camfilmi kendi çekmem için yardım

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

camfilmi kendi çekmem için yardım

İleti fıratt » 23 Tem 2009, 23:38

skodamcılar bin kere bu konu paylaşılmışta olsa sizden yardım istiyorum cam filmi 15tl filmciler 150tl tutturmuş gidiyorlar,bu işin sırrı nedir nerden oğrenebilirim kendim film çekmek istiyorum bana yardımcı olurmusunuz puf noktaları nelerdir bunu anlatan videolar oldugu soleniyor ama ben bulamadım malesef yardımcı olurmusunuz bana

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti zurna1788 » 24 Tem 2009, 02:04

samet abi film çekmek kolay bir iş değil ya...bence yorma kendini araba şahin felan olsa iki dakkada kapı kartonunu sök camı çıkar su sık filmi yapıştır üstünü cam sille  yıkayarak içinden çıkan aparatla cama yapıştır dicem ama :) senin arabanın ne olduğunu tam hatırlamıyorum abi ya.formen di galiba...eğer formen ise bigün buluşalım bende yardımcı olurum sana az çok elimden gelir çünkü.beraber birşeyler çıkartırız ortaya.hem deneyim olur bizede :)
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti kadir_ » 24 Tem 2009, 02:46

4 cam + arka cam 100 tl ye mal oldu bana 2 senedirde taş gibi kendim yapmadım bi arkadaşa yaptırdım yalandan fazla para vermeye gerek yok ama emek e tecrübe istiyor
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 24 Tem 2009, 10:58

Youtube vs. gibi video paylaşım sitelerinden uzun uzadıya uygulama videoları izledikten sonra seat cordoba'ya yapmaya kalkıştım fakat videolardaki gibi kolay olmadı Big%20smile mecburen camları söktüm. Kapıyı camı sökmekte hiç öyle kolay bir iş değil benim el becerim iyi olduğu için bir şekilde yapıyorum ama bir daha yaparmıyım çok şüpheli Thumbs%20Down oldukça yorulmuştum. Camı söktükten sonrada iş kolay olmuyor filmi çekerken bazen çok ince kılcal bir çizgi meydana geliyor sebebini anlayamadım filmi yeterince gerdiremiyorum herhalde. Böyle durumlarda birkaç kez söküp yeniden yapmak zorunda kaldım. Bu işi kendi başına yapmış biri olarak parasını verip yaptırma taraftarıyım adamlar bu parayı almakta biraz haklılar. Zaten camları söken firmalar çok daha pahalı fiyatlar istiyor 100-150'ye yapanlar sökmeden yapıyordur.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti oguz » 24 Tem 2009, 11:17

özgür abi kendisi yapmıstı sitedeki nicki özzgür o geldiginde yorum yapar herhalde. ince bir iş hata affetmiyor sil bastan yapmak zorunda kalıyorsun. biraz ugrastırıyo.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustisahin » 24 Tem 2009, 11:33

Aracınızın modeli, aslında camlarının nasıl oldugu cok önemli, örnegin ben Fabia HB nın ön arka yan camlarına yaptım, fakat en arka cam icin cook ugrastım(tek parca yapmak icin), camda egim varsa zor oluyor, ilk önce kalıbını almak gerekiyor, mesela peugeot 206 nin arka camına filmciler bile tek parca yapamıyor, veya cok zor yapıyor. ön - arka yan camlara, camları yerinden sökmeden, sadece ic dösemeyi sökerek yapabilirsin, film alt fitilin altında kalacak sekilde, cam ac kapamalarda sökülmemesi icin, Ama zor is, zamanın varsa ve elin bu islere yatkınsa yap, bol bol camsil veya suyla karıstırılmıs bebe sampuanı kullan, yavas yavas, mutlaka iki kisi yap, bir kisi filmi tutar, diyeri film söküp, bolca camsil sıkıp, cama oturtur, aradaki kalan camsili yukarıdan asagıya dogru al, kolay gelsin,

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 24 Tem 2009, 14:02

adana'lı arkadaşlar için. bzm alparslan türkeş bulvarındaki damacıyı önerebilirim. işçilik süper 5 dk da çeker. alacagı parada arka 3 cama 30-35 tl para alır. zaten film 10 tl 20 tl işçilkte eder çünkü ugraştırıcı bir iş ayrıca kapı kartonlarını sökmeden kolayca yapar. binek araçlarda ben ön yan camlara ve arka cama yaptırmamasından yanayım. çünkü arka camda rezistans filmi sökerken kopuyor.rezistans araya gider ön yan camlarda şehirdışı bir yere gezmeye giderken dikiz aynasını tam olarak göremezsiniz. 
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti janveljan » 24 Tem 2009, 15:17

Benim bildiğim arka camlara tek parça halinde değilde şeritler halinde kesip rezistansın aralarına gelecek şekilde yapıyorlar, böyle olunca rezistans zarar görmüyor.
janveljan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 24 Tem 2009, 16:05

[quote="janveljan"]Benim bildiğim arka camlara tek parça halinde değilde şeritler halinde kesip rezistansın aralarına gelecek şekilde yapıyorlar, böyle olunca rezistans zarar görmüyor.[/QUOTE]

senin dedigin yöntemi damacı ve oto dizayncıların hiçbiri yapmaz. o yöntemi sadece reklamcılar yapar..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti cemo » 24 Tem 2009, 19:18

[quote="PİCK-UP"] [quote="janveljan"]Benim bildiğim arka camlara tek parça halinde değilde şeritler halinde kesip rezistansın aralarına gelecek şekilde yapıyorlar, böyle olunca rezistans zarar görmüyor.[/QUOTE]

senin dedigin yöntemi damacı ve oto dizayncıların hiçbiri yapmaz. o yöntemi sadece reklamcılar yapar..
[/QUOTE]
ben de reklamcıyı ama ne demek istediğini anlamadım ayrıca rezistans yerlerinden kesmek sadece bombeli camda olur ne kadar bombe o kadar parça
cemo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ghostman » 07 Ağu 2010, 11:44

Arkadaşlar biraz uğraştırıcı bi iş ama 15 tl dururken 150 tl vermek pek akıllıca diil.
size tavsiyem gölge rüzgarsız bi alanda yapın birde saç kurutma makinesiyle ısıtarak yaptığınızda daha ii oluyo ozaman camın şeklini alıyo.yapıştırmadan önce cam sili cama sıkınıp üzerine koyup uygun şekilde kestikten sonra saç kurutma makinesiyle ısıtın ve şekli aldırın. daha sonra yapıştırım yapıştırma esnasında kabarcık falan kalırsa toplu iğne ucuyle delip yine kurutma makinesiyle biraz ısıtarak yapıştırn. ben kendi arcıma yaptım ama bu ısıtma olayını öğrenmeden önce kabarcıklar falan kaldı ama şimdilik idare ediyo. uygun bizamanda yeniliycem. gerçi ben camları sökerek yapıyorum sizde sökebiliyorsanız çok daha ii yapabilirsiniz...

kolay gelsin.
ghostman
CLASSIC
CLASSIC

İleti efboacestc » 07 Ağu 2010, 12:31

ben benim felide bagaj camına yapamadım oraya 25 liraya camcıda çizilmez solmaz film kaplattırdım.
daha sonra 10 liraya 8 metre film satıyorlar ondan aldım bütün kapı camlarına kendim çektim camları dışarı çıkarttım yere bi battaniye onun üzerinde çektim uzatma ile saç kurutma makinesini uzatma ile kapıya indirdim kuruttum iyice yapıştı tekrar geri taktım çokta güzel oldu
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti felicia_3437 » 08 Ağu 2010, 00:22

bendeyılde arkadaşın hb cılıo suna cektırmıştık beraber gıdıpte 50 tl 5 cama aldılar anlamadım amna her yerde 150 ve uzerı fıyatlar yazar ken 50 tl ye yaptıular hıcx bır şey sökmeden yaptılar bır de
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir