oktavia A 5 kasa hakkında

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

oktavia A 5 kasa hakkında

İleti desert » 02 Tem 2008, 22:24

ben yeni alıcıyım oktavia  A 5 kasa modelinin özelliklerini bana ince detaylarıyla avantajları ve dez avantajlarıyla anlatacak arkadaşların yazılarını bekliyorum.Çoğu özelliğini bilmiyorum kullanan arkadaşlar mutlaka daha iyi biliyordur herkesin yorumunu ve tecrübelerini bekliyorum.

desert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Crzyboy » 02 Tem 2008, 22:30

A5i olan arkadaşlar sana yardımcı olacaktır...
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti elegance » 03 Tem 2008, 00:58

valla oktavia diye bi araba yok ama octaia dersen anlatayım eger bu arabayı düşünüyosan hiç bir versiyona bakmadan direk elegance lere bakacaksınbende suan a4 var a5 alıpta üzülen görmedim bende a4e 3-4 yıl binip eskitiyim a5 e gecerim diyorum özelliklerde say say bitmez abs esp asr 10 havayastıgı vs vs gider

ABS+EBD,klima, sürücü ve yolcu havayastığı, elektrikli ön camlar, yükseklikve derinlik ayarlı hidrolik direksiyon, radyo-teyp, yol bil gisayarı,merkezi kilit, immobilizer elektrikli ve ısıtmalı dış aynalar, yükseklikayarlı sürücü koltuğu, ISOFIX çocuk koltuğu montaj noktaları, içeridenaçılabilen bagaj kapağı, alarm  bunlşarda arabam.comdaki özellikleri alırsan mpi tavisye ederim lpgde dizelden az yakarya passata gücün yemiyosa bunu al digerlerine bakma
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti desert » 03 Tem 2008, 02:08

evet yazım yalnışım var.octavia demek istemiştim ama siz anladınız yinede. ben A 5 kasayı zaten seçtim artık ama özelliklerini sadece bilmiyorum.benim aldığım classic (klasik) standart donanım üstünde galiba.. ve ben bu sınıfın özelliklerini bilmek istiyorum.full olanın yada opsiyonlu olanların özelliklerini değil.param çıksaydı zaten full olanından sipariş verecektim.yorumlarınızı ve bilgi birikimlerinizi bekliyorum arkadaşlar lütefen yazın.şimdiden ilgi ve alaka gösteren herkese teşekkürler....
desert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 03 Tem 2008, 03:21

hayrlı olsun demekten baska bırsey kalmamıs bıze.
bende elegance donanımlı octı var.hangi özellik ve nerede kullanılabılır araştırdım ıkıncı el temız bulup aldım.bende ılk basları sıfır classıc alacaktım ama elegance nın donanım lıstesı benı etkıelrdı.

aracala ılgılı bır kac not:

herseyıyle muthıs dıyebılırım.

paranın hakkını veren bır arac

yedek parca ve y.servıs sorunları ortaya cıkabılıyor.

yol ve ruzgarsesı hıssedılebılr.

bakımları duzenlı yaptırırsanız vw motorları oldugu ıcın sorunsuz kullanabılrısınz

bılınen skoda ımajına tamamen farklı bakan bır araba ıcı farklı dışı bır farsklı.
mpı motorlarda lpg sorunsuz montajlanabılmektedır.

servıs ve yeedk parca ucretlerı sanılanın aksıne fazla degıl

bunlar duyduklarım ve kullandıktan sonra tecrube edındıgım bır kac cumle.

sağlıcakla kalın
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti BlueVRS » 03 Tem 2008, 11:21

Direksiyon sportu tıkırtısı,camları açıp kaparken gelen çıtırtı tıkırtı türü sesler haricinde herşeyi ile süper bu söylediğim sorunlarda birçok marka araçta var zaten..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 03 Tem 2008, 11:45

[quote="elegance"]valla oktavia diye bi araba yok ama octaia dersen anlatayım [/QUOTE]

Bence octaia diye de bir model yok...  LOL

Güzel ve sağlam araba... TSI motorlusu da gelecek, işte o zaman bir başka güzel olacak...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti isnilgiz » 03 Tem 2008, 11:52

Düzeltme yapmak lazım yukarıda ifade edilen özellikler arasında "içeriden açılabilen bagaj kapağı" özelliği A5 kasada bulunmamaktadır.
Kronik sorun olarak 120 de rüzgar sesi (Ama bu sorun bu segmentteki bütün arablarda vardır.), vw grubunun genel sorunu olan camlar açık iken kapıyı sert çarparsanız camda düşme, arka cam sileceğinin su jetlerinin tıkanması sonucu bu suyu taşıyan borunun eklenti yerlerinden fırlaması, arka kapı uzunluğundan dolayı fitillerin birbirine sürterek tıkırtı gıcırtı karışımı bir sesin özellikle bozuk yollarda hissedilmesi. 2007 ve üstü araçlardan lastik basınç sensörlerinin, airbag on/of tuşunun kaldırılması ve lastiklerinin 205/55/16 yerine 195/65/15 olarak sunulması bu aracı alırken dikkat edilmesi gereken hususlardır. Octavia kullanıcısı olarak bunlar benim için ciddi sorun olmamakla birlikte yeni araç sahibi alacakları sağlıklı bir şekilde bilgilendirmek lazım.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti bagci35 » 03 Tem 2008, 12:27

Belki abartmış olacağım fakat octavia ya bindikten sonra passat bile bana cazip gelmiyor.
bagci35
CLASSIC
CLASSIC

İleti loveskoda » 03 Tem 2008, 13:56

[quote="bagci35"]Belki abartmış olacağım fakat octavia ya bindikten sonra passat bile bana cazip gelmiyor.[/QUOTE]

Hiç de abartmış olmazsınız.. Bi tanıdığımın 2007 passatı var. Hemen hemen aynı hisleri veriyor. hatta Octavia bagaj yönünden daha iyi...

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mxengine » 03 Tem 2008, 15:12

octavianın görünümü sedan ama bagaj acılısı hacback gibi oldugundan bagaj haci passat jetta gibi araçlara göre cok daha iyiy
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 03 Tem 2008, 15:34

[quote="mxengine"]  sedan ama bagaj acılısı hacback
[/QUOTE]

Liftback   Wink

Trabzonda havaalanında 4 tane koca valizi kolayca aldı, hala yer vardı....
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti SEAHAWK » 18 Tem 2008, 16:51

[quote="irfant"][quote="mxengine"]  sedan ama bagaj acılısı hacback
[/QUOTE]

Liftback   Wink

Trabzonda havaalanında 4 tane koca valizi kolayca aldı, hala yer vardı....
[/QUOTE]

Tam İtalyan mafya arabası... Düşman mafya ailesinin yarısını öldürüp bagajına doldurabilirsin bu aracın.Big%20smile Carleone'lere 2 tane göndermek lazım aslında. İyi iş görür.LOL

A5'e gelince; "mükemmel bir tasarım". Ben bu aracın en çok bu özelliğine bayılıyorum. Benim tasarım anlayışıma göre "mükemmel"in ta kendisi. Zaten liftback'in ağırlığı da var.

Aslında çok şey söylemeye de gerek yok. Bence kendisi ideal otomobil. Param olsa galiba ilk tercih edeceğim araçlardan olurdu. Hele bir de 1.4 TSI 122 hp ile satılıyor olsa............
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 18 Tem 2008, 17:25

[quote="loveskoda"][quote="bagci35"]Belki abartmış olacağım fakat octavia ya bindikten sonra passat bile bana cazip gelmiyor.[/QUOTE]

Hiç de abartmış olmazsınız.. Bi tanıdığımın 2007 passatı var. Hemen hemen aynı hisleri veriyor. hatta Octavia bagaj yönünden daha iyi...

[/QUOTE]

Tabi renkler ve zevkler tartışılmaz ama passat passattır arkadaşlar, bence birazcık objektif olmak lazım.
Passatın alımı duruşu iç malzeme kalitesi octiden çok daha iyi. Yani  bir octi kullanıcısı olarak passat alacak param olsa octi almazdım.

Ouch Bende hemen ne çabuk sattım octimi. LOL
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 9336 » 18 Tem 2008, 20:07

[quote="bagci35"]Belki abartmış olacağım fakat octavia ya bindikten sonra passat bile bana cazip gelmiyor.[/QUOTE]
ClapClapClapClapClap
Gerçekten öyle.
Bahsedilen sorunlar her arabada başa gelebilecek sorunlar.
Teneke trampet arabaya bineceğime bu sorunlarla bu arabaya binerim.
Gözünüz kapalı alın Octavia'yı.

Clap
Clap
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti komodor » 18 Tem 2008, 20:40

A5 kasa tank gibidir...Arkadaşlar bagajdan bahsemişler vallahi ankara dan istanbul a tayin olduğumda evin yarısını arka koltukları yatırdığımda arabayla taşıdım...İzmir yolunu bilenler bilir manisa çıkışı İzmir girişinde çok ama çok keskin bir viraj vardır.Bu yolu ilk gittiğimde ki o zamanlar arabayı da yeni almıştım max 70 ile girilmesi gereken viraja 190 la girmek gibi bir gaflette bulundum. Bir de önümde pegouet 307 takla atınca işte dedim şimdi savrulduk ama esp nin ne işe yaradığını öğretti bana o zaman octavia...İşe fabia ile gidip geliyorum ama uzun yolda a5 ten şaşmam...Passat a gelince yine araba alsam asla octavia varken passat asla almam...Ama şimdi octavia yayı satabilirsem yeni süperb alacağım...Skoda bence bir numara...İç döşeme kalitesi de öyle...son kullandığım 2008 volvo dan sonra bunu bir kez daha anladım...Doğru seçim,güle güle kullanın...

komodor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 18 Tem 2008, 21:33

[quote="komodor"]

A5 kasa tank gibidir...Arkadaşlar bagajdan bahsemişler vallahi ankara dan istanbul a tayin olduğumda evin yarısını arka koltukları yatırdığımda arabayla taşıdım...İzmir yolunu bilenler bilir manisa çıkışı İzmir girişinde çok ama çok keskin bir viraj vardır.Bu yolu ilk gittiğimde ki o zamanlar arabayı da yeni almıştım max 70 ile girilmesi gereken viraja 190 la girmek gibi bir gaflette bulundum. Bir de önümde pegouet 307 takla atınca işte dedim şimdi savrulduk ama esp nin ne işe yaradığını öğretti bana o zaman octavia...İşe fabia ile gidip geliyorum ama uzun yolda a5 ten şaşmam...Passat a gelince yine araba alsam asla octavia varken passat asla almam...Ama şimdi octavia yayı satabilirsem yeni süperb alacağım...Skoda bence bir numara...İç döşeme kalitesi de öyle...son kullandığım 2008 volvo dan sonra bunu bir kez daha anladım...Doğru seçim,güle güle kullanın...

[/QUOTE]

Pardon ama max 70 ile girilmesi gereken yere 190 ile girdiğinizde yolda kalacağınızı sanmam. Siz öyle bir virajda, hele öyle bir hızda ESP'yi falan unutun... Sizi Allah korumuş... Bence bir fakir bulup sadaka falan verin. Confused
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 18 Tem 2008, 21:41

Sanırım "70 ile girilmesi gereken viraja" derken hız sınırını kastetmiş... O tip bi yolda 190km/h iyi bi rakamBig%20smile Ama ESP ile....
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir