Ledli Devre İçin Acil Yardım

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ledli Devre İçin Acil Yardım

İleti Kara_Murat » 06 May 2009, 05:00

öncelikle merhaba.Uzun Zamandır Aranızda Yoktum.Formanıma Yeni Şeyler Yapmaya Karar verdim. Tamamı Ledlerden Olusan Plaka Park El yapımı Sınyal lambası yaptım yanlız monte etmedım.Sınyal Lambasına Monte Ettıgım 2 adet flux lede 270 ohm dıren taktım malesef yandılar.Eger bılen varsa aydınlatabılırmı aku 60 amper oldugu ıcın kaldırmadı yandı.Yaptıgım hesaplara gore 160 kılo ohm luk dırenc takıcam ve deneyecegım Olursa eger fotoları sızlerle paylasacagım...Vede Kendım mavı ledlerden olusan arac altı neon lamba yapacagım.Beyaz flux ledlerden sıs lambası yaptım monte ettım ama tesısatı cekmedım yanar dıe korkuyorum.Ledler gercektende cok ıyı ısık verıor ama malesef patlattım yanı :D Eger bılen arkadaslar varsa aydınlatırsa sevınırım.

Kara_Murat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 06 May 2009, 11:03

kullandığınız LED lerin yapısı ve sayısına göre uygulamanız gereken direnç değeri farklılık gösterir.Elektronik bilginiz azsa malzemeleri aldığınız parçacıdan direnç için destek alabilirsiniz, nette de LED konusunda bolca kaynağa ulaşabilirsiniz.
Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir