Nasıl sökerim

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Nasıl sökerim

İleti octaviaman » 24 Şub 2010, 03:49

Benim A4 ün polen filtresi haznesine ulaşmak istiyorum.Hala öğrenemedim.Sağ yağmur haznesini sökmeyi beceremiyorum.Altan fitili söküp hazneyi kaldırıyorum,fakat cam altı kasıyor.Bende orda vazgeçiyorum.Tekniğini bilen var mıQuestion

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti tivoli » 24 Şub 2010, 10:54

güzel bir soru Clap soruna çözüm cevabı veren çıkarsa o dahada güzel olacak Smile arabaları ile birebir en çok ilgilenenler heralde skodacılar olsa gerek Smile
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti delidolu » 24 Şub 2010, 11:31

polen filtresini sökmek için önce plastik aksam ile motor arasındaki fitil yerinden çıkartılır, sonra plastik parçanın motor tarafında olan kanca/tırnak yerinden çıkartılarak arkaya doğru esnemesi sağlanır, bu sırada kesinlikle cam tarafı sökülmeye çalışılmaz! çünkü bu kısım sabit olup yerinden çıkartılmayacak. plastik aksam esnetildikten sonra el girecek kadar bir boşluk meydana geliyor, sonrası zaten malum, al gülüm ver gülüm taktiğiyle polen filtresi değişimi tamamlanır. eğer araç skoda dan anlamayan bir ustaya götürüldüğünde bu söylediklerimin hiçbirisi yapılmadan 1. kişi plastik aksama eliyle zor kullaranak yukarı doğru kastırarak esnetirken 2. kişi filtre değişimini yapar. böyle işçilik yapıldığında ise plastik aksam üzerinde bulunan (3 tanedir) plastik kapakçıklar yerinden fırlar ve kaybolur 3. gün sonra içine yağmur/yıkama suyu, toz kir bulaşıp başka başka problemlere zemin hazırlar... bunlara dikkat etmek lazım, kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti octaviaman » 24 Şub 2010, 16:18

Degerli paylasim icin tesekkurler.Ben plastigi 3-5 cm acabiliyorum.kanca tirnak olayi burdan sonrami devreye giriyor.tirnakk kac tane ve nerede orayi anlayamadim.ha gayret:)Cok daha zor teknik mudahaleler yapabilecek becerim var.bu kapak zoruma gidiyor:)
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir