el yapımı daylight bu sefer cok fenaaa:

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

el yapımı daylight bu sefer cok fenaaa:

İleti oguz » 23 Tem 2009, 03:06

geçenlerde ledli bi çalışmamız olmustu onu biraz daha farklı hale
getirdik. ilk basta kullandıgımız ledleri sokup daha farklı bi
malzemeyle tekrar yaptık. sonuc muhtesem simdi resimlerle anlarsınız:)

resimleri koyana kadar canım cıktı format hatası verip durdu. küçültürken guzelligini kaybetmemiştir umarım gerci ısıgı ceken fotograf pek de duzgun olmuyoda. gözle görmeniz lazım:)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 23 Tem 2009, 03:25

ben beğendim, çok güzel duruyor. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti OKTAVİACI » 23 Tem 2009, 05:45

ellerinize sağlık güzel bir çalışma...nasıl yapıldığı konusunda biraz daha bilgi verirsniz sevinirim
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 23 Tem 2009, 11:19

[quote="OKTAVİACI"]ellerinize sağlık güzel bir çalışma...nasıl yapıldığı konusunda biraz daha bilgi verirsniz sevinirim[/QUOTE]

çalışma bana agit deil. forumdan ozzgur nickli abimiz yaptı. ilk yapılanda biraz yardım etmiştim. 2.sinde sadece parca temini konusunda yardımcı olmustum. gerisini kendi halletmiş bekle izin gununde birlikte yaparız demiştim ama dayanamamıs :)

far içine yada far ustune yada far altına uygulanabilecek ince bi şerit led bulduk. ama öyle piyasada bulununan egilip bukulmeyen ledlerden degil. saglam bi malzeme egilip bukulebiliyo ve izoleli. yani kaputun ustune yapıstırsanız dahi yagmurdan camurdan etkilenmez. ilk yapılan calısma zorluydu. ama bunun zor kısmı farı ayırmak ve baglantısı. gerisi okadarda zor degil çoğu kişi yapabilir. bide simetriyi ayarlamak mesele:)

özgür abimi burdanda bikez daha takdir ediyorum:)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozzgurr » 23 Tem 2009, 14:15

Biri ledmi dedi LOL bu benim araba degilmi yahu heheheLOL arkadaslar oğuzunda dediği gibi asıl mesele farların camını sökmek gerisi kolay malzemeyide bulabiliyosanız işinizin çoğu bitmiş demektir yapmak isteyen arkadaslar olursa elimden geldigi kadar yardımcı olurum Smile
ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 23 Tem 2009, 14:21

güzel olmus elinize sağlık ama bizim felicialara gitmez heralde led işi far camı düz değil buzlu cam gibi :S

Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti oguz » 23 Tem 2009, 14:51

yaptırmak isteyenleri bekleriz demi özgür abi :) ticarete dokelim :) şaka biyanada gercekten okadar zor degil. far camını kıyıp sokmek mesele :)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Felicia9841 » 19 Ağu 2009, 18:05

[quote="oguz"][quote="OKTAVİACI"]ellerinize sağlık güzel bir çalışma...nasıl yapıldığı konusunda biraz daha bilgi verirsniz sevinirim[/QUOTE]

çalışma bana agit deil. forumdan ozzgur nickli abimiz yaptı. ilk yapılanda biraz yardım etmiştim. 2.sinde sadece parca temini konusunda yardımcı olmustum. gerisini kendi halletmiş bekle izin gununde birlikte yaparız demiştim ama dayanamamıs :)

far içine yada far ustune yada far altına uygulanabilecek ince bi şerit led bulduk. ama öyle piyasada bulununan egilip bukulmeyen ledlerden degil. saglam bi malzeme egilip bukulebiliyo ve izoleli. yani kaputun ustune yapıstırsanız dahi yagmurdan camurdan etkilenmez. ilk yapılan calısma zorluydu. ama bunun zor kısmı farı ayırmak ve baglantısı. gerisi okadarda zor degil çoğu kişi yapabilir. bide simetriyi ayarlamak mesele:)

[/QUOTE]

Ledi nereden aldığınızı öğrenebilirmiyiz?
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti sansasyon » 19 Ağu 2009, 18:27

çok guzel olmuş nasıl yaptınız bunu
sansasyon
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozzgurr » 19 Ağu 2009, 21:39

[quote="Felicia9841"][quote="oguz"][quote="OKTAVİACI"]ellerinize sağlık güzel bir çalışma...nasıl yapıldığı konusunda biraz daha bilgi verirsniz sevinirim[/QUOTE]

[/QUOTE]

Ledi nereden aldığınızı öğrenebilirmiyiz?
[/QUOTE]
ledleri Düzcede sanayide bir parcacıdan aldık ama intertnettede birkac sitede gördüm aynısından metresi 75 liraydı galiba
ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 19 Ağu 2009, 21:44

led lerin fotografını ekliyorum one minit.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 19 Ağu 2009, 21:47

ledler bunlar egilip bukulebilen altından kendi yapıskanlı far camına dik şekilde duran tam bu iş için yapılmıs bir malzeme metresi 75 lira olup düzceli arkadaşlar için sanayide süsler oto aksesuar da bulabilirler. illa metre olarak almayabilirsiniz istediginiz ölçüde kesiyolar.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir