Polen filtresi temizliği(resimli)

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Polen filtresi temizliği(resimli)

İleti C@GL@R » 15 Nis 2010, 15:36

Polen filtresini temizlemiştim ancak paylaşabildim arkadaşlar bildiğiniz gibi polen filtresi sağ yolcu koltuğunun orda alt kısımda yer alıyor.. ilk resimde gördüğünüz 2 adet plastik tınak filtreyi tutuyor..önce bunları bir tornavida veya bileğinize güveniyorsanız elinizle kırmadan çıkarıyorsunuz sonra filtre yi oraya sabit tutan plastiği asağı çekince filtre ile birlikte geliyor altına mutlaka bir gazete veya paspasınız getirin bir anda ne kadar yaprak toz varsa boşalıyor birde onlarla uğraşmayın. filtreyi elektrik süpürkesiyle biraz çektirin ilk günkü gibi oluyor.....diyen olabilir 10 liralık birsey git değiştir diye ama 5 bin kmde bile batıyor toz yutmayı isteyen bakımı beklesin son olarakda filtrenin üzerine oto parfümden veya oda parfumlerinden bolca döküyorsunuz birkaç gün oldu hala aracın işi mis gibi kokuyor.....ayrıca filtreyi takarken kanallara iyice sıkıştırmayı ve yerine doğru taktığınıza emin olur sanırım usta ters takmış 3. ve 4. kademede çıkan gürültü sesi gitti bende.......

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti FabiaTDI » 15 Nis 2010, 15:49

Filtreyi tutan o plastik tırnaklar komple mi çıkıyor biraz çektim filan ama kırarım diyede uğraşmadım açıkcası.
FabiaTDI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FabiaTDI » 15 Nis 2010, 15:49

Filtreyi tutan o plastik tırnaklar komple mi çıkıyor biraz çektim filan ama kırarım diyede uğraşmadım açıkcası.
FabiaTDI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 15 Nis 2010, 15:52

duygulandım bk şimdi bende temizlerdim benim fabinin polen filtresini 8-)
kahretsin tek farkım çağların aracından benim orj.çelik jantlarım vardı :lol: takmıyorduk hyundai jant kapaklarını:D
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti C@GL@R » 15 Nis 2010, 15:57

samet yazdı:duygulandım bk şimdi bende temizlerdim benim fabinin polen filtresini 8-)
kahretsin tek farkım çağların aracından benim orj.çelik jantlarım vardı :lol: takmıyorduk hyundai jant kapaklarını:D

roomstarın nerde ulaşılmaz biryerdemi şimdide onu temizlersin:) yokmu adam akıllı kelepir bir jant çıkma takalım:)
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 15 Nis 2010, 15:57

FabiaTDI yazdı:Filtreyi tutan o plastik tırnaklar komple mi çıkıyor biraz çektim filan ama kırarım diyede uğraşmadım açıkcası.

ilk resimdeki gibi komple çıkıyor.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti octaviaman » 15 Nis 2010, 16:15

Rüzgarlı havalardan sonra temizlemek iyi oluyor.İçeriye doluşan kuru yapraklar,toz v.s. temizleniyor.Bakımı beklemek lazım.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti tncytkn » 07 Nis 2011, 10:42

teşekürler böyle paylaşımlar servis denilen paracıların önünü kesiyor...
tncytkn
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tuncay
Nereden: Elazığ
Arabanız: skoda fabia

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir