ön tarafa 4 adet sis farı + ızgarayı siyaha boyama

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ön tarafa 4 adet sis farı + ızgarayı siyaha boyama

İleti asilkanissan » 01 Kas 2009, 23:16

boşta bekleyen 2 fazada orijinal nissan sis farı bulamadığım için 15 ytl ye aldığım süs :) farını plastik kapağını delerek yerleştirdim diğer colormatik diye geçen dikdörgen lambayıda ızgarralara vidaladım ön tamponu sökmek biraz zaman aldı.. sisten öncede angelleri takmış olduğum farı tekrar söküp içini karartma kaş yapma ve angellerin yerini değiştirmeye karar verdim buyrun resimler ..
öncelikle işe soldan ikinci yanmaı gereken sis lambasını yakmakla başladım.

sis takarken farlarıda karartmayı ve kaş yapmayı kafama koymuştum o yüzden ızgaralarıda siyaha boyayayım dedim 1 liraya hırdavatçıdan selülözük sprey boya aldım fakat çok geç kuruyor..boya önceside zaten geri dönüşü olmadığı için sağlam boya tutsun diye zımpara çektim

tabi bunlar kuruyana kadar ben tamponu indirmiştim bile onunda resimler var

bu kadar sökme işini yaptıkdan sonra bide  babam gelmeden toplamak gerekti :)

arkadan maket bıçağıyla kesip lambaları oraya oturttum birde vida geçirdim  normalde bu plastik kısım çıkarılıp onun yerine komple lamba takılıyor fakat benbulana kadar o parçayı.. :)

plakanın altındada dikdörtgen colormatik sisler fakat onları sonradan söktüm hiç hoş değiller..

farlarımız yok ama sisler çalışıyor ve göstergedede lambaları yanıyor arkada sis lambamızda yanıyor.hava karardığı zaman çekilmiş 1-2 reim daha ekleyip önceden angel taktığım farın 2. modifiyesini göstereyim..

lambaların yanında araç altı mavi ledlerimizde pek belli olmuyor tabi sağ tarafta biraz daha yoğunlaşmış..içinizde bir çalıntı resim hissi oluşmasın diye belirtmek istedim..

sisler hazır farlarda evde beni bekler ayrı bi konuda far karartma ve kaş yapmak üzere görüşürüz..

asilkanissan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 02 Kas 2009, 02:10

o sis farlarını normal havalarda sırf hava olsun diye yakmaman dileğiyle. zira inanılmaz derecede gözü rahatsız ediyorlar ki sen sayısını 2den 4e çıkarmışsın. ayrıca normal havada sis farı yakmanın cezası var unutma
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti MEGAN » 02 Kas 2009, 02:15

Alper abi cidden varmı cezası ya ? :S

-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti alpino » 02 Kas 2009, 05:17

Sis, etkili yağmur veya kar yağışı dışında sis farı yakmanın cezası vardır arkadaşlar. sırf bu yüzden izmirde bir trafik polisi ile tartışmıştık. araç kiralık olduğundan sis farını kapatmayı zorla bulduk. arkadaş sinirden neredeyse inip sis farlarını çekiçle kıracaktı :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti mbarman » 02 Kas 2009, 12:28

185 tl hiç sorgu sual yok. polis amıcam yapıştırıyor. gerçi adamına göre ama bir defa ist. başıma geldi hemde yılbaşı gecesi. ekip bana geçirdi cezayı baktım yoldan geçen araçların %70 yanıyor. dedim bune şimdi neden bunlara yazmıyorsun kısmet sanaymış dedi.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti vipsezgin » 02 Kas 2009, 14:48

kısmet işi demek cezada
Just Men kuaför
vipsezgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezgin
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Silver line

İleti hitfavorit » 02 Kas 2009, 15:51

valla ben sis farlarını normal teçhizattan ayırdım ve onlarada ayrı bir düğme yaptırdım tabi role falanda takılınca daha canlı yanmaya başladı fakat bu aralar herkezde görünce gündüz bi far yakma hastalağını bende sislerimi yakıyordum bu bilgi iyi oldu bundan sonra yakmam artık :)

hitfavorit
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet KAYA
Arabanız: Favorit LX

İleti asilkanissan » 02 Kas 2009, 21:23

yok tabikide kullanmıyorum maksat uğraş.

fakat bi konuda takılıyorum.ankarada yeni nesil man belediye otobüslerinin farın az aşağısında sis farları var ve genelde gece gündüz he yakıyorlar polis amcalarımız yada belediye bu konuda uyarı yapmıyormu acaba?
asilkanissan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 02 Kas 2009, 21:28

bende panjura içten mavi led bağlamıştım elektriği sislerden alıyordu sonradan söktüm.

efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir