*fabia havalandırma ızgarası tamiri*

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

*fabia havalandırma ızgarası tamiri*

İleti akdamar » 01 Tem 2012, 16:43

Bu çalışma zımba teli ile yapıldı. İstenirse ataç gibi kırtasiye telleri ile de yapılabilir. Alttaki çalışma elektrik kroşesi ile önce yapıldı. Çalıştı ama uzun ömürlü olmadı. Tel ile yapılan ise gayet iyi çalışıyor.

Kullanıcı avatarı
akdamar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkerim DAMAR
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2008 TDİ Sedan

İleti emincan_01 » 02 Tem 2012, 09:44

abdulkerim abi süpersinha:))
emincan_01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet emin susam
Nereden: Adana
Arabanız: fabia

İleti efilefil » 10 Tem 2012, 14:47

Merhaba Arkaaşlar,

Dün akşam bende kardeşim ile bu işe giriştik ve 3 saatte bitirdik. Başlarda hiç umudum yoktu fakat kardeşimin eli çok yatkın olduğu için hallettik nede olsa Endüstri mühendisi ayrıntıları çok seviyor.

Benim havalandırma kanallarının ikisi kırıktı, bunun için bir adet düz plastiği sağlam olan kanaların arkasına tuttuk ve boş olan yere keçeli kalem ile üstünden geçerek kendimize kalıp çıkarttık
fotoğraf11.GIF
fotoğraf11.GIF (120.15 KiB) 2015 defa görüntülendi
,

bundan sonra havya ile delik yerlerini deldik, sonrasında çizilen yerleri falçata(maket bıçağı) ile kestik ama çok hassas çalışmak lazım, sonrasında panelleri yerlerine yerleştirerek denemeler yaptık kanalda rahat edebiliyormu diye,

rahat hareket edene kadar kazımalar, düzleştirmeler sürekli devam etti sonrasında japon yapıştırıcı ile yapıştırdık fakat kanallar çok ince olduğu için çok küçük dokunmalar ile yapıştırdık fazla yapıştırıcı sürerseniz kanallar kapanır çok çok az sürmek gerek. sonra aktivator ile yapıştırıcı sürdüğüm yeri sağlamlaştırdım sonrasında işlem tamamdır.

Kolay gelsin
Eklentiler
fotoğraf5.GIF
fotoğraf5.GIF (72.16 KiB) 2015 defa görüntülendi
fotoğraf4.GIF
fotoğraf4.GIF (105.79 KiB) 2015 defa görüntülendi
fotoğraf3.GIF
fotoğraf2.GIF
fotoğraf2.GIF (125.97 KiB) 2015 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
efilefil
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihat KELEŞ
Nereden: Ankara
Arabanız: 2012 Octavia DGS 7 İleri Dizel Ambition Beyaz

İleti teknikeleman123 » 12 Tem 2012, 12:03

bende denedim bunu ama elimdeki imkanlar kısıtlı idi . birde o küçük bilye düştü :S
teknikeleman123
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 tdi

Önceki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir