farı açıp angel eyes takma

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

farı açıp angel eyes takma

İleti asilkanissan » 01 Kas 2009, 22:20

tesisatımızı kurduk konuyu paylaştık millet ne yapmış bu demeden hemen ilk uğraşım olan angel eyes olayına gireyim..florasan tip olan angelleri 2 sene önce 40 ytl gibi bir rakama satın aldım . araçtan farları ilk seferde sökmek zor oldu yıllanmış mubarek 3 civata tutyor ama .. herneyse farı nasıl açtın diye sorulacak kilit nokta önemli her far için 1 gün uğraştım sabahtan akşama kadar fön makinesiyle destekledim kanırta kanırta tanesi için bir gün. şimdi resimler konuşsun:) bu direk çıkma hali çakmasının tanesi 180 ytl idi ozamanlar  :) orijinalini sormak istemedim hevesim kırılmasın diye .
 farlarıda dağıttık angelide  mercekleri oraya yapayım dedim biraz büyük geldi ama işte ilk tecrübe :)

angellerimizde başta söylediğim gibi floresan tip. far içindeki nikelajlı kısma silikonla oturttum okadar kasis vs nafile gayette sağlam tuttu ha ek olarak silikonladığım yerlerin öncesini hafif zımparaladım ne olur ne olmaz

görüldüğü üzre çok büyük geldi ama yapacak birşey yok :)

zımpara olayını şu resimde görülen paslı eğe midir nedir onunla yaptım işte  evdeki ilk denemem parladığı için pek belli deil ama şimdilik sonuç güzel arabada buna birde mavi led park lambası ekledim

6630 la çekebildiğim en mükkemmel en belirleyici resimde şu

farı kapatmak için hırdavatçılarda satılan 1 ytlilk şeffaf silikon kullandım akşamdan silikonla kapatıp üstünede ağarlık koydum kitap vs. konu başında 2 demişim ama 3 sene olmuş ne bir kararma ne bir solma buğulanma hiç bi sorunla karşılaşmadım.. tesisat yapalım kısmınada bakarsanız soldaki yeşil siste göstergeden angellerle eş zamanlı yandı söndü :)

asilkanissan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şahinbey » 01 Kas 2009, 22:35

Güzel,başarılı ve sabırlı bir çalışma...en güzelide kendinin yapması,bravo.Aracada yakışmış..
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti asilkanissan » 01 Kas 2009, 22:39

çok teşekkürler :)  16 yaşımda yapmıştım kendime inanamıyorum..çevremdeki bir çok kişi bu olaya girişip başarılı yada başarısız olmuştu ozamanlar :) ama sabır olduğu zaman hiç bir alet olmasa bile yapabiliriz.inanmak yeter
asilkanissan
Yeni Üye
Yeni Üye

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir