Arka silecek motoru tamiratı... (Bedava!)

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arka silecek motoru tamiratı... (Bedava!)

İleti yargic » 30 Arl 2009, 16:33

helal olsun kardeş

yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 30 Arl 2009, 17:17

Teşekkürler. Taktığımdan beri şimdilik çok iyi çalışıyor. Sorun yok. İnşallah 1daha olmaz da...

Hani haftasonları arabamızı yıkayıp söyle bir tur attığımızda "Abi ya arabayı yıkadım, arabanın gidişi değişti yaaa..." şeklinde espri yaparaız ya; işte o misal "Silecek problemini çözdük hemen de arabanın gidişi değişti yaa!" :)))

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti mustisahin » 11 Oca 2010, 22:19

Mükemmel, ellerine saglık,

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti önder38 » 12 Oca 2010, 00:39

tebrikler...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti felicia_3437 » 02 May 2010, 23:23

caglarkrbyk yazdı:bunu hallettiyseniz sizin yapamayacağınız iş yoktur heralde araba ile ilgili benim de arka tarafa su fışkırtmıyor silecek hortum çıkmış fln diyorlar.. sizce ön tamponumu söküp konrtol etmeliyim yoksa arkadanmı başlamalıyım kontrole

o cok kolay be abım bır adete toplu ıne alıyoruz elimize aynı sorun benım felişimde oldu ordan bılıyom fıskıye vanasının ıcıne sokup gerı cekıyoruz bu işlemi yaparkende su verırısek daha cabuk acılıyor memesı ve iş bitiyor kolay gelsın
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti Korhan » 01 Arl 2010, 20:57

Ellerine sağlık tam 1 yıl sonra senin verdiğin bilgilerle bende tamir ettim. Çok teşekür ederim... Hem gerçekten de gidişini etkiliyor gibi. Motor elektroniği, yakıt pompası ve kontak aynı sigortadan geçiyor. Arabayı bozacak diye ödüm koptu 1 hafta sonraya da gün verdiler. ben bi günde hallettim :)
Korhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Korhan DAYI
Arabanız: Octavia

İleti 45sardes » 01 Arl 2010, 21:12

Bravo tebrik ederim emeğine sağlık foto anlatımları süper. bizde yanan silecek motorunu tamir etmekteyiz.Hala zaman buldukça uğraşıyoruz.Biz sarımları yeniliyoruz neyse eklemek istediğim bi nokta var yağlama normal gresle olmayacak plastik için farklı bir gres kullanılıyor.bizim fabrikadada böyle yerlere kullanılan bir gres var bende onunla yağladım. :!:
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan kahraman
Nereden: Manisa
Arabanız: FAVORİT

İleti mustklc » 01 Arl 2010, 21:16

tebrikler, kendin yapman kadar burada paylaşman da süper olmuş :P
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti delidolu » 01 Arl 2010, 21:19

Korhan yazdı:Ellerine sağlık tam 1 yıl sonra senin verdiğin bilgilerle bende tamir ettim. Çok teşekür ederim... Hem gerçekten de gidişini etkiliyor gibi. Motor elektroniği, yakıt pompası ve kontak aynı sigortadan geçiyor. Arabayı bozacak diye ödüm koptu 1 hafta sonraya da gün verdiler. ben bi günde hallettim :)

İnanın şimdi daha çok mutlu oldum, birilerinin işine yaradığını görmek çok güzel,teşekkürler...
Admin'im emir bey duysun bunu :) (Şakadır...) ;)

Not1: Eğer ilerleyen zamanlarda ya da kötü kış şartları nedeniyle tekrar benzeri bir durum ile karşılaşırsanız buraya yazın yeni bir "B planı"m daha var.
Not2: Gres olayına gelince elimde bildiğim en iyi şey klasik gres olduğu için bunu kullanmıştım, plastik aksam için farklı bir gres/yağlayıcı olduğunu bilmiyordum.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti Korhan » 02 Arl 2010, 21:09

varda nerden bulcan beyaz bi gres o zor diye ben aramadım aldım kauçuk gresi tam bölgeye uygun, olmazsa zaten sıfır motor alıp kelebek etkisi olayına tabi tutar yerine takarım :)

Not: klavuz kullandım ince bakır kablo çok kolay geçti serum lastiği...
Korhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Korhan DAYI
Arabanız: Octavia

İleti ERTAN26 » 25 Arl 2010, 20:39

abi buravo ya en iyisini yapmıssın.bende favoritin geçen ön silecek motoru çalışmıyordu söktüm baktımki dişlinin pimi çıkmış,pimi taktım kenarlarını silikonladım canavar gibi çalışıyor.
ERTAN26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERTAN
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FAVORİT 135 L

İleti umutgiray » 28 Arl 2010, 18:06

eline sağlık. ancak bu kadar olurdu zaten. fabrikasından bile daha orjinal
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti alitutal » 03 May 2011, 11:09

Öncelikle resimli anlatım gerçekten de çok başarılı.

Arkadaşlar benim octaviada da bazı elektronik sorunlar çıkınca ilk arattığımda bu site çıktı ve tam aradığım cevaplar var.
1. si benimde arka silecek motoru su kaçması sonucu içi berbat olmuş ve motor yanmış dedi usta.Yan sanayi motor 70 TL orjinal 170 TL bende kalsın öemli değil dedim.
2. si Sürücü kapı switchi hata vermeye başladı.Kapıyı açınca bazen göstergedeki ekran kapıyı açık gösteriyor ışıklar yanıyorsa uyarı verıyor bazen vermiyordu.Dünden itibaren artık hiç uyarı vermiyor. 1 yıl kadar önce yine olmuştu switche izmarit sıkışmış çıkarınca düzelmişti.Ama bu sefer baktım sıkışan bişey yok.
Diğer kapılar düzgün.Ama bişey farkettim diğer kapıların kilit yerlerinde köpük gibi bir balzeme var sürücü kapısında bu yok.

Şimdi anlayan arkadaşlara şunu danışmak istiyorum yanan motoru tamir etmek mi yoksa yan sanayi yada çıkma bir motor alıp yerine takmak mı daha mantıklı.Motor tamirinden hiç anlamam.

Bu kapı switch olayınada bir çözüm sunabilecek varmı?Ustalara sorunca hemen switch bozuk 200 TL değiştirelim diyorlar.Geçen yılda böyle dediler ama izmarit çıkınca 200 TL cepten çıkmadı :)
alitutal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: M.Ali TUTAL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2004 Collection 1.6i

İleti hetepe » 03 May 2011, 11:31

Arka silecek ve fıskiyesi çalışmazsa muayeneden de geçemezsiniz, eğer elinizden gelmiyorsa yan sanayi bile olsa değiştirmenizi öneririm, zira nokta atışı yapıp iyi bir usta bulmanız ve orjinalini ucuza tamir ettirmeniz biraz zor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Önceki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir