Felicia Hararet Müşürü değiştirme

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Hararet Müşürü değiştirme

İleti yasamisd » 09 Şub 2009, 12:53

Skoda Felicia 2000 model arabanın hararet göstergesi çalışmıyordu. Bunun için hararet müşürünün değişmesi gerekiyordu. Konya'da satıcının orjinal dediği hararet müşürünü 30 TL ye aldım. Ancak aldığım müşür eski müşürle aynı değildi. Ben almak istemeyince satıcı eski müşürlerin değiştiğini ve yeni müşürlerin de araca uyacağını söyledi. Aynı sorunla karşılaşabilecek olanlar için yardımcı olması amacıyla eski ve yeni müşürlerin fotoğrafını ve nasıl monte edileceğini göstermek istedim.

Önce alttaki resimde 1 numara ile gösterilen kapağı açıp su basıncı varsa boşaltıyoruz ve kapağı tekrar kapatıyoruz. Sonra 2 numara ile gösterilen müşürü çıkaracağız.

Müşürü çıkarmak için önce altta 1 numara ile gösterilen klipsleri bastırarak soketi yukarı doğru çekiyoruz. Daha sonra müşür sekmanının uç kısmını 3 numaralı yöne hafifçe asılarak 4 numaralı yönden çekip çıkarıyoruz.

Eski müşür contasıyla birlikte çıkacaktır. Müşürü çıkarınca biraz su akması normaldir. Alttaki resimde 1 numaralı eski müşür 2 numaralı yeni müşür. Eski müşürün okla gösterilen yerinde bulunan contanın çıkarılıp yeni müşüre takılması gerekiyor. Conta takıldıktan sonra yeni müşürü yerine koyup sekmanını ve soketini tekrar takıyoruz.

yasamisd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Felicia9841 » 09 Şub 2009, 16:25

Paylaşım için teşekkürler.
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 09 Şub 2009, 16:45

teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Felicia9841 » 24 Nis 2009, 19:51

Bu işlem yapıldıktan sonra adaptasyon yapmak gerekli mi? Benim fan baya bir yukarıda açıyor.
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti yasamisd » 29 Nis 2009, 13:45

[quote="Felicia9841"]Bu işlem yapıldıktan sonra adaptasyon yapmak gerekli mi? Benim fan baya bir yukarıda açıyor.[/QUOTE]
Burada anlatılan fan müşürü değil hararet müşürü değişimidir dolayısıyla herhangi bir adaptasyon yapmaya gerek yoktur.
yasamisd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti condorcan » 14 Ağu 2013, 15:29

Bu bilgi çok yararlı oldu. Resimli anlatan arkadaşımıza sonsuz teşekkürler. Geçen gün hareket müşirini değiştirdim.

1999 skoda felicia karbüratörlü LPG/Benzinli aracım var. Sirkeleme ve hatta tekleme problemi yaşadım.
Ateşleme bobini, ateşleme beyni, distribütör, buji kabloları ve bujileri değiştirdim. Ancak geçmedi. Meğerse, hareket müşiri arızalıymış. Fakat hareret göstergesi çalışıyor sorun olmuyordu. Orjinal hareret müşürini takınca geçti. Değiştiğim diğer parçalarda bir sorun olabilir diye yenilenmiş oldu. Bu sorun kronik flicialarda ve yedek parçacı da aynı şeyi söyledi. Bazen krank sensörü arızalı diyorlar ancak hareket müşiri sorunlu ancak orjinali alın der. bir de hareket müşiri değişince, hareket göstergesindeki ortadaki çizgide kaldı. üste çok çıkmıyor. eskisinde bayağı bir üstüne çıkıyor 110 yazılı kısma yaklaşıyordu. hararet müşiri arızası bu şekilde de kendini gösteriyor olabilir. yaklaşık 2-3 aydır uğraştırdı.
condorcan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bayram
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda felicia

İleti osmanspinar » 03 Haz 2015, 18:05

Felicia9841 yazdı:Bu işlem yapıldıktan sonra adaptasyon yapmak gerekli mi? Benim fan baya bir yukarıda açıyor.
yazlık musur taktır ! sorun ortadan kalkar
osmanspinar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman soğukpınar
Nereden: Adana
Arabanız: skoda felica

İleti Safariali » 04 Haz 2015, 20:52

sevgili temaşakarlar için gelsin coşkun sabah söylesin

anılaaaaaaaaaar anılaaaaaaaaaaar

şimdi gözümde canlandılaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar.
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti sainz » 05 Haz 2015, 07:32

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir