Octavia 1 Gösterge Panel camı temizliği

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia 1 Gösterge Panel camı temizliği

İleti octaviaman » 27 Nis 2010, 17:29

Gösterge Panelinde,içeride toz ve cam da lekeler vardı ve gözüme batıyordu.Niyet etsem de bir türlü gireşemiyordum,kısmet bugüneymiş ,işe giriştim ve bir güzel temizledim.

Bazı parçaların ilk kez sökülmesi zor olabilir,bu yüzden sabırlı ve dikkatli olmak gerekiyor.
A4 için işin en zor kısmı,Gösterge önünde ki çerçeve panelin alt kısmının sökülmesi.Alttan tutan iki plastik tırnak zor çıkıyor.Bu yüzden göğsün sol alt tablasını da risk almamak adına söktüm,tırnakları alttan esnettim.Normalde üstten çıkar.

Panel çerçevesinde üstte iki kapak ve kapak altında iki civata var.Onları sökünce yanlarda 2şer adet,toplam 4 adet panel çerçeveye sabit yaylı klipsler var, esnetince çıkıyor.Nihayetinde zor olan altta ki iki plastik tırnak,ilk sökmede zor çıkıyor.

Çerçeveyi çıkarınca üstte yanlarda iki civata var onları söküyorsunuz.Panel öne eğiliyor.Komple sökmeyin.Zaten ön camın tırnaklarını göreceksiniz el yordamıyla hepsini attırınca,panel camı çok rahat bir şekilde yerinden ayrılıyor.

Bundan sonrası temizlik işi,temiz bir mf bezle ve uygun bir sıvı sabun veya şampuanla camı silip temizleyebilirsiniz.

Göstergelerin olduğu kısmı da dikkatli bir şekilde ve bastırmadan silebilirsiniz.Bastırmak lcd lere zarar verebilir.Ani hareketler ibrelere zarar verebilir,itina istiyor.

Eğer ibreler yerlerinden oynarsa elle düzeltmeyin,kontağı açınca kendileri yerlerine dönüyor.

Bunlar da resimler.(sökerken aklıma gelmedi,sonradan çektim)

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti kadir1012 » 07 Arl 2010, 13:31

sizin gösterge panelinde kapı açık uyarı lambası yanıyor. Benim aracımda bu lamba yanmıyor. Merak ettim acaba bu özellik var ama arızxalı mı yoksa bu özellik yok mu?

aracım 2000 model oct.1 4 hava yastığı, digital klimalı olan modeli.
Bu konuda bilgin varsa cevaplar mısın?
aracı yeni aldığım için yavaş yavaş tanıyorum daha.

saygılar.
Kullanıcı avatarı
kadir1012
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kadir doğanoğlu
Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia 1.6 GLX-i combo

İleti 1903karakartal » 11 Kas 2011, 23:02

Arızalı olabilir
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[b][b][b]2005 OCTAVİA AMBİANTE PLUS+LPG
[/b][/b]
[/b]2012 RENAULT MASTER ELEGANCE...

Lpg'siz araç makinistsiz bir trene benzer ;)
Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Doğukan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Master Elegance 2012''

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir