Ziebart'ın boya koruma sistemleri nasıl uygulanır?

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ziebart'ın boya koruma sistemleri nasıl uygulanır?

İleti skodacı » 05 Tem 2008, 01:02

Bazı gazetelerde sürekli Ziebart'ın boya koruma sistemleri hakkında reklam görüyorum. Ziebart'ın boya koruma sistemi nasıl uygulanır? Bu konudaki düşüncelerinizi öğrenebilirmiyim? Saygılar sunarım.

Hakan ÜNLÜ

Sayın Hakan Ünlü,

kullanılmış otomobillerin zamanla matlaşan ve donuklaşan boyasını tekrar ilk günkü parlaklığına ve canlılığına getirmek ve sonra da o şekilde korumak üzere uygulanan boya sistemleri bulunmaktadır. ''Car Care'' diye adlandırılan bu parlatma işleminde dünyanın önemli markalarından biriside Zieabart'tır. Üreticinin ürünleri arasında bulunan otomobili koruyucu sistemlerden birisi de; boya parlatma ve ultra koruma sistemidir. <!-- more --> Bu sistem 3 etapta uygulanır. Önce otomobilin dış yüzeyleri özel temizleyici maddelerle temizlenip yapışmış atık maddelerden temizlenir. Boya yüzeyindeki matlaşma ve fırça ile yıkamadan doğan yüzeysel çizikler Ziebart'ın patentli maddeleri ile yine özel bir makine kullanarak giderilir. İkinci etapta boya, parlaklık arttırıcı bir madde ile renk ve parlaklık bakımından ilk günkü durumuna getirilir. Üçüncü etapta ise yüzeyi, özel bir aletle uygulanan Zieabart'ın ultra boya koruma maddesi ile kaplanır. Bu madde, yaz aylarında boyayı sarartıp solduran zararlı güneş ışınlarını bloke eden özel ultraviyole filtresi içerir. Kışın ise boyayı; yağmur, çamur, hava kirliliği gibi aşındırıcı ve tahrip edici etkilerden korur. Ayrıca asit yağmurlarının nötralize ederek bu yağmurların oluşturduğu tahribatı da önler.

Ziebart ultra boya koruma sistemi, otomobillere ömür boyu garanti uygulanır. Bu garantide, yılda bir defa cüzi bir ücretle yapılan bakımlarla boyanın parlaklığını yıllar boyu koruyacağı taahhüt edilir. Bu garanti sistemi, otomobil satıldığında aracın yeni sahibine de geçmektedir.

Özetle boya koruma sistemi; kışın boyayı tahrip eden çamur, tuz ve diğer minerallerden, hava kirliliğinin içerdiği tahrip edici etkenlerden ve en önemlisi asit yağmurlarının oluşturduğu kalıcı tahribattan korur. Bu sistem sayesinde pasta-cila gereksinimi tamamen ortadan kalkar. Otomobilin boyasının hem ilk günkü görünümünü geri getiren, hem de yüksek koruyucu özellikleri ile onu olumsuz dış etkenlerden koruyan bu sistem için her yıl yenilenebilen ömür boyu garanti belgesi verilir ve otomobil satıldığında bu garanti yeni alan kişiye aynen aktarılır.

Abdullah DEMİR - otohaber

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 05 Tem 2008, 01:06

kaça mal oluyor bu boya korumalr birde autowaxlar nasıl bizimn burda onlar var a50 civarı bişi diyodu
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti elegance » 05 Tem 2008, 02:53

ya şimdi bizim arabada arabanın boyasında kurumus kir leke pislikler var ve rengi biraz matlaşmış bunun için pasta cila uygulamasımı yoksa boya korumamı lazım
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti melodizm » 05 Tem 2008, 13:09

yaf bu boya koruma dediğin gibiyse ve 50 ytl civarıysa yaptıralım gitsin ...çil çil arabaya binelim yaaaa.Wink
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 05 Tem 2008, 17:11

ben arabayı ilk aldığımda diamond gloss yapmışlardı 900 YTL idi, mahkemeye verdik, isteğimiz dışında yaptıkları için hizmet bizde kaldı, para ödemedik. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti elegance » 05 Tem 2008, 22:44

kaç lira tutar bu uygulama ziebartta bu işin öncüsü kimdir
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti emrtkn » 07 Ağu 2008, 16:26

Arkadaşlar aracımı yaklaşık 3 hafta önce kadar Ziebart boya koruma ve detaylı iç temizlik yaptırdım.

Açıkcası yorumlarım iyi olmayacak.

Boya koruma yaparken kullandıkları makinayı (aşırı bastırmaktan herhalde) spoylerin 2 köşesinden ufak boyalar gitmiş,kapı çıtasının bir yeri resmen erimiş ve sürücü kapısının alt kısmı(sanırım makinayı fazla bastırmaktan yine)boyası sökülmüş arkadaşlar pütür pütür olmuş.

Ben bunu göreli bakımdan çıktıktan 1 hafta sonra gördüm ha bugün telefon edeyim yada gideyim söyleyeyim derken oldu 3-4 hafta ve bundan sonra da telefon etsem veya yanlarına gitsem bir sonuca varamayacağını düşündüğüm için uğraşmıyorum bende.

İç temizlik kısmına gelince.

Arka tarafta kol dayama kısmında hiç bir leke,iz,kir yoktu ufak bir kısmı siyahlaşmış bunu ben onlara söylediğimde ise Octavia'ların tipik deöeme problemi kusuyor döşeme vs vs dediler.

Benim olduğum şehirde 2 tane bayi var,ve 6 ay yada 1 sene sonra takrar boya korumaya götüreceğim arabayı ama ayni bayiye kesinlikle değil !

Aklınızda olsun işçiliğe çok dikkat edin.

Bu arada boya koruma iyi oldumu derseniz iyi bol bol çizikleri ortaya çıkarmış arabada :D
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir