sis farı ve angel için tesisat kuralım

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sis farı ve angel için tesisat kuralım

İleti asilkanissan » 01 Kas 2009, 22:07

selamlar aranıza bugün katıldım . size yaptığım modifikasyonları sunmaktan gurur duyuyorum. öncelikle araç nissan primera 1.6 comfort diğer 1.8 ve 2.0 elegance gibi modellere göre çok sade. öncelikle işe başlamadan uzun vadeli ne ne yapacağımı düşündüm ve şunlara karar verdim. angel eyes takmak sis lambası takmak son olarakta araç altı led..angel eyes kısa ömrü olan birşey olduğu için sisleride fara bağlayamayacağım için önce bir tesisat! gerekli diye düşündüm. ve işe lambaları yaktığımda göstergede işaret versin diyerek göstergeyi sökerek işe başladım amaç ön tampona 2 adet bağımsız ve göstergede işaret veren faz yollamak..ayrıca buton olarak kendi sis butonu ve el freninin orayada bir adet 0-1-2 fonsiyonu olan buton ekledim giden fazımız 3 oldu.. 1-2- ve sis butonu gücü direk aküden aldım araya bir 15 amperlik sigorta ( ozamanlar 16 yaşındaydım elektrikten gayet iyi anlardım fakat diyotmuş röleymiş ne gerek var derdim:) ) herneyse basit bir tesisat kurmuş oldum . bu kısımda önemli olan kısa devre yaptırmamak ve sisler için gerçekten kalın kablo kullanmak( kaçlık diye sorarsanız inanın bende bilmiyorum )

göstergeleri sökmek için teyipden itibaren sökmek gerekiyor

ardından ne nerdeymiş diyerek kadranı söktüm ve ışığa tuttum 16 yaş aklı işte :)

zil teli kadar ince bir kablo kullanarak aldığım minik ampulleri göstergenin arkasından bantladım

e hazır sis takacaktık şu arkalarda sis aydınlatması olur ya ta ordan potansiyometreye kablo uzatıp sigorta kutusunuda söküp 5000 tane kablo içinde tek tek arkaya giden sis lambası kablosunu aradım onuda bulup kablolrıma ekledim

aradan zavallı sinyal kolum gözüküyor üstündeki butondan kablolarımı çektim.. zamanında lpg kabloları için delinmiş aşşağıdan biyerdende tüm kabloları geçirdim motora kadar uzattım ..aslında bana saçma geldi bu bölümü açmam ama en çokta bu uğraştırdı.. neyse burayı geçelim angel sis araç altı led vs için tek tek konu açacağım orada görüşmek üzere:)

asilkanissan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 01 Kas 2009, 22:30

elinden iş gelen gençleri severim Smile
tebrik ederim..

bende zamanında  vectraya xenon dönüşüm yapacaktım  içime sinmedi vaz geçtim projeden

elimde hala valeo D2s projektörler duruyor
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti şahinbey » 01 Kas 2009, 22:42

Harika iş çıkartmışsın,ve tüm bunlarıda 16 yaşında yaptın,büyük cesaret tebrik ederim.
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti asilkanissan » 01 Kas 2009, 22:42

ne zamandır forumlardan araştırıp kendim çabalıyordum ama artık paylaşmanın zamanı geldi diye düşündüm.bende xenon sipariş etmiştim taktım fakat yağmurda felan gerçekten görüş yok 8.000 k bu arada hepimiz biliriz ki merceksiz fara xenon asla.. :)  projektörleri fara uygulamak baya zor bir iş olsa gerek kesip biçmek söz konusu değil midir birazda farı açmak çocuk oyuncağı gibi kalır o işin yanında
asilkanissan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 01 Kas 2009, 22:47

valla her türlü  çok uğraştırdı  LOL

merakın var  belli  okursan  buyur ;

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti asilkanissan » 01 Kas 2009, 23:16

teşekkürler:) son konuyuda paylaşayım okuyacağım bya uzun gibi kişiler ne demiş onlarda önemli
asilkanissan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 01 Kas 2009, 23:20

çok güzel  bir tecrübe oldu benim için .

gerçekten baştan sona okumanı tavsiye ederim.

3 sene  önce  kalkıştığım bu olayda aldığım kararın ve sonucun ne kadar doğru olduğunu bu gün daha iyi anlıyorum..  gelip geçici  hevesmiş...  bişeyin uzun soluklu olması için üstünde mühendislik olması lazım Wink

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti asilkanissan » 01 Kas 2009, 23:26

tabikide ama yinede tecrübe edindik kötü mü oldu :) hevesimizi aldık.. bilgi sahibi olduk :) yoksa forumlarda kimden ne öğrenecektik

asilkanissan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti stroom » 11 Kas 2009, 19:15

arkadaşlar bende sis farı takmayı düşünüyorum ama bukadar tefarruatlımı bende 2005 fabia var 1.2 farları acıyorum actıktan sonra kolu geriye cektiğim zaman sis farına geciyormuş ön taraftada ışıkları yonuyor sis farı actın diye acaba kablo gidiyormudur öntarafa bağlımıdır yani sisfarlarını takıp tekrar kablo cekmeye gerek varmı
stroom
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 11 Kas 2009, 19:21

[quote="stroom"]
arkadaşlar bende sis farı takmayı düşünüyorum ama bukadar tefarruatlımı bende 2005 fabia var 1.2 farları acıyorum actıktan sonra kolu geriye cektiğim zaman sis farına geciyormuş ön taraftada ışıkları yonuyor sis farı actın diye acaba kablo gidiyormudur öntarafa bağlımıdır yani sisfarlarını takıp tekrar kablo cekmeye gerek varmı
[/QUOTE]

kendim elektrikten anlayan bi arkadaşımla aracıma sis farı taktım.

arka sislere vermek çok beleştir, anahtarı çıkarıp oradan arka sislerden geçirince kabloyu hallolur. ama ben ön sislerimi arkaları yakmadanda kullanabilmek için ayrı anahtar çektim.

zira arka sisleri yakabilmeniz için en kötü kısaları zaten açmanız lazım. o da bana ters geldi. ayrı hat çektim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir