Aux Yapma (Sonunda başardım:))

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aux Yapma (Sonunda başardım:))

İleti hetepe » 13 Nis 2012, 15:07

Ms-402 ''CD'' tuşlu olan ve Symphony kaset ve cd çalarının arkasında cd changer girişine takılıyor ve tüm kontroller ünite üzerinden yapılıyor.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti akdamar » 17 Nis 2012, 15:00

hetepe adlı arkadaşa tamamen katılıyorum. Ama şu da bir gerçek ki mevcut sistem bize maximum 18 parça kapasiteli müzik imkanı sunuyor.
Cihan adlı arkadaşın sorusuna cevabım ise; İso soket mevcut CD çaların arkasında bulunan ve araç ile CD çaları birbirine bağlayan birbirine geçmeli bir sistemdir. Mevcut sistem ileri doğru yerinden çıkarıldığında kablolar açığa çıkar ve kablolar kesilmez soketten sökülür. Yeni aldığınız Müzik çalarınız iso soketli ise universal yani bu bağlantılı her cihazla uyumludur. Kısaca yeni cihazınız iso soketli ise sadece soketi yerine oturtacaksınız bu kadar. Yalnız yeni sistemi monte ettiğinizde mevcut sistem ile yeni sistem arasında ebat yani genişlik ve yükseklik farkı var ise kenarlarda boşluklar oluşacaktır. Böylesi durumlar için çerçeveler mevcut ya da başka şekilde bu boşlukları doldurabilirsiniz. İsterseniz satış ilanlarından gördüğüm kadarıyla mevcut CD çalar üzerinde kalıp bunun altındaki boşluğa yeni sistemi oturtuyorlar. Çok hoş görünmesede orjinali bozmamak iptal etmemek adına bir seçim.
Bizimkiler bir görüştür. Seçimler kişiye göre değişir.:| :idea:
Kullanıcı avatarı
akdamar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkerim DAMAR
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2008 TDİ Sedan

İleti ykorkmaz » 05 Haz 2012, 21:43

MS-202 teybime bu işlerden anlayan (!) oto tesisatı yapan arkadaşa AUX girişi yaptırdım. Sonuç mu? Oradayken sıkıntı yok gibiydi hevesle eşime gösterdim ilk tümsekte önce ses bozuldu (daha müzik açılmadan) şimdi sadece tizleri duyabiliyorum. Çok heves etmiştim oysa.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti hetepe » 06 Haz 2012, 13:58

akdamar yazdı:. Ama şu da bir gerçek ki mevcut sistem bize maximum 18 parça kapasiteli müzik imkanı sunuyor.

Bu sistem 18 parça değil.
Sadece bir tuş 99 parça, yani 6*99=594 parça dinleme olanağı sunuyor.
ykorkmaz yazdı:MS-202 teybime bu işlerden anlayan (!) oto tesisatı yapan arkadaşa AUX girişi yaptırdım. Sonuç mu? Oradayken sıkıntı yok gibiydi hevesle eşime gösterdim ilk tümsekte önce ses bozuldu (daha müzik açılmadan) şimdi sadece tizleri duyabiliyorum. Çok heves etmiştim oysa.

Yanlış yere yaptırmışsınız, sonuç bu yüzden olumsuz olmuş...
tesisatcı değil; elektronik tamircisi yapabilir bunu...yani içerideki elektronik parçaları, entegreleri tanıyan biri olması gerek, çok kolay bir işlem yani...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti ykorkmaz » 06 Haz 2012, 16:33

hetepe yazdı:
akdamar yazdı:. Ama şu da bir gerçek ki mevcut sistem bize maximum 18 parça kapasiteli müzik imkanı sunuyor.

ykorkmaz yazdı:MS-202 teybime bu işlerden anlayan (!) oto tesisatı yapan arkadaşa AUX girişi yaptırdım. Sonuç mu? Oradayken sıkıntı yok gibiydi hevesle eşime gösterdim ilk tümsekte önce ses bozuldu (daha müzik açılmadan) şimdi sadece tizleri duyabiliyorum. Çok heves etmiştim oysa.

tesisatcı değil; elektronik tamircisi yapabilir bunu...yani içerideki elektronik parçaları, entegreleri tanıyan biri olması gerek, çok kolay bir işlem yani...

Yaptırdığım yer konuya hakimdi hatta uçları nasıl bağlayacağımı tarif etmeye başladığımda ağzımdan lafı aldı. Haftasonu yanına bir daha gitmek gerekecek anlaşılan.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ykorkmaz » 03 Arl 2012, 17:06

hetepe yazdı:

Bir sinir fırtınası sonucu teybi olduğu yerden söktüm ve içine baktım. Maalesef burada anlatılan o meşhur çip ile alakalı bir şeye rastlamadım

Bağlantıyı şu şekilde yapmış

diğer çipler

www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 04 Arl 2012, 21:46

Maalesef yanlışoğlu yanlış...
Fotoğrafa göre kristal uçlarından almış ki, yanlışın aliyyulalası...
Hele ki kristala gelecek ters sinyal voltajı ile kristal hassasiyeti de gidebilir ki kasetleri daha boğuk dinleyebilirsiniz.
Sisteminiz ms 202 ise preanfi entegresi tabii ki tea 7606 olmayabilir ama tea ya da tda gibi bir seri olmalı.
o bölgelerden detaylı, (özellikle sarı-beyaz-kırmızılı, kablonun altında kalanı) makro fotoğraf çekip ekleyebilirseniz size entegre uçları konusunda yardım edebilirim.Ustaya bile gerek kalmayabilir.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti ykorkmaz » 04 Arl 2012, 23:57

hetepe yazdı:Maalesef yanlışoğlu yanlış...
Fotoğrafa göre kristal uçlarından almış ki, yanlışın aliyyulalası...
Hele ki kristala gelecek ters sinyal voltajı ile kristal hassasiyeti de gidebilir ki kasetleri daha boğuk dinleyebilirsiniz.
Sisteminiz ms 202 ise preanfi entegresi tabii ki tea 7606 olmayabilir ama tea ya da tda gibi bir seri olmalı.
o bölgelerden detaylı, (özellikle sarı-beyaz-kırmızılı, kablonun altında kalanı) makro fotoğraf çekip ekleyebilirseniz size entegre uçları konusunda yardım edebilirim.Ustaya bile gerek kalmayabilir.

TEA0676T diye okudum ben
datasheet dosyası olarak şunu buldum : http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... EA0676.pdf

www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ykorkmaz » 08 Arl 2012, 22:54

Sonunda oldu..

İlk sayfada bulunan entegre MS-202 model ile aynı entegre, elinizde ki aux kablosunu 1-16 ve 12 nolu bacaklara lehimlerseniz sonuç alıyorsunuz.

Başta konuyu açan derude'ye ve beni yönlendiren hetepe'ye teşekkür ediyorum

Sadece şunu eklemek istiyorum teybi yerinden sökerken kullanmadığınız kartları keserek kullanabilirisniz. Aşağıda ki resimde benim yaptığım gibi.

www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 09 Arl 2012, 11:14

Hallettiğinize sevindim, biz de sayenizde 402 ile 202 nin anynı preanfiyi kullandığını öğrenmiş olduk, güle güle kullanın...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Önceki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir