Göstergeleri Renklendirme..

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Göstergeleri Renklendirme..

İleti kabasakal » 12 Eyl 2007, 18:26

[quote="RİCGS"]buna benimki gece görünüşü. garçekten zor bir iş arkadaşlar anlamayan ellemesin hele hele havalandırma düğmeleri en zoru. Birde resimleri ceple çektim net çıkmadı. [/QUOTE]

Eline sağlık güzel olmuş.Net resimlerini yollarsan dahada iyi olacakThumbs%20Up

kabasakal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 12 Eyl 2007, 18:38

iyi hoşda, gece uzun yolculukta hem karşıdan gelen farlar, hemde gözünüzün altında bu parlak ışıklar bi yerden sonra gözünü yaşartmasın?

ama çok güzel duruyor, bizimkiler soluk yeşil.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Felicia9841 » 12 Eyl 2007, 19:44

Çok güzel olmuş Felici için deneyen var mı?

Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti toGah » 12 Eyl 2007, 19:44

çok güzel ellerinize sağlık

yok ya göze bir zararı olmuo ben hep kullanıyorum ama etkilemiyor.
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Felicia9841 » 22 Eyl 2007, 05:03

Benimde ledlerde problem var galiba ışık az bunun bir ayarı var mı? Yoksa ledler artık miladını doldurdu mu? Kocaeli'de ledleri nerede değiştirebilirim fikri olan var mı?
Felicia combi 98 GLXi
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti mavi06 » 30 Eyl 2007, 16:05

gösterge panelinin ışıklandırma ayarı  yeni araçlarda var ama seninkini bilemem.. bu arada güzel olmuş yapanların ellerine sağlık benim bahsettiğim ayar ile biraz parlaklığı kısılmıyor mu? keşke şu wv nin gösterge paneli gibi bir ışıklandırma olsa he zaman hayrandım
mavi06
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Diyarbakır
Arabanız: Fabia 1.4 TDI Ambiante (2007)

İleti yexplorer » 30 Eyl 2007, 17:45

poloya yapmıştım bende çok güzel oldu şimdi 2003 business var canım çekti ama poloda aydınlatma lamba ile yapılmıştı ben led takınca dirençte takmak zorunda kaldım en büyük problemde göstergedeki saat ve km bölümüydü oralar yeşil kaldı merak ettiğim bizdeki yeşiller ampul mu led mi bir bilgisayar kısmını nasıl yaptınız

ellerinize sağlık

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti SKODA ATEŞİ » 30 Eyl 2007, 19:05

yaw arkadaşlarrr offff yaw hayran kaldım yaaa özelliklede TOGAH ınkine aynı toyota corollanın göstergeleri gibi olmuş bende  rakamların rengini değilde sadece  ibrenin rengini değiştirmek istiyorum  kırmızı yapacam ama  cesaret edemiyorum... bütün arkadaşların eserlerini tebirik ederimm harikaaaa

ClapClapClapClap
SKODA ATEŞİ
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti altinkum » 07 Ekm 2007, 21:01

arkadaslar bu konuda resimler var fakat nasıl yapıldığını anlatmamışsınız, ampulmu sökülüyor bir ayar düğmesi mi var nedir yani anlatırsanız daha iyi olur.
altinkum
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RİCGS » 08 Ekm 2007, 11:08

Beyler bu işi araçlarınıza uygulayabilirim. Yalnız sadece fabialara malzemeler kendilerine ait olamak kaydıyla işçlik ücretini şu an belirleyemedim.
RİCGS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhankiraz » 08 Ekm 2007, 12:40

ARKADAŞLAR PARÇALARIN HEPSİNİ KAPI KOLLARI DAHİL NASIL SÖKTÜĞÜNÜZÜ AYRINTILI OLARAK ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER
ayhankiraz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RİCGS » 08 Ekm 2007, 18:30

1- Gösterge tablosu sökme; direksiyon kolonunun gösterge tablosu ile birleştiği yer bir kapaktır. Bu kapağı alt taraflarından hafif yukarı ve kendinize doğru sökerek çıkartın. Gösterge tablosunun altındaki 2 vidayı sökün tablo çıkacaktır. Tablonun arkasında sağdaki normal soldaki mandallı geçme soketi açarak tabloyu yerinden alabilirsiniz. DİKKAT- Soketleri söktükden sonra aracın kontağını açmayın ve motoru çalıştırmaya kalkmayın motor çalışmaz. İşiniz bitip tabloyu yerine takınca airbag ışığı sönmeyecektir. Bu serviste bilgisayarla silinecek.
2- Sol kapı ve ayna ayar düğmesi sökme; kapı açma tutamağının arka üst parçasını aracın arkası yönüne çekerek çıkartın. Cam açma butonlarının olduğu tablo dört yernden tırnaklı ince bir tornavida ile plastiğe zarar vermeden tırnakları kurtararak çıkartın en son tırnak iç taraftadır ve çıkması zordur dikkat edin. Bu tablonun altındaki vidaları açarak ledlere ulaşabilirsiniz. Ayna düğmesi çekince geliyor. İçini açarken dikkat edin bilya ve yay kaybolmasın. Daha sonra diğerlerini yazarım .Tekrar ediyorum bu işlere eli yatkın olmayanlar acaba yaparmıyım diye sakın bu işe girmesinler. Yazık olur.... 
RİCGS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 14 Oca 2008, 13:34

RİCGS arkadaş zaten anlatmış söküm işlerini ama ben daha havalandırma açma kapama yerini sökmedim. zamanım olmadı daha :)
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 14 Oca 2008, 15:48

ricgs ben ilgileniyorum bana maliyet çıkar görişelim özelden de mesaj atarsan mesengerimi vereyim
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RİCGS » 20 Şub 2008, 20:07

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır işlerim dolayısıyla forumlarla fazla ilgilenemedim. Bugün dönmüş bulunuyorum. Bu arada fabia mı sattım. Şimdiki aracım vw transpoter t5. Yani yine vw grup bir araç. Fabiamı çok severek biniyordum ancak aileye artık küçük geliyordu büyük bir araca geçmem iyi oldu. Neyse... Azakoğlu arkadaşım bu işin parça olarak fazla bir maliyeti yok. Şu an hatırlamıyorum ancak 30 ad civarı smd led 3-5 ad. de 3mm şeffaf led gerekiyor. Ben elektronikçiyim ledler kalitesine göre 30-40 ytl gibi birşey. Esas el işçiliği önemli bunun için kafamda bir fiyat yok. Ben ist. altunizade otopazarının yanında işyerinin bahçesinde bir pazar günü yapabilirim bunu. fatihakbas@gaz.com.tr mail adresim buradan görüebiliriz. Fiyat konusunu mailleşerek belirleyelim istersen msn kullanmıyorum...

RİCGS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Adar » 10 Eyl 2008, 04:09

[quote="RİCGS"]

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır işlerim dolayısıyla forumlarla fazla ilgilenemedim. Bugün dönmüş bulunuyorum. Bu arada fabia mı sattım. Şimdiki aracım vw transpoter t5. Yani yine vw grup bir araç. Fabiamı çok severek biniyordum ancak aileye artık küçük geliyordu büyük bir araca geçmem iyi oldu. Neyse... Azakoğlu arkadaşım bu işin parça olarak fazla bir maliyeti yok. Şu an hatırlamıyorum ancak 30 ad civarı smd led 3-5 ad. de 3mm şeffaf led gerekiyor. Ben elektronikçiyim ledler kalitesine göre 30-40 ytl gibi birşey. Esas el işçiliği önemli bunun için kafamda bir fiyat yok. Ben ist. altunizade otopazarının yanında işyerinin bahçesinde bir pazar günü yapabilirim bunu. fatihakbas@gaz.com.tr mail adresim buradan görüebiliriz. Fiyat konusunu mailleşerek belirleyelim istersen msn kullanmıyorum...

[/QUOTE]

hocam msn ye ekledim sizi kabul ederseniz sevinirim. hanifikenc@hotmail.com yaptırmak istiyorum
Adar
CLASSIC
CLASSIC

İleti truckman » 11 Ekm 2008, 01:53

AYNISINDAN BENDE İSTİYORUUUMMMBig%20smile
truckman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aykuthan » 24 Nis 2009, 22:25

AYNISINDAN BENDE İSTİYORUUUMMMBig%20smile
aykuthan
Yeni Üye