hava filtresi ile ilgili

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hava filtresi ile ilgili

İleti Teknolog_35 » 27 Şub 2011, 15:37

herkese selamlar bu aralar yakıt tasarufuna kafayı epey takmış durumdayım sizlere bir kaç sorum olacak fikirlerinizden dolayı şimdiden çok teşekkür ediyorum.
öncelikle performans filtresi ile alakalı bir konu vardı enjeksiyonlu araçların hava sisteminde hava oranını ayarlayan bir kelebek varmış bu ne işe yarar internette baktım bulamadım bir resmi bişeyi var mıdır karbüratörlü araca takılır mı? bi fayda eder mi?
birde bu emme manifoltuna takılan maximum power diye bir ürün çıkmış faydası var mıdır deneyen var mı yada bir tahmin?
ayrıca her yerde açık hava filtrelerinin performansı artırdığı ve yakıtı azalttığı yazılıyor doğru mudur ?
teşekkürler...:)

Teknolog_35
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti dominik » 27 Şub 2011, 15:45

orjinalinden şaşma derim o kadar başka söze gerek var mı bilmem (lpg dışında)
alamandan saşma,japonu aşma.türk atasözü araç için (bana göre biçok dalı da kapsar)
dominik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil demir
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 2001 101bg 16v

İleti sansasyon91 » 27 Şub 2011, 21:10

kardes aynı dert bendede var enjeksıyonlu felıcıama hava fılıtresı takıcam yok termostat var onu ıptal etcekmısm falan fılan bı anlamadım hava fılıtresı kutusunu cıkaartınca zaten termostat cıkmıs oluo manıfoldadan gelen boru bosta kalıyo ama bı anlamadım vallaha nasıl takcaz
sansasyon91
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: onur sarıkaya
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda felicia

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir