Cam filmi SAKIN HA!!!!

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Cam filmi SAKIN HA!!!!

İleti bestboys » 12 May 2011, 15:42

Selam arkadaşlar böyle bir konu açıp açmamak için cok düşündüm sonradan bilgilendirme olur diye açtım.Benim 2007 model superb aracımda arka cam koyu siyah yan camlarda acık siyah cam filmi vardı dün aksesuarcıya giderek yan camları da koyulaştırmak istedim neyse ustayla anlaştık aracı bıraktım usta bana yan camlardaki flimleri söküp yenisini yapacagını söledi bende aracı bırakıp gittim teslim almaya geldigimde şok oldum aracın camları olmuş simsiyah içine bindim bir tek ön cam görünüyor yan camlardan baktıgımda hiçbirşey görünmüyordu ustaya sordugumda önceki filmleri cıkartamadıgını yenileride üstüne yaptıgını söyledi zamanla gözlerinin alışacagını olmassa söküp açık renk yapacagını belirtti bende tamam deyip evin yolunu tuttum havanın kararmasıyla tam bir kör oldum ne yanımdaki nede arkadan gelen araçları görebiliyordum sabah kalktıgımda ilk işim filimleri sökmek oldu sabah 8 den saat 2 ye kadar ugraştım fön makinesi olmasa bir hafta bile sürerdi ellerim şişti eskilerini bile söküp temizledim bir daha filim mi asla çektirmem arkadaşlar gerçekten herşeyin orjinali güzel oluyor şimdi verdim yıkamacıya araba temizlensin diye film cektirecek arkadaşlara tavsiyem boşuna aracın orjinalligini bozmayın yapması bir dert sökmesi ayrı bir dert başınızı ağırttım hakkınızı helal edin

bestboys
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kadir suçeken
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2007 superb elegance

İleti Henien » 12 May 2011, 15:48

Kaporta boya işleri hariç arabamı ne yıkamacıya ne tamirciye ne de başka bir iş için birine bırakmam. Başında beklemek en güzeli. Geçmiş olsun size. Ama simsiyah cam da güzel yakışır suberbe :)
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti msakdogan » 12 May 2011, 15:48

Geçmiş olsun, sizin talihsizliğiniz, iyi bir ustaya denk gelmemeniz.

Ben 3 ay önce LLumar cam filmi yaptırdım arabama, o kadar çok memnunumki anlatamam. Hem usta çok iyiydi, hemde malzeme kaliteli. Zaten bu ikisi yanyana gelirse sonucun kötü olma ihtimali çok zayıf olur.
"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Nereden: İzmir
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

İleti husam26 » 12 May 2011, 15:54

5 senedir oto camlarına filim çekiyorum sizin durumda ilk çekilen filim kalitesiz orjinal filim 5 dak. leke bırakmadan çıkar birde şu durum var enkoyu filim bile olsa içeriden dışarı net ve aydınlık gözükür dediğim gibi kulanılan malzeme kalitesi size reflektif filim öneririm
Kullanıcı avatarı
husam26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüsamettin
Nereden: Eskişehir
Arabanız: OCTAVIA 1.8T 150hp SATILDI

İleti bestboys » 12 May 2011, 17:42

teşekkürler arkadaşlar bulundugumuz yer itibariyle biraz mahrumiyet bölgesinde bulunuyoruz belki batıda olsaydık faklı olabilirdi
bestboys
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat26 » 14 May 2011, 19:43

buyuk gecmiş olsun
murat26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat tıkız
Nereden: Eskişehir
Arabanız: polo 6n2 2000

İleti murat11h1 » 14 May 2011, 22:46

Aslında bu forumda fabia-6y/fabia-ya-perde-takilmaz-mi-t25207.html şu başlığı bu yüzden açmıştım. Perde en güzeli istediğin zaman aç istediğin zaman kapat hem gayette ince ve bir o kadar etkili. Ayrıca kalitelisi olursada araca hoş bir görünümde veriyor.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti can.tasan » 14 May 2011, 23:25

Filme bende karsiyim ozellikle kopkoyu olunca hic hos durmuyor sadece en acik renk olan hos gozukuyor ozellikle de arac beyazsa en acik film hos duruyor hem UV isinlari da suzdugu icin saha saglikli diye dusunuyorum...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti bestboys » 15 May 2011, 09:37

arkadaşlar biraz araştırınca sahibinden.com da her oto modeline özel olarak yapılan klipsli tak-çıkar perdeler var benim çok hoşuma gitti onlardan yaptıra bilirim linki aşagıda ilgilenen olursa baksın http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-y ... 110/detay/?
bestboys
CLASSIC
CLASSIC

İleti The_Fabia » 15 May 2011, 10:04

Sizinki şansızlık olmuş gerçekten.

Ama Araçlarımızda Filmin Güzel göründüğü kaçınılmaz bir gerçek sanırım.

(çok Koyu olmamak Şartıyla tabi :))
The_Fabia
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Uzeyir ÇİÇEK
Nereden: Bursa
Arabanız: 2004_Fabia_TDI

İleti octaviaman » 15 May 2011, 15:37

Ben filmlerimden memnunum.:)
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti semih10 » 15 May 2011, 15:37

Gerçekten en güzeli sade ve orjinal.. sanırım filmleri sökerken bile moraller sıfırdır.. bir taraftan sökmek için verilen emek zahmet bir taraftan moral bozukluğu ve bir taraftan pişmanlık. oldukça rahatsız edici bir durum.. en kötü pişmanlığımız böyle olsun..
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti castelli » 15 May 2011, 22:31

yaklaşık 1 sene önce kendim Ziebart cam filmi çektim arabama.. 4 kapı artık bagaj kapağı olmak üzere tamamında en koyusunu kullandım.. gündüz süürüşte problem yokda ilk 3-5 gün özellikle geceleri park ederken sorun yaşamıştım.. sonra zaten onada alıştım şu an cam filmini farketmiyorum bile gayet rahatım..
hatta filmsiz arabada rahat hissetmiyorum kendimi :lol:
aşağıdaki linkte aracıda görebilirsn..

otomobilim/bu-da-beinim-oglan-t25204.html" rel="nofollow
hayat yaptıklarının eseridir....
Kullanıcı avatarı
castelli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erkan UZUN
Nereden: Amasya
Arabanız: 2005 Fabia HB 1.4 101 merzifon eşşee

İleti adilektasli » 18 Haz 2011, 22:58

Yeni bir konu açacaktım ama buraya yazmak daha iyi olur gibi geldi. Ben de yaklaşık 2 sene önce çok iyi bir işçilikle 3M cam filmi yaptırmıştım şaşmazda. 2 numara film kullandılar. Ama gel gelelim rakı bardakta durduğu gibi nasıl durmuyorsa filmler de benim octide öyle durmadı. Bulutlu havalarda arabanın içi görünmüyordu. Akşamları da yanları göremez oldum. Yaptırdığım yerde de ellerindeki en açık film buydu üstelik. 2 gün sonra ön yan camların filmini sökmüştüm. 1 hafta sonra arka yanları ve 15 gün sonra da en arkayı söktürdüm. İstediğim şey açık bir film ile ne kadar fayda sağlanıyorsa onu elde etmekti. Geçen yıl TİK-TAK diye bir yerde derdime çare filmi buldum. Llumar AT50 film yaptırdım orada. Film muhteşemdi. Tam istediğim gibi, en açık renk ama güneşe karşı da beklentimin üzerinde bir etkisi var. Bir kere yandan gelen güneş artık yakmıyordu. Klima daha rahat soğutuyordu. En önemlisi de içeriden dışarısı, dışarıdan da içerisi görülebiliyordu. Camları biraz daha renkli hale getirmişti. Tam aradığım filmdi. Ancak gel gelelim işçilik sıfır. Camların tamamında baloncuklar, lekeler doluydu. TİK-TAK oto yetkilisi diyeceğim ama ağzım varmıyor filmlerin tamamını söüp yeniden yaparak giderebildiler montaj hatalarını. Ancak yeniden yaparken llumar diye diye başka bir film taktılar. Üstelik defalarca sordum llumar film olup olmadığını. Yeni gelenin rengi biraz farklıymış... Bu sefer işçilik iyi de film de iş yok. llumar gibi etkili değil. Rengi hoşuma gitmedi. Bir de öncekini sökerken rezistansları da bozdular. Arka camı değiştirmek zorunda kaldım geçen kışa girerken. Neyse sonuçta yine yaz geldi. Ben TİK-TAK'ın bana yaptığı TİK-TAK tan nefret ederek onları bir daha görmek istemediğimden llumar'ın gerçek bayisini bulup daha önce çok memnun olduğum filmlerden yaptırdım bugün. Daha yeni olduğu için kesin konuşmak istemesem de şu ana kadar bir sorun göremediğim gibi uygulama yaparken izlediğim kadarıyla da oldukça titiz bir çalışma oldu.
Sonuç : Tecrübe yediğin kazıkların bileşkesidir. Ben istediğim filmlere kavuştum. Darısı kavuşamayanlara.
Ha bu arada Ankara'da llumar Kazım Karabekir caddesindeki yetkili bayisinde yaptırılmalı. 5 yıl garantisi var.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti adilektasli » 18 Haz 2011, 23:05

Tavsiye etmek istiyorum:
llumar Ankara bayisi
Çağrı Yapı Güvenlik Malz
Kazım Karabekir Caddesi 89/ 26 İskitler
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti SER53 » 19 Haz 2011, 11:33

adilektasli yazdı:Tavsiye etmek istiyorum:
llumar Ankara bayisi
Çağrı Yapı Güvenlik Malz

Hocam adres için sağol bende düşünüyorum fakat hangisini güveniriz bilemiyodum, hangisini yaptırdın en açık olanımı, bide fiyatı ne tuttu ne kadar zamanda yaptılar. Biraz piyasada sordum yerliler 50-60TL ithaller 100 civarı diyolar bildiğim kadarıyla.
Kullanıcı avatarı
SER53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit
Arabanız: fabia 2001 1.4 mpi

İleti can.tasan » 19 Haz 2011, 16:05

adilektasli yazdı:Tavsiye etmek istiyorum:
llumar Ankara bayisi
Çağrı Yapı Güvenlik Malz

Hayirli olsun. Fiyati ne kadar acaba?
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti xMEGANx » 19 Haz 2011, 16:20

İST/Aksarayla 40 tl ye takıyorlar ama süper dandik :) 100 tl üstü olmayan cam filmlerinin alayı dandik boşuna para vermeyin
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105