Aux Yapma (Sonunda başardım:))

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aux Yapma (Sonunda başardım:))

İleti karizma23 » 10 Ekm 2010, 20:27

arkadaşlar teybi en sonunda söktüm ama direk stereo jack ucu olan kablo denedim yapamadım TEA0676T soketinin sıralamasınımı yanlış mı yaptım acaba yoksa kullandığım kablodan dolayımı yapamadım eklediğim resim üzerindeki lehimleme doğrumu değilse eğer hangi tarafa hangi renk kablo ucunu lehimlemeliyim yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Eklentiler
octi.jpg
karizma23
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 03 Kas 2010, 14:43

Yanlış bağlantı bence...entegrenin başlangıç tarafı sol taraf (resme göre) ayrıca görünen çentik baş tarafı işaret eder..
İşlemin tam tersini yapmalısınız, çentiğe göre sıralamalısnız.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti f_conq » 03 Oca 2011, 18:39

Bu işlem için kullanılan kablo önemlimidir, birde dişi jac yerine erkek jac kullanıp direk mp3 playera bağlasak olmaz mı? yani jac ler arasında ses kaybı falan olmasın
Kullanıcı avatarı
f_conq
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fatih
Nereden: Erzurum
Arabanız: Fiesta '11 1.4TX

İleti doktor » 21 Şub 2011, 14:13

ben yaptım emegı gecen ve bılgı verene cok tesekkur ederım super oldu ses kalıtesı super radıo derdınden kurtuldum :D:D
doktor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: recep ışık
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: bora

İleti hkn » 28 Haz 2011, 16:10

konuyu hortlatmış olacağım ama malum önümüz yaz. uzun yollar ve tatil bizi bekler. track doldurmaktan gına geldiği için symphony cd çalarıma aux yapmayı düşünüyorum. bu konuyu baştan sona okudum. kasetçalara uygulanmış ama cd çalara uygulayıp sağlıklı çalıştıranı göremedim. (belki farkedemedim.) bu yüzden bu uygulamayı symphony cd çalarda uygulayan arkadaşlardan yardım istiyorum. hangi entegrenin hangi ayaklarına bağladınız. yada önder38 in belirttiği TDA 7476 kodlu entegre üzerinde mi çalışacağız? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
2006 fabia ambiente sedan lepegeli
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Karabük
Arabanız: 2006 fabia ambiente sedan

İleti hkn » 28 Haz 2011, 20:14

güncel
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

İleti serqet » 23 Tem 2011, 14:39

başka bir arkadaşta sormuş ama cvp veren olmamış, taktığımız dişi jack yerine erkek takıp kablosunuda direkt mp3 playere taksak olmazmı?
serqet
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kenan A.
Arabanız: Fabia 2004 special

İleti akdamar » 07 Mar 2012, 17:05

Merhaba Arkadaşlar. Ben de bu konuda biraz araştırma yaptım. Şuan 2008 Fabiam ve içerisinde Symphony CD çalar mevcut. Aux çıkışı yok. Acizane benim tesbitim preamfi entegresi TDA 7405. Çıkışları ise
7 nolu FD2L + (sol artı)
8 nolu FD2L - (sol eksi)
9 nolu FD2R + (sağ artı)
10 nolu FD2R - (sağ eksi) http://html.alldatasheet.com/html-pdf/25167/STMICROELECTRONICS/TDA7405/1621/1/TDA7405.html entegre linki burada. Sayfa 2 ve 3 de gerekli açıklma mevcut. Şuan ben bağlantıyı yapmadım. Bugün ancak CD çaları söküp içini açabildim. Bağlantı için Vaktim müsait değil. Aksilik olmazsa bu hafta sonu yapacağım. Durumu aktqarmaya çalışacağım. Saygılar...
Kullanıcı avatarı
akdamar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkerim DAMAR
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2008 TDİ Sedan

İleti akdamar » 07 Mar 2012, 17:06

Merhaba Arkadaşlar. Ben de bu konuda biraz araştırma yaptım. Şuan 2008 Fabiam ve içerisinde Symphony CD çalar mevcut. Aux çıkışı yok. Acizane benim tesbitim preamfi entegresi TDA 7405. Çıkışları ise
7 nolu FD2L + (sol artı)
8 nolu FD2L - (sol eksi)
9 nolu FD2R + (sağ artı)
10 nolu FD2R - (sağ eksi) http://html.alldatasheet.com/html-pdf/25167/STMICROELECTRONICS/TDA7405/1621/1/TDA7405.html entegre linki burada. Sayfa 2 ve 3 de gerekli açıklma mevcut. Şuan ben bağlantıyı yapmadım. Bugün ancak CD çaları söküp içini açabildim. Bağlantı için Vaktim müsait değil. Aksilik olmazsa bu hafta sonu yapacağım. Durumu aktqarmaya çalışacağım. Saygılar...
Kullanıcı avatarı
akdamar
CLASSIC
CLASSIC

İleti akdamar » 07 Mar 2012, 22:00

delidolu yazdı:Foto 1'in büyük halidir.

Arkadaşım Benim resimden anladığım ve tarzanca ingilizceme göre senin Out A ve Out B amfiye gitmesi için olan teyp ses çıkışlarıdır. Bence burada olması gereken İNA1 ve İNA2, İNB1 ve İNB2 uçları line in yani input ucları olsa gerek.
Kullanıcı avatarı
akdamar
CLASSIC
CLASSIC

İleti ykorkmaz » 08 Mar 2012, 09:05

Ben de bu başlığı arıyordum.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti hetepe » 08 Mar 2012, 12:47

f_conq yazdı:Bu işlem için kullanılan kablo önemlimidir, birde dişi jac yerine erkek jac kullanıp direk mp3 playera bağlasak olmaz mı? yani jac ler arasında ses kaybı falan olmasın

erkek jack kullanılabilir ama dişi daha iyi olur, uçların başka yerlere teması sonucu cızırtı çıkmasına neden olmaz böylece.
hkn yazdı:konuyu hortlatmış olacağım ama malum önümüz yaz. uzun yollar ve tatil bizi bekler. track doldurmaktan gına geldiği için symphony cd çalarıma aux yapmayı düşünüyorum. bu konuyu baştan sona okudum. kasetçalara uygulanmış ama cd çalara uygulayıp sağlıklı çalıştıranı göremedim. (belki farkedemedim.) bu yüzden bu uygulamayı symphony cd çalarda uygulayan arkadaşlardan yardım istiyorum. hangi entegrenin hangi ayaklarına bağladınız. yada önder38 in belirttiği TDA 7476 kodlu entegre üzerinde mi çalışacağız? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Elektronik bilmeyenler bu uygulamaya hiç bulaşmasınlar bence, yoksa kaset/cd çalarınızdan da olabilirsiniz.
Kasetçalarınız ms 402 ve CD tuşuna sahipse; ya da symphony cd çalar varsa bu işlerle hiç uğraşmayıp, 100 tl civarında satılan USB, SD, AUX okuyan ünitelerden almanızı öneririm, pratik, orijinal ve fonksiyonel bir çözüm, ben de 3 yıldır kullanıyorum, öneririm.
http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...75930878/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...75513045/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...75047817/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...75254369/detay
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti hkn » 08 Mar 2012, 13:39

hetepe yazdı:
f_conq yazdı:Bu işlem için kullanılan kablo önemlimidir, birde dişi jac yerine erkek jac kullanıp direk mp3 playera bağlasak olmaz mı? yani jac ler arasında ses kaybı falan olmasın

erkek jack kullanılabilir ama dişi daha iyi olur, uçların başka yerlere teması sonucu cızırtı çıkmasına neden olmaz böylece.
hkn yazdı:konuyu hortlatmış olacağım ama malum önümüz yaz. uzun yollar ve tatil bizi bekler. track doldurmaktan gına geldiği için symphony cd çalarıma aux yapmayı düşünüyorum. bu konuyu baştan sona okudum. kasetçalara uygulanmış ama cd çalara uygulayıp sağlıklı çalıştıranı göremedim. (belki farkedemedim.) bu yüzden bu uygulamayı symphony cd çalarda uygulayan arkadaşlardan yardım istiyorum. hangi entegrenin hangi ayaklarına bağladınız. yada önder38 in belirttiği TDA 7476 kodlu entegre üzerinde mi çalışacağız? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Elektronik bilmeyenler bu uygulamaya hiç bulaşmasınlar bence, yoksa kaset/cd çalarınızdan da olabilirsiniz.
Kasetçalarınız ms 402 ve CD tuşuna sahipse; ya da symphony cd çalar varsa bu işlerle hiç uğraşmayıp, 100 tl civarında satılan USB, SD, AUX okuyan ünitelerden almanızı öneririm, pratik, orijinal ve fonksiyonel bir çözüm, ben de 3 yıldır kullanıyorum, öneririm.

dijital cd değiştirici daha mantıklı bencede. zaten symphony de işler daha karmaşık. Bende epey kurcaladım entegreleri falan araştırdım ama kasetçalardaki gibi bir yapı bulamadım. Şimdilik track cd le re devam.
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

İleti ykorkmaz » 08 Mar 2012, 14:08

hetepe yazdı:

Engin MS-202'i için AUX bağlantıyı yapabilir miyim? Bu tip radyolar için bu işlemin bir sakıncası var mı? MS-202'nin entegre kodunu biliyor musun?
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti hetepe » 08 Mar 2012, 15:49

MS 202, 402 ye göre daha basit bir yapıya sahip (çünkü 402 ve 402A modellerinde auto-reverse, dolby ve cd changer interface var) bu işlem onda da yapılabilir, ama daha önce görmediğimden preamfi entegresinin ne olduğunu bilemiyorum, içini açıp, birkaç fotoğraf paylaşabilirsen hangisinin preanfi olduğunu anlar, data sheet inden uçlarını tespit edebiliriz.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti akdamar » 13 Nis 2012, 11:26

Merhaba Arkadaşlar ben uğraştım ama olmadı. Başka bahara kaldı. Arkadaşların anlattığı ms 402 de olabilir ama Symphony CD çalarda olmuyor. Az çok elektronikçiliğim var elim havya tutar ama onun öncesinde MP3 cihazının kulaklığından ince tel ile (ölçü aleti probu gibi) çıkış aldım. MP3 ü çalıştırdım ve bahsi geçen entegre uclarına dokundurdum. Sonuç ses yok anladım ki makine burada tetikleme istiyor. Amphi çıkışı yok. Ben de artık vazgeçtim. Şu aralar piyasa da MP3 çalan 60 Tl den başlayan cihazlar mevcut. Yalnız bu cihazların İso çıkışlı olanları alırsanız fabia iso girişli çıkışlarıyla uyumludur. Bağlantılarla oynamanıza ya da ustaya gitmenize gerek yok. Yani cihazı alın eskisini sökün yenisinin fişini takın bitti. Eğer aldığınız cihazda İso çıkışı yok ise ustaya kesip biçme parası vermeniz gerekli. Ben ufak çaplı bir araştırma yaptım Telefunken modelleri İso çıkışlı. Fiyat Teknosa da 70 TL. Klasör değiştirme modelleri tavsiye ederim. Bu ne demek derseniz şöyle izah edeyim. USB ya da SD kartta müzikleri klasörler içine koyuyorsunuz. Yani bu klasörler örnek Pop, Türkü, Yabancı, Slow, Hareketli gibi vs başlıkları altında olabilir bir tuşla bu klasörler arasında değişiklik yapabilirsiniz. Bu özellik çok eskiden beri Pioneeer CD çalarlarda var. Ama ucuz diğer modellerde +10 -10 var kullanışlı değil. Acizane tavsiyem budur.
Kullanıcı avatarı
akdamar
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 13 Nis 2012, 12:01

skoda symphony cd/kasetçaları çıkartılıp, başka bir marka takılmaz, o sesi hiç bir marka veremez.
İyi bir paraya da satma olasılığı düşük olduğundan elde kalır, bir kenarda çürür, gider...
O yüzden USB-AUX kitinden başka birşey önermem, pişman olursunuz.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti Cihan_06 » 13 Nis 2012, 14:45

Bu ISO.lu mp3 çaları Symphony CD cihazımızın neresine nasıl takacağız acaba?.Sökünce arkada soket filanmı var nasıl olacak?.
Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia classic 2007

ÖncekiSonraki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir