Fabia arka kapıya silikon çekme

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia arka kapıya silikon çekme

İleti FabiaElegance » 09 Mar 2010, 03:12

[quote="caglarkrbyk"] biraz önce söktüm çektim silikon kolaymış hakkatten..kurusun bi oto yıkamaya gideceğim deneyim yine sızarsa bir kat daha çekeriz:)
[/QUOTE]
Durum ne düzeldi mi ?

FabiaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 09 Mar 2010, 09:41

Evet düzeldi bügünde sag kapıyı yapacagım dün yapacaktım fakat slilkon bitti :)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti FabiaElegance » 09 Mar 2010, 11:28

[quote="caglarkrbyk"] Evet düzeldi bügünde sag kapıyı yapacagım dün yapacaktım fakat slilkon bitti :)[/QUOTE]

Oh mis! ;)
Kapı içi döşeme zor sökülüyor mu ?
Neler dikkat edelim sökerken...(genç kaportacılara tavsiyeleriniz nelerdir)     
Bir de kapı döşemesinde beyaz beyaz lekeler vardır senin de, bu su almadan mütevellit, sonaxta falan temizleyebilirler mi acaba?, öyle bir temizlik yapmayı/yaptırmayı düşünüyormusun ?
FabiaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 09 Mar 2010, 12:03

3 tane vida sökünce çıkıyor. yanlız kapı kolu dayamalara dikkat önce küçük parça çıkacak sonra bütük parça sürgülü öne 1 cm itip kalkıracaksın..

bende leke yok ama bahara komple iç dış yıkama yaptıracağım onlar halletsin:)

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti fabia2005 » 26 Arl 2011, 00:31

Aynı sorun bendede vardı arkadasın dedigi gibi yaptım cok sukur halettim.. Ayrıca bide videoya cektim , burdan nasıl yaptıgıma bakabilirsiniz arkadaslar...
http://www.youtube.com/watch?v=X7a-5uFQoYY
fabia2005
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: faruk yilmaz
Nereden: Gaziantep
Arabanız: fabia 2005

İleti Kry » 24 Oca 2012, 13:52

Arakadaşlar bende bugün 4 kapıyı birden söktüm. Ön kapıları hoparlör değiştirmek için söktüm. Şöyle bi sıkıntı var. Silikonları çektim ancak kapıların altına baktım ki tahliye deliği falan yok ne iştir anlamadım. Yağmurda arka taraf su içinde kalıyor. Ne yapcam kendimmi delsem acaba altları. Kapılar sökük duruyor öyle
Kullanıcı avatarı
Kry
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Koray
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Classic

İleti umutgiray » 24 Oca 2012, 17:10

Kry yazdı:Arakadaşlar bende bugün 4 kapıyı birden söktüm. Ön kapıları hoparlör değiştirmek için söktüm. Şöyle bi sıkıntı var. Silikonları çektim ancak kapıların altına baktım ki tahliye deliği falan yok ne iştir anlamadım. Yağmurda arka taraf su içinde kalıyor. Ne yapcam kendimmi delsem acaba altları. Kapılar sökük duruyor öyle

tahliye deliği olmaz olurmu. kapıyı açtığında kapının tam altına bak yada elinle yokla görürsün. yani kapı kapandığınıda fitillerin üzeni gelen yer. benim sol kapıda da su alma sıkıntısı vardı oradanda hem kapıya hem döşemeye su veriyor du.

geçen hafta sonu canım sıkıldı sanayiye zafer ve doğan ustanın çayını içmeye gittim. orada konuşurken sol arka kapıda su alma sorunu var dedim. zafer hemen arka kapıyı açıp döşemeyi söktü gel bak dedi. arka cam fiskiyesinin su haortumu ordan geçiyormuş ve tam kilit kısmına denk gelen yerde ekyeri varmış. ben arka cama su vergdiğimde cama giden kadarda arabanın içine akıyormuş. kabaca kontrol etmek gerekirse; arka cama su verdiğinizde silecek silip tekrar dönene kadar akan su camın en alt kısmına kadar ulaşmıyorsa kaçak vardır denilebilir.) zafer usta tekar hortumu takıp ilaç sürdü. inşallah ordandır problem ve çözülmüştür. kapıyı sökme işi bana biraz zulüm gibi geliyor çünkü.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Nereden: Ankara
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti Kry » 24 Oca 2012, 17:20

umutgiray yazdı:
Kry yazdı:Arakadaşlar bende bugün 4 kapıyı birden söktüm. Ön kapıları hoparlör değiştirmek için söktüm. Şöyle bi sıkıntı var. Silikonları çektim ancak kapıların altına baktım ki tahliye deliği falan yok ne iştir anlamadım. Yağmurda arka taraf su içinde kalıyor. Ne yapcam kendimmi delsem acaba altları. Kapılar sökük duruyor öyle

tahliye deliği olmaz olurmu. kapıyı açtığında kapının tam altına bak yada elinle yokla görürsün. yani kapı kapandığınıda fitillerin üzeni gelen yer. benim sol kapıda da su alma sıkıntısı vardı oradanda hem kapıya hem döşemeye su veriyor du.

geçen hafta sonu canım sıkıldı sanayiye zafer ve doğan ustanın çayını içmeye gittim. orada konuşurken sol arka kapıda su alma sorunu var dedim. zafer hemen arka kapıyı açıp döşemeyi söktü gel bak dedi. arka cam fiskiyesinin su haortumu ordan geçiyormuş ve tam kilit kısmına denk gelen yerde ekyeri varmış. ben arka cama su vergdiğimde cama giden kadarda arabanın içine akıyormuş. kabaca kontrol etmek gerekirse; arka cama su verdiğinizde silecek silip tekrar dönene kadar akan su camın en alt kısmına kadar ulaşmıyorsa kaçak vardır denilebilir.) zafer usta tekar hortumu takıp ilaç sürdü. inşallah ordandır problem ve çözülmüştür. kapıyı sökme işi bana biraz zulüm gibi geliyor çünkü.

umutgiray şimdi tekrar gidip baktım elimlede yokladım ama delik falan yok. Hava aydınlık olsa fotoğrafını çekcem. Bu nasıl bir saçmalıktır ki çözemedim. Hiç bir kapıda tahliye deliği yok
Kullanıcı avatarı
Kry
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Koray
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Classic

İleti umutgiray » 24 Oca 2012, 17:39

gerçek manada tıknamış olabilir. elinizle yoklayında farkedememiş olabilirsiniz. gündüz gözle bir bakmak lazım.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Nereden: Ankara
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti SERHAT ATAÇER » 17 Şub 2012, 14:55

iceman70 yazdı:Arkadaşlar neredeyse fabiaların hepsinde olan bu kronik sorunu halletim ve sizlerle paylaşmak istedim, yardımcı olabilirsem çok sevinirim buyrun inceleyin. eksik olduğum yerleri bilgilerinizle tamamlarsanız sevinirim.Ek olarak döşemeyi çıkarırken döşeme sekmanlarını kırmamaya özen gösterin :)) Silikonu çektikten sonrada işlemleri sırası ile tekrar yapıp döşemeyi yerine takıyoruz.

güzel olmuş ancak ben kapının iç saçını tutan alt üç perçıni söktüm saçı hafif acarak arasına kaliteli mastik silikon sürdüm ve yeni perçınleri tekrar sıktım hatta araya da yeni delik delerek 2 adat yeni perçin taktım süper oldu...
SERHAT ATAÇER
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERHAT ATAÇER
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: 2007 1.4 FABİA CLS

İleti berati » 17 Nis 2012, 00:15

fabia2005 yazdı:Aynı sorun bendede vardı arkadasın dedigi gibi yaptım cok sukur halettim.. Ayrıca bide videoya cektim , burdan nasıl yaptıgıma bakabilirsiniz arkadaslar...
http://www.youtube.com/watch?v=X7a-5uFQoYY

harika olmuş. ellerine sağlık
berati
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: berati kolci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2002 fabia sw 1.4 LPG

İleti hakanerdogan » 17 Nis 2012, 02:21

Yapmayın Koray hocam, tahliyesi olmaz olur mu :) Olmasa ilk yağmurda arabayı şambrelle kullanırdınız içerde :lol:

Zamanında kendim tahliye deliklerini periyodik kontrol ettiğimi göstermek için çekmiştim, belki işine yarar, öyle şişe ağzı gibi bir şey beklemediniz herhalde ondan göremiyorsunuz ya da bulamıyorsunuz deliği, incecik bir şeydir.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir