GÖSTERGE MODİFİYESİNDE SON NOKTAYI KOYUYORUM ARKAD

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

GÖSTERGE MODİFİYESİNDE SON NOKTAYI KOYUYORUM ARKAD

İleti esrefozkul@hotmail.c » 05 Oca 2010, 00:22

ClapHAFTASONU VAKTİMİ AYIRIP YAPTIĞIM GÖSTERGELER SÜPER OLDU ARKADAŞLAR . TABİ SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ DAHA ÖNEMLİ BENİM İÇİN.

1-ÖNCELİKLE LEDLERDEN BAŞLAYALIM.LEDLERİ İZMİRDEN ALDIM. GENİŞ AÇILI SUPERFLUX LED OLARAK GEÇİYOR. PİYASADA. TANESİ 1 TL. TEDARİK EDEMEYEN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLABİLİRİM. GÖSTERGEDE 26 ADET LED VAR. BEN 3 ADET DAHA İLAVE ETTİM.

arkadaşlar olayı daha ayrıntılı anlatacağım
hepinize saygılar ve selamlar

esrefozkul@hotmail.c
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 05 Oca 2010, 00:26

Orjinalinden çok daha iyi duruyor, elinize emeğinize sağlık ama yer yer aralardaki aydınlatma zaafiyeti giderilse 10 üzerinden 12 lik bişey olur Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti esrefozkul@hotmail.c » 05 Oca 2010, 00:28

ÜZERİNDE ÇALIŞACAĞIM NOKTALAR VAR EVET DÜŞÜNCELERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
esrefozkul@hotmail.c
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 05 Oca 2010, 00:51

Bende eski favonun göstergelerini az kurcalamamıştım.. Big%20smile

Buda değişik güzel bişey olmuş, emeğinize sağlık, eski halinden bin kat daha güzel.. Clap
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti quickcan » 05 Oca 2010, 00:53

led sayısı biraz daha artmalı bence bazı yerler görünmüyor.. bu ledler her tarafına ışık verenlerden ise led i yan da koyabilirsiniz daha çok yeri aydınlatır..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti ihsan » 05 Oca 2010, 03:45

kardes cok guzel olmus eline saglık valla cok ii ya
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti C@GL@R » 05 Oca 2010, 10:20

gözünüzü yormuyormu bana biraz oyle geldi..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti alpino » 05 Oca 2010, 11:12

[quote="caglarkrbyk"] gözünüzü yormuyormu bana biraz oyle geldi..
[/QUOTE]

bana da. özellikle geceleri rahatsız edebilir parlaklığı
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti sainz » 05 Oca 2010, 12:02

LED ampuller eski ampullerin yuvalarına oturuyor mu, yoksa ufak da olsa bir modifikasyon yaptınız mı yuvalarla ilgili?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mdemir16 » 05 Oca 2010, 17:56

arkdaşlar, ben orjinalden yanayım. bu tarz led ışıklı ve janjanlı gösterge panelleri gece dikkat dağıtarak size kaza yaptırabilir. ben ayrıca gösterge paneline ışık düşürücü koyma taraftarıyım. gece daha az dikkat çeksin diye. saygılar mustafa demir
mdemir16
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti vipsezgin » 05 Oca 2010, 21:29

güzel olmus eskı aydınlatma sıstemı zayıfmı gelıyor favorıtlerın ? bende kısmetse faworıt alacagımda ondan sordum bu arada elınıze saglık güzel olmus

Just Men kuaför
vipsezgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezgin
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Silver line

İleti xXx » 05 Oca 2010, 22:16

Led sayısını artırmalısın!!

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti akan-kan » 05 Oca 2010, 23:01

sinyal kartları oturmamış kayık olmuş biraz. bu gösterge kartlarından nasıl temin edebilirim farklı tarzlarda farklı yazı tiplerinde??
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti ktefoto » 05 Oca 2010, 23:06

göz alıcı ışıklar kullanmak yerine yeşil, kırmızı renkler kullanın. Kırmızı renk, göz reklektörlerini fazla etkilemeyen, gece görüşüne kolay adapte olmanızı sağlayan bir ışık türüdür. Yeşil, canlı olmayan koyu ve soft yeşil kullanın. Göze çok canlı gelen her ışık zararlıdır. Hani arasıra bakıyorsunuz ya geceleyin giderken, göstergelere baktıktan sonra yola baktığınızda, gözünde karıncalanma olmaması için düşük parlaklıklarda kırımızı, yeşil renkleri tavsiye ederim. Taban renkler ışıkları emen renkler olması daha uygundur. Zaten tasarımcı dediğin sağlığa da önem verir. Dikkat ederseniz gösterge ışıkları genelde yeşil ve kırmızı olarak tasarlanır.
ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ktefoto » 05 Oca 2010, 23:08

Emeğin için teşekkür ederim, bende güzel fikirler uyanda. Bigün komple göstergelerle birlikte ön konsola ceviz yeşiline uyumlu renkler kullanacağım.
ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ktefoto » 05 Oca 2010, 23:09

Çünkü favoritim ceviz yeşili. Favorit 136L lerde var bu renk sadece. Arabamın rengide hoş, kendisi de hoş.
ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti esrefozkul@hotmail.c » 05 Oca 2010, 23:34

ARKADAŞLAR FİKİRLERİNİNZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. GÖSTERGEYİ YENİ TASARLADIM UFAK TEFEK EKSİKLİKLER VAR. MESELA BAZI ARKADAŞLARIN SÖYLEDİĞİ GİBİ IŞIK FAZLA GELİYOR.BUNUN SEBEBİ SUPERFLUX LEDLER. ANCAK BU OLAYI GÖSTERGE KARTINA GİDEN DEVREYE VW GOLF LERDEKİ GİBİ BİR POTANSİYOMETRE KOYARAK IŞIK DÜZEYİ AYARLAYABİLECEĞİMİZ BİR SİSTEM YAPARAK ÇÖZÜCEM.AKAN-KAN ARKADAŞIM GÖSTERGEDEKİ RENKLİ KARTI NEREDEN BULDUĞUMU SORMUŞ. BİRAZ ZOR BULMASI İZMİRDE OLANA ARKADAŞLAR BULABİLİR. BUCADA FORVES CADDESİNDE BİR GÖSTREGECİ VAR .BEN BALIKESİRDEN BULDUM ŞANS ESERİ. İKİNCİ SORU LEDLER YUVALAR OTURUYORMU? HAYIR ARKADAŞLAR. BUNU MODİFİYE YAPARAK UYGULADIM. GÖSTERGEDİ ORJİNA LEDLERDE + VE - YOK. AMA SUPERFLUX LEDLERİN +- KUTUPLARI VAR. DOLAYISIYLA ELEKTRONİK DEVREYİ TAKİP EDEREK KARTIN + VE - KUTUPLARINI BULMANIZ GEREKİYOR.

GEREKLİ MALZEMELER:

METRE, PASTA, LEHİM TELİ, ALÜMİNYUM FOLYO BAND , KIRMIZI FOSFORLU BOYA(KADRANLAR İÇİN), SICAK SİLİKON TABANCASI , MAVİ KARE SUPERFLUX LED, KIRMIZI KARE SUPERFLUX LED, PLASTİK MALZEME BOYAMAK İÇİN ASTAR, METALİK GÜMÜŞ BOYA, VERNİK

TAVAN LAMBASINDADA BEYAZ SUPERFLUX LED UYGULADIM . 10 ADET LEDİ PARALAEL BAĞLAYIP TAVAN LAMBASININ İÇİNE MONTE ETTİM. ARABANIN İÇİ GÜNDÜZ GİBİ OLDU.

ÖN PANJURA METALİK GRİ BOYA ATTIM. SÜPER OLDU VALLA.  TABAN HALISINI DİNARSU BUKLE HALI YAPTIRDIM. AMA FİYATI YÜKSEK. METREKARESİ 14 TL CİVARINDA.

İŞİN KISACASI GOLFTEN İNİP BU ARABAYA BİNERSEN BÖYLE OLUYO. GOLF GÖRÜNÜMLÜ FAVORİT   Disapprove

SIRADA FAR AÇIK VE KAPI AÇIK UYARI SİNYALİ DEVRESİNİ MONTE ETMEK VE KAPI İÇİ DÖŞEMELERİNİ DEĞİŞTİRMEK VAR. BEN SEVİYORUM UĞRAŞMAYI. VALLA KENDİME HOBİ YARATTIM. KAFAM DAĞILIYO NE GÜZEL
esrefozkul@hotmail.c
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodaizm » 05 Oca 2010, 23:47

Elinize sağlık. En önemli olan insanın kendini meşkul edecek yararlı bir işi bulması. Bir de; kendi üretimi olan bir üründen aldığı zevk.  Uygulamalarınızın devamı dileklerimle.
__Hakan Ün__ 

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

Sonraki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir