Aux Yapma (Sonunda başardım:))

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aux Yapma (Sonunda başardım:))

İleti serdar5306 » 09 Şub 2009, 22:36

ben bugün yaptım verdiğiniz bilgi için teşekkürler daha önce kaset adaptörü vardı şu anda ses mükemmel oldu kaset olayınıda pratik bir şekilde çözdüm kasetin bantını aldım boş bir şekilde dönüyor

2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti derude » 02 Ağu 2009, 16:43

[quote="serdar5306"]ben bugün yaptım verdiğiniz bilgi için teşekkürler daha önce kaset adaptörü vardı şu anda ses mükemmel oldu kaset olayınıda pratik bir şekilde çözdüm kasetin bantını aldım boş bir şekilde dönüyor [/QUOTE]

Rica ederim. Biraz geç oldu amaSmile
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustisahin » 04 Ağu 2009, 13:21

Ellerinize saglık, tebrikler,

bizde bir aralar cd player symphony icin mini iso girisiyle Aux cıkısı almaya calısmıstık fakat yapamamıstık, (cd changer varmıs gibi teybi kandıracak emulator-simulatoru yapamamıstık)

Cd player symphony teybin icinden aux cıkısını nasıl alacağımızı bulsak bi, hangi entegrenin hangi bacağından,

cd player symphony teyp de bu isi yapabilen varmı arkadaslar?
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 11 Ağu 2009, 13:51

Cihazın preamfi devresini bulup, L,R ve GND uçları çıkarılabilir.Tabii ki cd nin de seçili durumda olması gerek.Bir elektronikçiden yardım alarak kolayca yapılabilir.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hetepe » 11 Ağu 2009, 13:54

[quote="serdar5306"]ben bugün yaptım verdiğiniz bilgi için teşekkürler daha önce kaset adaptörü vardı şu anda ses mükemmel oldu kaset olayınıda pratik bir şekilde çözdüm kasetin bantını aldım boş bir şekilde dönüyor [/QUOTE]
O kadar uğraşıp, söktüğünüze göre kasetçalar mekaniğindeki power switch i de kısa devre yaparak kaset koymanıza gerek kalmayabilirdi, ayrıca kaset motorunun (+) sını da keserek boşa dönmesini ve ses yapmasını engelleyebilirdiniz.

Ben de kendimce birşeyler yaptım, bu konaya ekleyeyim...Derude arkadaşıma teşekkürler ilham verdiği için...)

Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti hetepe » 20 Ağu 2009, 17:01

Bu konu ile ilgili kendi dünkü çalışmamdan bir kaç resim de ben ekledim, kasetçalarlılara önemle duyururum...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti 04OctaviaElegance » 20 Ağu 2009, 17:43

Bende sizlerden özenerek A4 octavia'mın teybinde bu değişikliği yapmaya başladım herşey çok güzel giderken LCD'nin beyaz yanyana oluşan kabloları var teybin anakartına bağlanan yer yanlışlıkla orayı kırdım geriye takarken LCD ekrandan yazılar çıkmadı.

bide teybin ön panelindeki bas ,tiz ,kaset çıkarma ve dobly  tuşları çalışmıyordu.

hem o tuşlara bakayım hemde AUX yapmaya çalışayım derken LCD'nin kablolarını yanlışlıkla kopardım.

LCD ekranın çıkışında 14 adet bacak var sırasıyla ve teybin anakartında da altlı üstlü 7'şerden  14 adet bacak var ama altlı üstü olduğu için sırasını beceremedim.

bana yardımcı olabilecek varmıdır acaba? Lehim işi kolay sadece sırasını nasıl öğrenebilirim.14 adet lehim içinde 50 lira para verecek durumum yok.

AKŞAMA RESİMLERİNİ ÇEKER BURADA YAYINLARIM...

Sadece fotoğraflarını koy bi bakalım diyecek abiler çıkarmı diye mesajı yazıyorum. Smile

04OctaviaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 20 Ağu 2009, 18:07

Tabii ki eklemeyi unuttum, çok hassa çalışmak gerek, el yatkınlığı gerek, biraz ön bilgi gerek.kırılacak, bozulacak çok parça var.LCD ekrana giden film kablo da çabuk yırtılabilecek bir malzeme. Bu biçimde 2 adet daha film kablo var, biri power ve ses potuna ait, diğeri de baskı devre aydınlatması ve tuş takımına.
Nadir  bey; net resim eklerseniz, olması gereken sırayı bulmada yardımcı olabilirim.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti oguz » 20 Ağu 2009, 22:02

bu konunun özü türk insanıyla başa cıkılamıyacagıdır :) ellerinize saglık gerçekte.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 04OctaviaElegance » 21 Ağu 2009, 02:22

Engin Bey işte size bahsettiğim fotoğraflar ;
İşte teybin anakartı ve LCD ekranın kabloları yuvarlak içindeki yerde LCD çıkış kabloları sırasylan 14 adet anakarttakilerde altlı üstlü 7şerden 14 adet sıralamayı nasıl yapmalıyım

Fotoğraf kalitesi düşmesin diye İmageshack sitesine upload ettim.

04OctaviaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Slicer » 21 Ağu 2009, 04:26

Arkadaşlar bu cihazdan anfi için pre-out almak istersek nasıl yaparız? Eğer çözümü bilen varsa çok minnettar olurum. 
Slicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 21 Ağu 2009, 10:08

[quote="Slicer"]Arkadaşlar bu cihazdan anfi için pre-out almak istersek nasıl yaparız? Eğer çözümü bilen varsa çok minnettar olurum.  [/QUOTE]
Fabia ve octavia kasetçalarlarının ve cd çalarlarının zaten anfi için pre-out ları var.Arka yüzeyde, mini iso soketli, daha önce konuları geçmişti ayrıntılı olarak...

Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti hetepe » 21 Ağu 2009, 10:28

[quote="04OctaviaElegance"]

Engin Bey işte size bahsettiğim fotoğraflar ;
İşte teybin anakartı ve LCD ekranın kabloları yuvarlak içindeki yerde LCD çıkış kabloları sırasylan 14 adet anakarttakilerde altlı üstlü 7şerden 14 adet sıralamayı nasıl yapmalıyım

Fotoğraf kalitesi düşmesin diye İmageshack sitesine upload ettim.

[/QUOTE]

Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti 04OctaviaElegance » 21 Ağu 2009, 11:16

Engin hocam büyüksün çok teşekkür ediyorum dediğiniz gibi bağlayacağım bugün ,kısa devre yapmamaya özen gösteririrm. Belkide beni teyp almaktan kurtardınız tekrar teşekkür ediyorum.

İşe koyulayım bari Smile
04OctaviaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 21 Ağu 2009, 11:34

yavas yavas pastayla zemini düzelterek, sakin sakin yaparsan olur, ne gerek var yeni teybe, original teyp varken,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 21 Ağu 2009, 12:32

[quote="04OctaviaElegance"]Engin hocam büyüksün çok teşekkür ediyorum dediğiniz gibi bağlayacağım bugün ,kısa devre yapmamaya özen gösteririrm. Belkide beni teyp almaktan kurtardınız tekrar teşekkür ediyorum.

İşe koyulayım bari Smile
[/QUOTE]
Estağfurullah, paylaşmayınca ,bilginin bir değeri olmaz...

Kolay gelsin, sonuçtan haberdar edin bizi...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti 04OctaviaElegance » 22 Ağu 2009, 22:29

yahu en kolaylarını hallettim teybin anakartına kabloları düzgünce lehimledim fakat aynı kabloları LCD'nin çıkışına bağlayamıyorum.Lehim yeri çok ince olduğundan LCDnin arkasını bozarım diye korkuyorum.artık ince lehimden anlayan birine yaptıracağız Smile
04OctaviaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silvester_40 » 22 Ağu 2009, 22:35

Selam arkadaşlar. Dün ben de yaptım bu Aux olayını. Emeği geçen herkese teşekkürler. Ben farklı olarak 2 tane anahtar kullanarak, hem teyp motorunu devre dışı bıraktım hemde içine kaset takmadan Aux'u aktif hale getirdim. Merak eden olursa resimleri ekleyebilirim.
silvester_40
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir