Temizlik

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Temizlik

İleti alpko » 10 Ağu 2009, 16:36

Arkadaslar, yakin bir zaman da aracla adam akilli ilgilenmek icin bir surem olacak, aslinda o sureyi yaratmaliyim artik:)

Alirsam polishing makina ile biraz parlatma olayina girisecegim, makinayi almazsam elimde zaten var olan sonax polishing ile biraz kaslari calistirarak parlatma olayina girisecegim:)

On camdaki cizikler icin de yine daha once aldigim cizik gidericiyi uygulayacagim. Cizikler giderse iyi, gitmezse kasko ile de gorustum, cami catlatip degisimini yaptirtacagim.

Bunun haricinde su kilif olayi cok iyi oldu dosemeler de oyle kir, leke vs izleri ile ugrasmiyorum :=)
Ancak kapi kenarlarinda, guneslik(ayna olan) bolglerini de temizlemek istiyorum, biraz kirlenmis, siyah olan bolgeleri var. Onlar icin oneriniz var mi? su, sampuan, cif temizler mi? Sonra siyahlik daha da dagilsin istemiyorum.

Ve genel temizlik icin fikir, onerileriniz de varsa iyi olur:)
Tsk.

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 10 Ağu 2009, 16:59

Ic kisimda döseme haricindeki yerlerde sprey seklindeki temizlik köpüklerini (Turtle Wax, ArmorAll gibi) kullanabilirsin, hem hesapli hem de kullanimi kolay ve etkili...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti alpko » 11 Ağu 2009, 12:32

Hocam tsk. Sen de yazmasan kimsenin bir fikri yok sanirim, ya da forumdaki konular daha gun ortasi olmadan sayfadan kaybolup, kayiplara karisiyor!
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 11 Ağu 2009, 12:39

valla abi ben sonax ın bir ürününü aldım döşemeler için.fena değildi ama hemen bitti ya.ama yinede öle cif e felan yanaşma.sprey ürünler hem çok uygun oluyor.hemde kullanımı kolay seni yormaz yani.abi birde bizim fabia larda hep beni gıcık eden biryer var.twiter ların yanında arada kalmış küçük bir ara var.çok kirleniyor orası deli oluyorum ya.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti fmaka » 11 Ağu 2009, 13:58

oto döşemesinde ben kosla oxi kullanıyorum bej döşemede sonuç gayet başarılı.tavan ve yan döşeme için irfan hocamın dediği köpükler iyi iş çıkartır.
asla ön bölümde yağlı parlatıcı kullanmamanı tavsiye ederim gece ve gün batımında yolu göremezsin.

kolay gelsin.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti FabiaTDI » 11 Ağu 2009, 14:17

Otomobil iç döşemesi,  koltukları , tavanı ve  kapı içlerini  Sonax Araç İçi Temzileyici ile temizliyebilirsin beninki çok kirli değildi zaten ama güzel bir ürün tavsiye ederim.

FabiaTDI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 11 Ağu 2009, 15:37

koslanın başarılı sonuçlar verdiğini biliyorum deneyebilirsiniz
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 11 Ağu 2009, 16:00

cok tesekkurler ama herkes dosemeler icin birseyler yazmis, dosemeler de kilif oldugu icin artik ugrasmiyorum yazmistim. Yani dosemelerle sorun yok, diger kisim, ve dis temizlik olacak.:))  Hatta pedallari da mygokhan gibi dis fircasi ile temizliyecegim bu sefer :D :D
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 11 Ağu 2009, 16:07

İç-dış plastiklerin bakımı için..  Ayrıca bu mesajdan ileri doğru bolca polisaj, cila, bakım, rötuşla ilgili paylaşımlar var  Wink

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 11 Ağu 2009, 21:29

[quote="alpko"]cok tesekkurler ama herkes dosemeler icin birseyler yazmis, dosemeler de kilif oldugu icin artik ugrasmiyorum yazmistim. Yani dosemelerle sorun yok, diger kisim, ve dis temizlik olacak.:))  Hatta pedallari da mygokhan gibi dis fircasi ile temizliyecegim bu sefer :D :D [/QUOTE]
pedalları bende diş fırçasıyla temizliyorum.birde sürücü ve yolcu koltuğunun ulaşılamayan yan tarafları var abicim.o bölgeleri temizlemek için ise ince saç boyama fırçaları oluyor.onlardan kullanıyorum ben.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti hakanerdogan » 11 Ağu 2009, 22:05

boya için ilk kez yapacağını varsayarsak, çizik giderici diye satılan az aşındırıcı nitelikteki beyaz pastalar var ya, bi sünger yardımı ile bütün arabanı dolaşırsan boyadan çok güzel kir çıkarıp zemine pürüzsüzlük ve netlik kazandırdığını göreceksin.

yıkama sonrası temiz arabaya uygulayabilirsin.

millet çizik giderici diye alıyor ama ben temizlik için kullanıyorum, Irfan Hocamda bahsetmişti zaten boyayı paklar diye. hakkaten pürüzsüz oluyor boya parmakla dokununca anlıyor insan.

zaten elle uygularsan aşındırıcı özelliğine pek rastlamazsın, boyadaki pürüzleride alır.

daha sonra aracın boyasında uyguladığın ürün beyaz toz şeklinde izler bırakır, bir bezlede güzelce bunları toplarsın, ondan sonra ister sıvı hızlı cila at ister katı wax uygula güzel durur.

zaten çok daha fazlasını Irfan Hocam açıklamış, ben kendi yaptığımı deyiverdim, Irfan Hocadan OK almış bi işlemdir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpko » 12 Ağu 2009, 18:36

[quote="hakanerdogan"]boya için ilk kez yapacağını varsayarsak, çizik giderici diye satılan az aşındırıcı nitelikteki beyaz pastalar var ya, bi sünger yardımı ile bütün arabanı dolaşırsan boyadan çok güzel kir çıkarıp zemine pürüzsüzlük ve netlik kazandırdığını göreceksin.

yıkama sonrası temiz arabaya uygulayabilirsin.

millet çizik giderici diye alıyor ama ben temizlik için kullanıyorum, Irfan Hocamda bahsetmişti zaten boyayı paklar diye. hakkaten pürüzsüz oluyor boya parmakla dokununca anlıyor insan.

zaten elle uygularsan aşındırıcı özelliğine pek rastlamazsın, boyadaki pürüzleride alır.

daha sonra aracın boyasında uyguladığın ürün beyaz toz şeklinde izler bırakır, bir bezlede güzelce bunları toplarsın, ondan sonra ister sıvı hızlı cila at ister katı wax uygula güzel durur.

zaten çok daha fazlasını Irfan Hocam açıklamış, ben kendi yaptığımı deyiverdim, Irfan Hocadan OK almış bi işlemdir.

[/QUOTE]

Beyaz pasta derken? Elimde olan su var:

http://photos.autoexpress.co.uk/images/ ... 0848_7.jpg

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 12 Ağu 2009, 18:44

İş görür bu ürün.

Sonaxın bu portföyünde zaten ağır aşındırıcı yok, son kullanıcı için güvenli ürünler...

Süngerle ürünü yedir iyice, sonra mikrofiber bezle kalanı sil yeter.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir