LPG Filtre değişimi

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG Filtre değişimi

İleti LiLPlayya » 25 Mar 2011, 13:23

Arkadaşlar çözülemeyen rolanti dalgalanması v.s. den dolayı LPG taktırdığım yerde ufak bir kıyamet kopardım ve artık garantili olmasına rağmen servise gitmiyorum. Lpg filtre değişim zamanı gelmiş ve birazda geçmiş durumdaydı. Bende netten araştırırken bu filtrelerin hepsiburada gibi sitelerde satıldığını gördüm. Hemen siparişini verdim. Biraz öncede değişimini gerçekleştirdim.

Benim gibi kendin pişir kendin ye takılan arkadaşlar için fotografları ve dikkat edilmesi gerekilen hususları paylaşayım.

Regülatörden çıkan filtre.. Özellikle içini çekmeye çalıştım. Fakat görünmüyor. İçerisi gres yağı gibi bir madde ile kaplıydı. Bu yüzden 10000 bakımlarını bekletmeden değiştirilmesi gerektiğini gösteriyor bize.

Buda regülatörün filtre yuvası. Burayı sadece 3 tane alyan civata tutuyor. Civataları yavaş yavaş gevşetin zira regülatör içerisinde bir miktar sıkışmış LPG var ve bu kapaktan hepsini atacak.

Diğer dikkat edilmesi gereken diğer husus ise bu yuvada 2 tane conta var. Birisi resimde görünen yerde diğeri ise filtrenin üzerinde olması gerekiyor. Contalar yıpranmış ise değişmesi gereklidir.

Bu da diğer filtremiz. Kelepçelerden sökülerek kolayca montaj oluyor.

Merağımdan bu filtreyide parçaladım Bunda da aşırı yağlanma söz konusu

Bu da yeni filtre ve reklamlar

Toplam maliyet : 10 lira
Harcanan zaman : 10-15 dakika

LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti elegance » 25 Mar 2011, 13:34

ben sanayide degistirttigimde oradaki eleman filtrenin içine balatasi spreyi sıkmıştı.enjektorleri biraz acar diye.birde galiba sıralı lpglilerin filtresi farklı galiba çünkü benim arabadaki yumurtayla insan yumrugu arasindaydi vede fiyatı daha coktu galiba.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti HTP » 25 Mar 2011, 14:52

Süper bir paylaşım. Bende bu filtrelerden arıyordum. Bu sayede hemen siparişi verdim gelince kendim değiştiricem. Teşekkürler.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti LiLPlayya » 25 Mar 2011, 16:01

elegance yazdı:ben sanayide degistirttigimde oradaki eleman filtrenin içine balatasi spreyi sıkmıştı.enjektorleri biraz acar diye.birde galiba sıralı lpglilerin filtresi farklı galiba çünkü benim arabadaki yumurtayla insan yumrugu arasindaydi vede fiyatı daha coktu galiba.

Filtreler lpg kitinin markasına göre değişebiliyor
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 25 Mar 2011, 16:04

alınan LPG'nin kalitesi burda kendini ortaya koyuyor aslında, TR olduğumuz için garanti dandiğini tükettiğimizden mütevellit sık değişmek lazım, elinize sağlık :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti stroom » 25 Mar 2011, 16:30

beniki atiker atikere gitsem değişmezlermi yada onlardan filitre alamazmıyız
stroom
CLASSIC
CLASSIC

İleti LiLPlayya » 25 Mar 2011, 16:55

stroom yazdı:beniki atiker atikere gitsem değişmezlermi yada onlardan filitre alamazmıyız

Tabiki değiştirtebilirsiniz. Değişim için insafa göre 30 ila 50 lira civarı bir ücret alıyorlar.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti elegance » 05 Nis 2011, 20:55

bende bu linkteki filtreyi takiyim diyorum uyar galiiba arabaya siz filtreyi değiştirirken herhangi bir alete gerek duydunuzmu?vede ikinci taktiginiz alttaki filtreyide mi hb dan aldiniz

www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetail ... m85sf37182
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti LiLPlayya » 05 Nis 2011, 21:34

elegance yazdı:bende bu linkteki filtreyi takiyim diyorum uyar galiiba arabaya siz filtreyi değiştirirken herhangi bir alete gerek duydunuzmu?vede ikinci taktiginiz alttaki filtreyide mi hb dan aldiniz

http://www.hepsiburada.com/Liste/Produc ... m85sf37182

Sisteminiz lovato ise uyar. Sadece düz tornavida ve alyan gerekiyor. Benim sistemde iki tip filtre var ikisinide değiştirdim ve değişmesi gerekir. Bendekiler birisi boru tipi diğeride regülatör içi. Bazı kitlerde filtre şekilleri farklı olabiliyor.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti beyazkurt61 » 05 Nis 2011, 22:58

sonuc nedır kardeş tıtreme kakdımı bendede bole bır sorun vardı tupculerle kıran kırana gıttık meger adamlarını gunahını aldım meger sorun ateşlemede ıdı aracım 13 bın devırde tıtreme olmadan calısıodu subab ayarı yaptırdım ve dısbıratoru orjınalı ıle degısdım sonucmu suan aracım 6 bınde calısıo sıfır tıtreeme ıkı kat serılık yakıt yarıya dusdu sonuc mukemmel bende senın gıbı rolantı sorunu ıcın cok ugrasdım sonundaaa
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çilingiroglu
Nereden: Trabzon
Arabanız: felicia

İleti mygokhan » 06 Nis 2011, 08:18

Benim filtrede değişmesi gerekiyor.Servise gitmem gerekecek zira garanti devam ediyor..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti erginbkr » 06 Nis 2011, 08:33

garanti devam edince filtreyi ücretsiz mi değiştiriyorlar...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti LiLPlayya » 06 Nis 2011, 12:10

erginbkr yazdı:garanti devam edince filtreyi ücretsiz mi değiştiriyorlar...

Ücretli değişim yapıyorlar
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yexplorer » 29 May 2011, 00:57

bende bugün brc ye gittim 125 dediler neymiş lpg ve benzin temizleme de yapıyorlarmış istmem dedim kit halinde olur dediler. kendimiz değiştirmemiz en iyisi ama sonra yine ayar için bize dayanacajklar birde contalar eskidi ise nerden nasıl bulunur
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir