Lastik Ebadına Göre Hava Basıncı Ne Olmalı?

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lastik Ebadına Göre Hava Basıncı Ne Olmalı?

İleti mtokat85 » 27 Mar 2009, 11:51

Aşağıdaki resimde görüleceği üzere benzin kapağında yazılı değerlerin fotoğrafını çektim ama bir noktayı anlamadım. Resimde lastik ebadımı işaretledim basınç ölçülerini çevirdim lâkin hemen yanında bir rakam daha verilmiş bu ne demek, acaba ön arka lastik basıncı mı? yoksa yukardaki yük durumuna göre mi ayarlanacak bilen varsa yardımcı olabilrse gerçekten sevinirim. Lastik ebadına tekabül eden rakam bu 200/2.0 hemen yanındaki soru işareti ile gösterilen tabloda da 220/2.2 bunu tam anlamadım tablo acayip hemen üstünde R14 için rakam değişmemiş ne anlama geliyor. Acaba ön arka lastik basınç değerlerimi ki???

mtokat85
CLASSIC
CLASSIC

İleti memetboss » 27 Mar 2009, 12:36

doğru anlamışsınız. tablo iki farklı yük durumu, dört farklı lastik ebadı ve ön ve arka tekerler için basınç değerlerini gösteriyor. sizin lastik ebadınıza göre aracınız normal yüklü ise önler 200kpa arkalar 220kpa olacak. aracınız aşırı yüklü ise (şekilde 5 yolcu ve tam bagaj kapasitesi anlaşılıyor) önler 200kpa arkalar 240kpa olacak.
memetboss
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: memet bostancıoğlu
Nereden: Ankara
Arabanız: 2012 Octavia 1.6 TDI DSG Elegance

İleti mtokat85 » 27 Mar 2009, 12:54

Çok Teşekkürler. Emin olmak güzel..Clap
mtokat85
CLASSIC
CLASSIC

Kendin Yap