fabia mın kapıdaki plastikler boyanırmı

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia mın kapıdaki plastikler boyanırmı

İleti stroom » 16 Tem 2010, 22:49

fabiyamın kapılarındaki plastik kolları renk değiştirmiş bu renk değiştiren kısımlar nasıl boyanır ne tür boya kullanılır bilgisi olan yardım ederse sevinirim şimdiden teşekkürler

stroom
CLASSIC
CLASSIC

İleti diseqc » 17 Tem 2010, 07:32

kapı içindeki kollardan bahsediyorsan onlar kolay daha önceki arabam da da soyulup dökülmüştü önce güzelce yerinden söktüm ince zımparayla iz yapmadan zımparaladım sonra sprey tampon boyasıyla boyadım
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti delidolu » 24 Tem 2010, 16:51

Benim de dış plastik bantlarla başım belada...
Kendim boyayım dedim, olmaz dediler.
Siyah film çekelim dedim olmaz dediler.
Isı tabancası ile ısıtıp orj hale getirelim dedim olmaz dediler.
Tek çözüm yerlerinden sökülüp bikaç kat boya+koruma verniği ile olurmuş....
O zaman da eşek yükü para istiyorlar...
Yok mu bunun "kendin yap"ça çaresi?
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti felicia_3437 » 02 Ağu 2010, 17:45

delidolu yazdı:Benim de dış plastik bantlarla başım belada...
Kendim boyayım dedim, olmaz dediler.
Siyah film çekelim dedim olmaz dediler.
Isı tabancası ile ısıtıp orj hale getirelim dedim olmaz dediler.
Tek çözüm yerlerinden sökülüp bikaç kat boya+koruma verniği ile olurmuş....
O zaman da eşek yükü para istiyorlar...
Yok mu bunun "kendin yap"ça çaresi?

elebet vardır aqbım olmayan şey yokı dunyada onun caresı olmasın ilk önce guzelce kahıt bantla onlar boşta duracak şekilde maskelemeyı yapacaksın kı kapılarıda boyama he gereken mazemeler ınce sımpara ıle cızeden guzelde sıparala sın sonra oto bayası satan nalburlardan pilastık astar alıcaksın ilk başta onu kulanacaksın kı sonradan sökulme atma ve benserı şeyler yaşama pilastık astar ustune nerenk boya atıcaksan onu alıcaksın sonrada vernık atarsın bır kac kat olur bıter bunları astar 400 gr sıprey 15 tl 400 gr boya ıstadığın renk 18 tl 400 gr vernık 15tl satıcı deyılım fıyatlarınıda bende kendı tamponlarımı boyamıştım daha önce ordan aklımda kalan fıyatlar 7 ay öncesıne ayıt bır kac tl artmış ola bılır yeterkı yapmak ıste elınden gelırse ınsan oğlunun yapamayacahı hıc bır şey yok tur saygılar.
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti delidolu » 03 Ağu 2010, 08:24

zımpara olayı plastik üzerindeki deseni yok ediyor.
kendimce İşi çözdüm.
Sitede bilen bilir yağlı boya resim yapıyorum; aklıma geldi şu siyah boya nasıl durur? ne kaybederim diye düşündüm..
En kötü boya akar e o zmaan da geri dönüşü olmayan bi iş değil ya dedim. autokingin bile boyadığı plastik aksamlar 2 ay için yaprak yaprak atarken heralde o kadar da kötü olmaz dedim. ve haklı çıktım, bildiğiniz yağlı siyah boya ile ince fırça ile boyadyım. herhangi bir çatlaka, dökülme, fırça izi vs olumsuz hiç1şey yok... üzerinden 2 ay geçtikten sonra da böyle kalırsa herkese tavsiye edeceğim. hadi canım olur mu öyle vs diyenlere fotosunu de çekip koyabilirim, 1 orj sıfır plastik bir de benim boyadığım yan yana dursun aradaki farkı anlayana helal olsun.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir