corsa 1.3 cdti aldım

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

corsa 1.3 cdti aldım

İleti ünsal » 21 Tem 2008, 01:24

hayırlısı olsun güzel araba güle güle kullanın ....

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti ilk aşk » 21 Tem 2008, 01:54

KONU 3 SAYFA OLMUŞ AMA FOTOYU MERAKLA BEKLİYORUZ
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 23 Tem 2008, 18:12

arkadaşlar iyi dilekleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim. tabiki tercihler kişilere özeldir, ve herkesin tercihine saygı duyarım. bende 3 silindirli ve tdi almaktansa 4 silindirli tcdi almayı tercih ettim.
1.3 motor olduğu için vergi avantajı, 7.500 yerine 15000 km de bir servis bakımı var. seğmentine göre genişlik ve bagaj fazlasızla tatminkar. ilk sürüş izlenimlerim ise beklediğimden daha iyi. bu araç konfor yönünden leon'u tutmayacak ama hem ekonomi hemde çocukların kullanması yönünden şartlar böyle gerektiriyor.  ayrıca resim konusunda ilk fırsatta çekip yüklemeye çalışırım.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti bagci35 » 23 Tem 2008, 19:03

hayırlı olsun kazasız belasız
bagci35
CLASSIC
CLASSIC

İleti maozkan64 » 23 Tem 2008, 19:53

hayırlı olsun, güle güle kullanın...
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti hakanerdogan » 23 Tem 2008, 22:27

[quote="fabialife"]arkadaşlar iyi dilekleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim. tabiki tercihler kişilere özeldir, ve herkesin tercihine saygı duyarım. bende 3 silindirli ve tdi almaktansa 4 silindirli tcdi almayı tercih ettim.
1.3 motor olduğu için vergi avantajı, 7.500 yerine 15000 km de bir servis bakımı var. seğmentine göre genişlik ve bagaj fazlasızla tatminkar. ilk sürüş izlenimlerim ise beklediğimden daha iyi. bu araç konfor yönünden leon'u tutmayacak ama hem ekonomi hemde çocukların kullanması yönünden şartlar böyle gerektiriyor.  ayrıca resim konusunda ilk fırsatta çekip yüklemeye çalışırım.
[/QUOTE]

amman ha yanlış anlamayın seçimiz çok güzel, son derece makul, gerektiği gibi nokta atış olmuş.

ama ben yinede bi 3 silinidirci olarak demeden geçemeyeceğim; 4 silindirli 1.3 cdti 170 tork verirken 3 silindirli TDI 195 tork veriyor. yakıt tüketimi fabrika verileride aynı denebilir.  (tabi ben 80 hp lik kendi aracım için konuşuyorum abi, yoksa 70 beygirinden çok çok iyi sizin motorunuz)

ayrıca 3 silindirli TDI ın hızlanması daha çabuk.

ee napiyim yani diceksiniz de, hani TDI cıyız ya, yazıverdim işte.

ama tekrar sölüyorum, çok güzel seçim, vergi ve bakım avantajı bakımından. Allah kaza beladan sakınsın inşaallah. mutlu günlerde kullanın.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fabialife » 24 Tem 2008, 12:28

[quote="hakanerdogan"] [quote="fabialife"]arkadaşlar iyi dilekleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim. tabiki tercihler kişilere özeldir, ve herkesin tercihine saygı duyarım. bende 3 silindirli ve tdi almaktansa 4 silindirli tcdi almayı tercih ettim.
[/QUOTE]

amman ha yanlış anlamayın seçimiz çok güzel, son derece makul, gerektiği gibi nokta atış olmuş.

ama ben yinede bi 3 silinidirci olarak demeden geçemeyeceğim; 4 silindirli 1.3 cdti 170 tork verirken 3 silindirli TDI 195 tork veriyor. yakıt tüketimi fabrika verileride aynı denebilir.  (tabi ben 80 hp lik kendi aracım için konuşuyorum abi, yoksa 70 beygirinden çok çok iyi sizin motorunuz)

ayrıca 3 silindirli TDI ın hızlanması daha çabuk.

ee napiyim yani diceksiniz de, hani TDI cıyız ya, yazıverdim işte.

ama tekrar sölüyorum, çok güzel seçim, vergi ve bakım avantajı bakımından. Allah kaza beladan sakınsın inşaallah. mutlu günlerde kullanın.
[/QUOTE]

sevgili Hakan kardeşim, tercihler kişiye özeldir  dedim ya herkesin seçimine saygım sonsuz tabi. herkesin beklentileri farklı olduğu için tercihlerinin farklı olması da doğaldır. benim için öncelikle güvenlik sonra konfor derim hep; bu konuda her iki araçta iyi ve yeterli. bu konuda corsayı deneme şanşım olmadı ama önceki kasa hb. fabianın 10 numara olduğunu benden iyi kimse bilemez. işçilik konusunda baz donanımlarda opel daha iyi, gelelim motor konusuna; (ben hiçbir zaman alınmam sende alınma sakın ha.!)  tdi motorların sağlamlığını ve gücünü hiç bir zaman yabana atmam ama bu günün şartlarında bu fiatlara da tercihte etmem.

üç nedeni var birincisi traktör gibi çalışması (kulak rahatsızlığım var), ikincisi artık volkswagen grubuda crdi ye geçeceği için çok yakın tarihte kalkacak olması, üçüncüsü ise çok sık araba değiştiren bir insanım her arabaya ortalama binme sürem yaklaşık 1-1.5 yıl olduğu için corsayı satmak istesem yarım saatte satarım. ama skodayı buralarda pek kısa sürede satma şansım yok.

ben de düşüncelerimi yazıverdim Hakan kardeşim, ama sizler gençsiniz şöyle bastınmı kükreyerek önünü kaldırıp giden tdi de sizlere gerçekten yakışır. herşey gönlünüzce olsun arkadaşlar.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 24 Tem 2008, 14:40

eyvallah abicim saolasın. zaten tercihiniz güzel, corsa daha piyasa araç.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alper_16 » 24 Tem 2008, 18:54

Hayırlı olsun arabanız,kazasız sürüşler.
alper_16
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir