDA BARDAK GÖZLERİ, PARK BİLET TUTUCUSU, DIŞ DİKİZ AYNALARINA ENTEGRE YAN SİNYAL LAMBALARI, 6.0Jx15” ÇELİK JANTLAR+195/65 R15 LASTİKLER, ÜÇÜNCÜ FREN LAMBASI, KAPORTA RENGİNDE DIŞ DİKİZ AYNALARI VE DIŞ KAPI KOLLARI, KROM KAPLAMA İÇ KAPI KOLLARI.

ELEGANCE
AMBIENTE MODELİNE EK OLARAK = (BAŞ HAVA YASTIKLARI, EDS+HBA-HİDROLİK FREN TAKVİYESİ+ESP, ARKA DİSK FREN, ÇİFT BÖLGELİ OTOMATİK KLİMA (CLIMATRONIC), CRUISE CONTROL, PARK SENSÖRÜ, TPM-LASTİK HAVA BASINCI GÖZLEM SİSTEMİ, ÖN SİS LAMBALARI, FAR YARDIMCISI (EVE DÖNÜŞ, TÜNEL AYDINLATMA, GÜNDÜZ FARI), ÇOK İŞLEVLİ DİREKSİYON SİMİDİ(RADYO KUMANDALI), KÜÇÜK DERİ PAKETİ (DİREKSİYON SİMİDİ, VİTES TOPUZU VE EL FREN KOLU), ISITMALI ÖN CAM YIKAMA MEMELERİ, PARK SENSÖRÜ, YÜKSEKLİK AYARLI ÖN YOLCU KOLTUĞU, GENİŞ MAXI-DOT EKRANLI GÖSTERGE PANELİ, JUMBO BOX-ÖN KOLTUKLAR ARASINDA, AYARLANABİLİR KOL DAYANAKLI, KLİMALI SAKLAMA BÖLMESİ+KÜL TABLALI, GÖZLÜK MUHAFAZASI, HAFİF ALAŞIMLI JANTLAR 6.5Jx16”+205/55 R16 LASTİKLER, KATLANABİLİR KONTAK ANAHTARI, BAGAJDA YÜK BAĞLAMA FİLESİ, KAR

desert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 09 Tem 2008, 01:46

desert gel bak bizi dinle 28-29 a 2007 elegance al en fulleri bak biz sıfır araba aldıkta ne oldu.burda agzı yanan biri olarak söylüyorum internet ilanında 31fln yazanlar inerler 29 a falan gel 2.el al sen hem elegance alırsın hemde paran cebinde kalır sonra sen classigi 2.elde satarken 22-23 ederken 2.el elegance alırsan satarken 26-27 milyar eder 7-8 milytara yakın karın olur bak gel 2.el elegance al
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti desert » 09 Tem 2008, 01:52

babam bu saatten sonra fikir değiştirirsem deli olur ve o artık başkasının kullandığı arabayı kullanmam diyor başka demiyor.bu arabada allah nasip eder kaza bela vermezse bi sorun çıkmazsa en az bir 8-10 yıl bende kalır belki daha fazla.bu nedenlerden dolayı olmaz .  ama sizin dediğiniz elbetteki çok mantıklı ve haklısınız... fakat durum bu malasef şimdi ben ne yapayım.....
desert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 09 Tem 2008, 02:11

[quote="elegance"]desert gel bak bizi dinle 28-29 a 2007 elegance al en fulleri bak biz sıfır araba aldıkta ne oldu.burda agzı yanan biri olarak söylüyorum internet ilanında 31fln yazanlar inerler 29 a falan gel 2.el al sen hem elegance alırsın hemde paran cebinde kalır sonra sen classigi 2.elde satarken 22-23 ederken 2.el elegance alırsan satarken 26-27 milyar eder 7-8 milytara yakın karın olur bak gel 2.el elegance al[/QUOTE]

Hocam takdir sizin ama bence sonrada pişman olacaksınız. Octi classic boş bir araç hiçbirşey yok. Ben olsam lpg ve metalik renkten vazgeçerim ama ambiante almaya bakarım. Lpg ileridede takılır ama classic ambiante olmaz. Ben alırken metalik renk farkı felan yoktu. Hocam Adana ve pek sevmesemde mersine fiyat sordunuzmu. Bir arayıp sorun bence.

Yinede takdir sizin.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti akdeniz » 15 Tem 2008, 02:07

hayırlı olsun
akdeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 15 Tem 2008, 10:13

desert kardeşim ben de deli gibi Octavia A5 arıyorum. Elegance modelini. Uygun fiyata bulmak hakikaten zor.
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 15 Tem 2008, 14:56

[quote="FWD"]desert kardeşim ben de deli gibi Octavia A5 arıyorum. Elegance modelini. Uygun fiyata bulmak hakikaten zor. [/QUOTE] tabi yani sonucta raba alıyosun kazancını veriyosumn bi arkadaş tam 6 ay araba aradı cok da  güzel araba aldı(passat) satarkende kar etti
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

ÖncekiSonraki

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir