fabia konfor modülü tamiri resimliii

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia konfor modülü tamiri resimliii

İleti diseqc » 17 May 2011, 15:16

marasakkaya yazdı:

arabanın alt göğüs döşemesini söktüğün ve bu kısımda tecrübe edindiğin için soruyorum, benim arabanın sol göğüsün iç kısmından araç hareket halindeyken ses geliyor (sanki metal bir parça sallantıda ve başka bir metale çarpıyor gibi) acaba o kısımda ne ses yapabilir

oralarda metal olarak sadece arabanın büyük sigortalarının arakasında var oralarda kaynaklı perçin ses yapacağını zannetmem ya ses dışardan kaput dibinden geliyor olabilir kaputun tam dibinde iki minik lazstik takoz var onlar yerinden düşdümü moto kaputu hareket halindeyken böylebir ses yapablir yada gösterge paneli arkasından olabilir diye düşünüyorum başkada oralarda metal göremedim bu bulunamayan sesler insanı arabayı satmaya kadar götürebiliyor inşallah bulursun ama sana şunu söyleyim bizim arabaların akustik yapısı sesi çok başka bir yerden geliyormuş gibi yanılta bilir farklı yerlerden sesi dinlemek lazım..

Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti marasakkaya » 17 May 2011, 16:16

diseqc yazdı:
marasakkaya yazdı:

arabanın alt göğüs döşemesini söktüğün ve bu kısımda tecrübe edindiğin için soruyorum, benim arabanın sol göğüsün iç kısmından araç hareket halindeyken ses geliyor (sanki metal bir parça sallantıda ve başka bir metale çarpıyor gibi) acaba o kısımda ne ses yapabilir

oralarda metal olarak sadece arabanın büyük sigortalarının arakasında var oralarda kaynaklı perçin ses yapacağını zannetmem ya ses dışardan kaput dibinden geliyor olabilir kaputun tam dibinde iki minik lazstik takoz var onlar yerinden düşdümü moto kaputu hareket halindeyken böylebir ses yapablir yada gösterge paneli arkasından olabilir diye düşünüyorum başkada oralarda metal göremedim bu bulunamayan sesler insanı arabayı satmaya kadar götürebiliyor inşallah bulursun ama sana şunu söyleyim bizim arabaların akustik yapısı sesi çok başka bir yerden geliyormuş gibi yanılta bilir farklı yerlerden sesi dinlemek lazım..

arabaya tüp taktırmıştım ve lpg göstergesini resimdeki gözün içine montaj yaptırmıştım, resimdeki işaretli vidayıda takmamışlar yada unutmuşlar, artık takan ustalardan kaynaklanan sorun olabilir, artık senden öğrendim nasıl söküleceğini kendi imkanımla yapmaya çalışacağım. gıcık oldum sese inşallah bulurum teşekkür ederim öneriler için
Eklentiler
fabia8.jpg
fabia8.jpg (143.81 KiB) 1549 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
marasakkaya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali akkaya
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: skoda fabia 2005 101 hp

İleti marasakkaya » 17 May 2011, 19:42

diseqc yazdı:
marasakkaya yazdı:

arızayı buldum çok şükür
Kullanıcı avatarı
marasakkaya
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat11h1 » 17 May 2011, 23:40

konfor modülü ne iş yapıyor tam olarak sorması gayet doğal?
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti diseqc » 18 May 2011, 07:17

marasakkaya yazdı:

arızayı buldum çok şükür

tahmin ettiğin yerdeki vidamıymış bizede anlat.... hadi gecmiş olsun senin adına sevindim sesiz sürüşler..

Konfor modülünün ne işe yaradığına gelince arabanın için de dışında kullanılan bir çok özelliği içinde barındıran elektriğine sağlayan bir modül , örn. camların tek tıkla sonuna kadar kapanması,koltuk ısıtma,tavan ve kapı lambaları , iç sürkülasyon kontrolü v.s. daha bir çok iş için belirlenmiş role devresi..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti marasakkaya » 18 May 2011, 07:45

diseqc yazdı:
marasakkaya yazdı:

arızayı buldum çok şükür

tahmin ettiğin yerdeki vidamıymış bizede anlat.... hadi gecmiş olsun senin adına sevindim sesiz sürüşler..

Konfor modülünün ne işe yaradığına gelince arabanın için de dışında kullanılan bir çok özelliği içinde barındıran elektriğine sağlayan bir modül , örn. camların tek tıkla sonuna kadar kapanması,koltuk ısıtma,tavan ve kapı lambaları , iç sürkülasyon kontrolü v.s. daha bir çok iş için belirlenmiş role devresi.

sizden gördüğüm kadarıyla alt kısmı söktüm orada herhangi bir ses yapacak yer bulamadım, ama boşuna sökmemişim başka bir arıza buldum, cep soğutucu çalışmıyordu meğer borusu çıkmış onu taktım. diğer arıza ise link adresi ;

http://www.skodam.com/fabia/on-kaputtan-gelen-ses-t25239.html
Kullanıcı avatarı
marasakkaya
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 18 May 2011, 08:13

Bravo doğrusu. Şimdi bu arıza için servise gitseydiniz kim bilir ne isterlerdi. :x
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti mdoct » 13 Oca 2015, 22:04

merhabalar biraz vaktinizi alıcam yardımcı olursanız sevinirim arkadaş.lar
OCTAVIA 1.9 TDI AMBİENTE ARAÇIN SIKINTISI
SEYİR HALİNDE GİDERKEN MERKEZİ KİLİT ARACI KENDİ KENDİNE SÜREKLİ KİLİTLEYİP ACMAYA BAŞLADI
EWE KADAR Bİ HALLİKLE GELDİM NEYSE EVDE BİRAZ BAKAYIM DEDİM HİÇ BİR İŞLEM YAPMADAN 4 CAM KENDİLİGİNDEN İNDİ CAMLAR ÇALIŞMIYOR KUMANDA PANELİNDEN
KUMANDADAN KALDIRIYORUM ANAHTARLA KAPIYI KİTLİYORUM 4 CAM GENE AŞAGIYA İNİYOR
TAMİRCİYE GİTTİM CAM MODÜLÜ ARIZALI DEDİ NEYSE ONU ALDIM TAKTI SADECE MERKEZİ KİLİT ÇALIŞIYOR ODA SADECE SAĞ ÖN -ARKA BİRDE BAĞAJ KAPISI YANLIZ CAMLAR KENDİ KAPI DOŞEMELERİNDEKİ DÜGMELERDEN ÇALIŞIYOR ÖN SOL HARİÇ TAMİCİ BU SEFERDE KONFOR BEYNİ DEDİ PROGRAM FALAN YÜKLENİYOR DEDİ BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM VAKİT AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER
mdoct
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mahmut demirbaş
Nereden: Isparta
Arabanız: skdoa octavıa

Önceki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir