galiba oldu :)

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

galiba oldu :)

İleti aleko » 15 Oca 2011, 17:44

selam arkadaşlar
sizlere çok güzel haberlerim var... hani daha bahsetmiştim aracımı ilk aldığımda yakıtım çok iyidi sonradan bozulmuştu ... evet o kadar uğraştan sonra galiba düzeldi :) sizlere neler yaptığımı sırayla anlatayım
1- sübap ayarını iyi bilen bi ustaya soğuk 25/30 ayarlattım. yakıt biraz azaldı ama istediğim gibi eski seviyesinde olmadı..
2- bilgisayardan da güzelce bi gaz ayarı yaptırdım.
3- bugün sanayiiye gittim. 1 lt lik bi pet şişe bulduk, onu benzinle doldurduk benzin ölçümünü yapmak için 90 km ortalama hızla 1 lt benzin ile tamı tamına 15 km gitti. ama yola çıkmadan önce karbüratör hava girişinin önündeki gaz ayar ustasının yapıştırdığı bantı söktüm ve yine bu hava giriş borusunun üzerinde içerideki yaprak gibi bi şeyi sabit tutup hava girişini kısmaya yarayan vidayı söktüm , hava iyi girsin diye... ha bi de hani şu bahsedilen karbüratörün üzerindeki hava ayar vidası var ya.. galiba onu düzeltince herşey halloldu. çünkü rölanti vidası en sonda ama araba durmuyor bide yüksek rölantide çalışıyordu. o vida ile oynadı usta ,daha sonra ister inanın ister inanmayın bide gazda denemek istedim ... sonuç 5 tl gaz ile tam 30,2 km...

aleko
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti aleko » 15 Oca 2011, 17:51

şunu hatırlatmak istiyorum verdiğim değerlerde benzinde 10 km şehir dışı, 5 km şehir içi,, gazda tamamı şehirdışı ...
aleko
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKODA 135 » 15 Oca 2011, 17:53

Hayırlı olsun.
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti Ali Emre » 28 Şub 2011, 20:50

benim 135L benzini içiyo sindirmeden atıyoooo :cry: 10 tl ye neden 6 km gidiyorumm?? :cry: deviridi düşük kullanıyorum hiç yarımdan fazla gaza basmıyorum. bide bassam neler olur acabağa???
[i]Önemli olan arabayı sevebilmek. Bir kızı sevmekten çok daha içten, kolay ve anlaşılır olduğu kesin... =D[/i]
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Emre SÖZER
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 92 favorit 135L

İleti Teknolog_35 » 28 Şub 2011, 22:04

hocam bu karbüratördeki hava ayar vidası nerde foto ekleyebilir misin benimde ona bi ayar çekmem lazım da saolasın ;)
Teknolog_35
CLASSIC
CLASSIC

İleti ugur_clskn » 01 Mar 2011, 02:24

Ali Emre yazdı:benim 135L benzini içiyo sindirmeden atıyoooo :cry: 10 tl ye neden 6 km gidiyorumm?? :cry: deviridi düşük kullanıyorum hiç yarımdan fazla gaza basmıyorum. bide bassam neler olur acabağa???

ver 350 tl tup taktır
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti okansazak » 20 Mar 2011, 19:35

aleko yazdı:selam arkadaşlar
sizlere çok güzel haberlerim var... hani daha bahsetmiştim aracımı ilk aldığımda yakıtım çok iyidi sonradan bozulmuştu ... evet o kadar uğraştan sonra galiba düzeldi :) sizlere neler yaptığımı sırayla anlatayım
1- sübap ayarını iyi bilen bi ustaya soğuk 25/30 ayarlattım. yakıt biraz azaldı ama istediğim gibi eski seviyesinde olmadı..
2- bilgisayardan da güzelce bi gaz ayarı yaptırdım.
3- bugün sanayiiye gittim. 1 lt lik bi pet şişe bulduk, onu benzinle doldurduk benzin ölçümünü yapmak için 90 km ortalama hızla 1 lt benzin ile tamı tamına 15 km gitti. ama yola çıkmadan önce karbüratör hava girişinin önündeki gaz ayar ustasının yapıştırdığı bantı söktüm ve yine bu hava giriş borusunun üzerinde içerideki yaprak gibi bi şeyi sabit tutup hava girişini kısmaya yarayan vidayı söktüm , hava iyi girsin diye... ha bi de hani şu bahsedilen karbüratörün üzerindeki hava ayar vidası var ya.. galiba onu düzeltince herşey halloldu. çünkü rölanti vidası en sonda ama araba durmuyor bide yüksek rölantide çalışıyordu. o vida ile oynadı usta ,daha sonra ister inanın ister inanmayın bide gazda denemek istedim ... sonuç 5 tl gaz ile tam 30,2 km...

izmirde hangi ustaya bakım ve ayar yaptırdınız paylaşabilirmisiniz ??
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Okan SAZAK
Arabanız: Favorit 1

İleti aleko » 20 Mar 2011, 22:59

hocam ben izmirde değilim şu an ... doğuda memurum :) ayrıca yakıt sonradan tekrar bozuldu... sanayii ye gittim tekrar haliyle egzosların ikiside delinmiş, avuç içi kadar delikler oluşmuş... mecburen değiştirdim... araba daha güzel gitmeye başladı... tabi bu arada karbüratörcüye götürdüm bi bakması için aracın karbüratör alt takozu eskimiş hava alıyordu, bir de yakıt artırma diyaframından benzin kaçırıyordu... onları değiştirdim... usta sağolsun karbüratöre de güzel bi ayar yaptı... boğaz kelebeği çok açıktı dedi bana... kelebeğe ayar yaptı. şu an çok memnunum yine... ve en son olarak aracımın yağ ve filtresini değiştirdim. yağ casrtol magnetec 10/40 koydum. araba daha da iyi oldu. en son yaptığım ölçümde şehir içi ve şehir dışı karışık 40 tl gaz ile 212 km gittim. son zamanlarda artan lpg fiyatlarından sonra bence iyi bir rakam... :)
aleko
CLASSIC
CLASSIC

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir