şamata dizlik operasyonu :)

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

şamata dizlik operasyonu :)

İleti hakanerdogan » 23 Şub 2009, 01:50

valla bu dertten epeydir muzdaribim, gerek dengesiz bacak yapım, gerek
fabianın darlığı, gerekde bacaklarımı ayırıp oturma isteğim beni bunu
yapmaya zorladı.

dizimi yukarda sabit tutunca gazada sabit bastığım için sağ bacağım
çekilmez bir hal alıyor. zaten 1.9 mt kadar boyum var, bacaklar leylek
gibi fabia için. dedim girişiyom ben

malzemeler, kardeşimin oyuncak yastığı, koli bandı, çift taraflı bant

bant torpido plastiğini tutmaz, önce zemine bi koli bant çekiyoruz,
sonra üstüne çift taraflı bant, tabi koli bandındada biraz dışa taşacak
şekilde, sonra yastığı bant tutmayacağı için koli bandıyla biraz
çevreliyoruz, sonra montaj

NOT: etraftaki bant kirliliği giderilmiştir.

olay şamata tabide, ama cidden dizimde iz oluyordu, acıyordu resmen, sileceklerimi takarken birden aklıma esti, baktım bugün yapı marketten annemin aldığı bantlar, yapıştırıcılar bagajda, bizim ufaklıkta oyuncaklarını bebeklerini falan arabada bırakmış, bende eğlendim biraz Big%20smile

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti GOKHAN ERTEMİN » 24 Şub 2009, 18:34

ÖN KOLTUĞU SÖKSEYDİNİZ  DAA MASRAFSIZ  OLURDU BENCEEEELOL
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 Şub 2009, 18:39

biraz daha uzarsam niyetim o Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti GOKHAN ERTEMİN » 24 Şub 2009, 19:09

AMAN  1.9 MT YETER   BEN 1.6 IM  BENIM FABIA YA  SIGIYORUM  BIRAZ DAA  UZARSAN  ARKA KOLTUĞUDA  SKMEN GEREKİBİLİR 

SELAMLAR  LOL

GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 28 Şub 2009, 01:20

baba ben 177'yim kiloluyumda rahat sığıyorum ya koltuk en arkadada değil. sürüş pozisyonunu ileri şürüş teknikleri uzmanın dediğine göre  yaptım süper oldu LOL
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 28 Şub 2009, 03:28

Allahım ayağını o bölgeye değdirerek araç kullanan 1 benim sanıyordum; :))) çok iyi fikir ya. süpersin :DD:D:D
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hakanerdogan » 28 Şub 2009, 13:24

hala aynı sağlamlıkta duruyor, iş yapıyor Thumbs%20Up
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 28 Şub 2009, 13:28

Otomobille yola çıkmadan önce ilk ayarlanması gereken şey oturma pozisyonudur. Birçok sürücünün yanlış ayarladığı veya önemsemediği oturma pozisyonu, ani bir durumda otomobilin istenildiği gibi kontrol edilememesi veya uzun süreli kullanımlarda bel, boyun rahatsızlıkları gibi olumsuz etkileri beraberinde getirir.

Doğru oturma pozisyonunun sağlanması için sürücü koltuğa oturduğunda beli, sırtı ve omuzları koltuğun arkasına tam olarak yaslanmış ve dike yakın (yaklaşık 80 derece) durumda olmalıdır. Bacaklarının iç kısımları mümkün olduğu kadar çok, koltukla temas etmelidir ve bacakların hiçbir yeri kesinlikle kokpite veya kapıya temas etmemelidir. Uygun bacak mesafesinin ayarlanması için debriyaja sonuna kadar basıldığında diz ekleminin tam düz değil fakat düze yakın (yaklaşık 165 derece kadar) açık olması gerekmektedir. Kol mesafesi içinse, direksiyon bilindiği üzere iki elle (saat 9:15 pozisyonu) tutulur, kollar tam açık duruşundan dirseklerden biraz kapalı (yaklaşık 150 derece) açıklıkta olmalıdır. Kollar çapraz pozisyona gelecek şekilde direksiyon sağa sola çevrilir, bu sırada omuzların koltukla teması kesinlikle kesilmemelidir ve avuç içleri hala direksiyonu rahatça kavrar durumda olmalıdır.

Eğer bu oturma pozisyonu sağlanırsa, birçok tehlikeli durumdan kurtulmak daha kolay hale gelecektir ve saatler süren kullanımlar sonucu bel, boyun, omuz sakatlıkları ve ağrıları oluşmayacaktır.

ALINTIDIR...
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hakanerdogan » 28 Şub 2009, 13:33

ben tam doğrusunu ayarlıyorum ama bacaklarım sığmıyor, ben çok doğru oturacağım diye arkadakini de arabadan atamam, ayrıca bacağımı rahatlatacak mesafeye çektiğim zaman (diyelim yalnızım) kafam emniyet kemerinin asılı olduğu direğin oraya geliyor etraf rahat gözükmüyor, kollarda biraz fazla uzanıyor direksiyona.

işin özü sığamıyorum.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ufuk05 » 28 Şub 2009, 14:00

Benim boyum 1,84 aynı sorunu bende yaşıyorum .Bacağımı yana açarak gaza bastığım için dizim konsola dayanıyor.uzun yolda sağ ayağım ağrı yapıyor.Aynı duyguları paylaşıyoruz Thumbs%20Up

ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 28 Şub 2009, 14:03

benim octide koltuğu aşağı indiriyorum en altta bide geriye dayadımmı tamamdır :D:D

sende boy var bende boy+kilo olunca dahada rahatsız oluyo insan:D:D

Tavanda fazla yüksek değil açıkcası kafam çarpmıyo ama 1 parmakl anca giriyo arada :D:D
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 28 Şub 2009, 14:03

[quote="hakanerdogan"]ben tam doğrusunu ayarlıyorum ama bacaklarım sığmıyor, ben çok doğru oturacağım diye arkadakini de arabadan atamam, ayrıca bacağımı rahatlatacak mesafeye çektiğim zaman (diyelim yalnızım) kafam emniyet kemerinin asılı olduğu direğin oraya geliyor etraf rahat gözükmüyor, kollarda biraz fazla uzanıyor direksiyona.

işin özü sığamıyorum.

[/QUOTE]

benim kafada tam emniyet kemerinin hizasinda, gerci koltugu cok yatiriyorum ondan.. surucu adayi gibi yaklastiramiyorum koltugu maalesef, zaten surucu kursunda da yatikti hep, bizim millet arac kullanmayi bildiginden, sadece isi resmiyete gokup ehliyeti almak icin surucu kursuna gittginden durum boyle:)) adamlar beni 2 kez cagirmislardi 10 kez arac kullandik diye de imza atmistim :))

burada bi de bmw`lileri goreceksiniz o koltuk arkaya kadar yatik neredeyse, biraz tavir meselesi :))  guzel de, adamda bi kasilma yan koltuga yaslanmis neredeyse ama kemer bozuyor isi, cok artistlik yapacaksan, cok erkeksen bari sehir icinde cikar o kemeri kardesim diyorum ben de... ee avrupa`nin artisti bu kadar olur :DDD
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 28 Şub 2009, 14:06

[quote="kadir_"]benim octide koltuğu aşağı indiriyorum en altta bide geriye dayadımmı tamamdır :D:D

sende boy var bende boy+kilo olunca dahada rahatsız oluyo insan:D:D

Tavanda fazla yüksek değil açıkcası kafam çarpmıyo ama 1 parmakl anca giriyo arada :D:D
[/QUOTE]

ama seninki octavia abi, 140 kilo kadardın galiba, (yanlış hatırlıyorsam çok çok af buyur Big%20smile)

fabiaya giremezsin bile Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 28 Şub 2009, 14:06

[quote="ufuk05"]

Benim boyum 1,84 aynı sorunu bende yaşıyorum .Bacağımı yana açarak gaza bastığım için dizim konsola dayanıyor.uzun yolda sağ ayağım ağrı yapıyor.Aynı duyguları paylaşıyoruz Thumbs%20Up

[/QUOTE]

demek ki çok gereksiz bir şey yapmamamışım Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 28 Şub 2009, 15:36

hakan, sen sağ ayağınla hem gaza hem frene basarak arabayı nasıl sürüyorsun? balata kokmuyor mu? resimden anladığım kadarıyla başka bir ihtimal göremiyorum ki :)
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti murtymul » 28 Şub 2009, 16:09

al bir octi rahat et kardeş ben bir çok arabaya bindim octi kadar rahat oturduğum nadir araba var boy 1.85 kilo 100 onuda belirtiyim.

murtymul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 28 Şub 2009, 16:26

[quote="murtymul"]

al bir octi rahat et kardeş ben bir çok arabaya bindim octi kadar rahat oturduğum nadir araba var boy 1.85 kilo 100 onuda belirtiyim.

[/QUOTE]
oktinin de  aracın dışardan görünüp tahmin edildiği üzere arka diz mesafesinin geniş olmadığı söyleniyor doğru mudur?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hakanerdogan » 28 Şub 2009, 22:24

[quote="murtymul"]

[/QUOTE]

pek seçme şansım yok 0 aldık, satamam işin aslı, babam seç bi fabia dedi bende vaktiyle en pahalısını seçtim, baba büyük araba istiyorum desem bunuda zor görürüm LOL

kyk kredisiylede şahin bile alamam Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir