Wjk Tuning Tampon Boyama İşlemi 2

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Wjk Tuning Tampon Boyama İşlemi 2

İleti by wodoo » 02 Tem 2009, 03:27

Bildiğiniz gibi boya işleri için kompresörümüzü ve tabanca setimizi almıştık. 1 ay oldu yapacak iş bulamamıştık, denemek bugüne kısmetmiş Smile Arkadaş kiraladığı arabayla ufak bi kaza yapınca ön tamponu komple boyamamız gerekti. İşlemleri aşağıda sırasıyla ve detaylı anlatımla vereceğim..

Bu arada, kompresörün gücünün yetmeyeceğini söyleyenler olmuştu ve bende bilmediğim için bişey diyememiştim doğrudur diye, ama bugün iyi deneme fırsatımız oldu, zaten kompresörümüz 8 bar, tam 8 bar doldumu otomatik duruyor ve içindeki basınç 5-6 bara düşene kadar çok rahat işimizi görüyor, ondan sonrada tekrar kendi çalışıyor yada biz çalıştırıp dolduruyoruz.. Bi tampon boyamaya (astar, boya, vernik) 4-5 kez çalıştırdık kompresörü, yani bize göre çok ideal bi makina..

İşlemden fotolar;

İlk önce tamponu sökme işlemimiz..

Farlardan başlıyoruz ve ardından tamponun vidalarını söküyoruz..

Zımpara işlemi..

Astar..

Boya..

Vernik..

by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti delidolu » 02 Tem 2009, 03:33

Süper olmuş. Tebrikler. Umarım üzerinizide parfüm vs türünden bir koku yoktu. Malum boyayı bozar. Bundan sonra boya işlerinde artık auto king yerine size geliriz ;)

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti by wodoo » 02 Tem 2009, 03:38

[quote="delidolu"]

Süper olmuş. Tebrikler. Umarım üzerinizide parfüm vs türünden bir koku yoktu. Malum boyayı bozar. Bundan sonra boya işlerinde artık auto king yerine size geliriz ;)

[/QUOTE]

Teşekkürler.. Arkadaşta Auto king in baya bi kulağını çınlattı zaten tamponun bitmiş halini görünce LOL O kadar profesyonel değil tabiiki ama yinede beklentilerimizin baya üstünde bişey çıktı ortaya..

by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 02 Tem 2009, 04:23

Elinize sağlık Emre.

Lokal boya da belk biraz zorlanılabilirdi ama komple boyamışsınız ve fotolara bakılırsa iyi durmuş gibi tamponun boyası.

Araca atacağınız boyayı bir boyacıda karıştırdınız galiba (100 gr. boyaya 5 lira falan alıyorlardı galiba boyacılar)

Bu arada;

Bu boyama işleminden aracı kiralayan yerin haberi var mı?
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 02 Tem 2009, 04:34

[quote="RoadFighter"]Elinize sağlık Emre.

Lokal boya da belk biraz zorlanılabilirdi ama komple boyamışsınız ve fotolara bakılırsa iyi durmuş gibi tamponun boyası.

Araca atacağınız boyayı bir boyacıda karıştırdınız galiba (100 gr. boyaya 5 lira falan alıyorlardı galiba boyacılar)

Bu arada;

Bu boyama işleminden aracı kiralayan yerin haberi var mı?
[/QUOTE]

Yakın fotolarınıda çekmiştim, arkadaş eklememiş, ama kompresörle ilk işlemimiz olmasına rağmen muhteşem sonuç çıktı ortaya. Fotolardada göründüğü gibi tertemiz yani..

100gr boyayı 10 tl den almış arkadaş, toplam 400gr almış 40tl, çok pahalı bence diğer aldıklarınında fiyatına bakılırsa..

Kiraladıkları yerinde haberi var, arayıp haber vermiş kaza yaptım diye oda yaptır getir demiş bizde yaptık.. Big%20smile

by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti emrtkn » 02 Tem 2009, 11:00

Çok iyi olmuş.
Tamda diyecektim boyanın kalıcılığı da önemli diye,ama kiralıkmış :)
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti oguz » 02 Tem 2009, 11:43

helal olsun size emre :) muhabbet cok hos ama:) adam yaptır dedi bizde yaptık felan:) ama hakkını vermişsiniz...

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 02 Tem 2009, 12:30

Sen ve ben oto boyacısı olduk, gittik zaten...bir dükkan açmalı artık..
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti umutkubat » 02 Tem 2009, 13:24

Güzel olmuş, elinize sağlıkThumbs%20Up
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti hakanerdogan » 02 Tem 2009, 13:51

vallaha süper, elinize sağlık.

yalnız bu Era'y ların ortak kaderi, kaza yaptığımda bana verdikleri Erayla 19 mayıs stadına gitmiştim park yeri de yoktu tabi ortadaki kaldırıma çıkarken hem ön tamponunu hemde eteklerini çatır çutur kırmıştım bağlantı noktalarını inerken, sölemedim tabi arabayı alırken çakmadılarda Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti e_r_c_i_006 » 02 Tem 2009, 13:54

Elinize sağlık emre süper olmuş.

e_r_c_i_006
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 02 Tem 2009, 14:14

Teşekkürler.. Smile

Bu bide kompresörle ilk boya deneyimimiz, biçok acemiliğimiz olmasına rağmen yinede muhteşem oldu.. Sırada arkadaşların arabasının jantları boyamak var, arada benimkileride baştan boyarım heralde daha açık bi renge.. Tongue

Birde kaput boyama işlemimiz var ama o kadar daha girmek istemiyoruz şimdiden, zamanla dahada öğrenirsek girebiliriz belki..
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 02 Tem 2009, 14:16

[quote="emrtkn"]Çok iyi olmuş.

Tamda diyecektim boyanın kalıcılığı da önemli diye,ama kiralıkmış :)[/QUOTE]

Araç bizim olsada bi sorun olacağını sanmıyorum, yani kendi aracımıza yapıyor gibi özendik, astar, vernik, boya hepsi tam atıldı, boyanın atacağını hiç sanmıyorum..
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 02 Tem 2009, 22:06

[quote="oguz"]helal olsun size emre :) muhabbet cok hos ama:) adam yaptır
dedi bizde yaptık felan:) ama hakkını vermişsiniz...[/QUOTE]

Boyattırmaya kalksak 200tl den açıyo kaportacılar ağzını.. Big%20smile Toplamda 80 tl ye maloldu malzemeler, 50tl de vuran adamdan aldık, 30 tl ye maloldu.. Big%20smile

[quote="hetepe"]Sen ve ben oto boyacısı olduk, gittik zaten...bir dükkan açmalı artık..
[/QUOTE]

Açalım abi, hayırlısıyla şu wjk tuning'i açalımda, kaporta boya işinede gireriz senle Big%20smile
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti tolga_kaan_ » 02 Tem 2009, 22:39

çok başarılı olmuş elinize sağlık. Aldığınız boya  aracın kodlu boyası dimi ? Fiyatını yazabilirmisiniz...
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 03 Tem 2009, 01:38

Emrecim keske İstanbul'da olsan dıye bırkez daha dıyorum. Hayranım sana baska hıcbırsey demıyorum umarım anlamıssındır :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti by wodoo » 03 Tem 2009, 01:47

[quote="tolga_kaan_"]çok başarılı olmuş elinize sağlık. Aldığınız boya  aracın kodlu boyası dimi ? Fiyatını yazabilirmisiniz...
[/QUOTE]

Evet renk koduna göre aldık, 100 gramı 10 tl miş ama bana pahalı geldi, en fazla 7 tl diye biliyodum ben..

[quote="Balki, Burak"]Emrecim keske İstanbul'da olsan dıye bırkez daha dıyorum. Hayranım sana baska hıcbırsey demıyorum umarım anlamıssındır :)[/QUOTE]

Sağol yorum için, anladım ben Tongue Elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz bişeyler, bu işe ilk başladığımızda ufak spreylerle başlamıştık zamanla büyüttük işi kompresöre kadar geldi artık LOL Kompresörle ve önceden olan deneyimlerimizle daha profesyonel bişeyler yapmaya çalışcaz şimdi.. Big%20smile

Bi gün kompresörü kucaklar gelirim İstanbula, yaparız yapılacak ne varsa, yada sen burda misafirimiz olursun.. Big%20smile

by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 03 Tem 2009, 01:48

hayırlısı canım kardesım ya :) bızım burda herkes alıo benzını bınıo sadece kımsenın merakı yokkı bıseye :s

Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

Sonraki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir