Sarmalı Direksiyon Kılıfı Kaplama

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sarmalı Direksiyon Kılıfı Kaplama

İleti uur1919 » 09 Haz 2011, 15:01

adilektasli yazdı:
uur1919 yazdı:
hetepe yazdı:Sonunda bana da aldıracaksınız şu malzemeyi... :)
aynen.
bide farklı uygulama yapanlar resim eklerlerse daha bi güzel olur. bilginize.

Valla direksiyon yıprandıysa ve deri kaplatmaya para vermek istemiyorsanız bundan güzel çözüm düşünemiyorum

bi arkadaşın arabasında gördüm o 50 tl ye aksesuarcıya yaptırmış söylediğiniz gibi dikişleri kılıfın ipleri arsına yapmışlar .güzel görünüyordu ama sizinki daha güzel (resimlerden anlaşıldığı kadrıyla).tebrikler.

uur1919
CLASSIC
CLASSIC

İleti murlent » 09 Haz 2011, 19:17

valla helal olsun çok güzel çalımalar olmuş... malum hem urfanın sıcağı hem elimin teri direksiyonu mahvedecek diye baya kasıyordum kendimi... hemen bende uygulamaya çalışayım bunu...
07' octavia tour ( şanlıurfa csi )
Kullanıcı avatarı
murlent
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Murat
Nereden: Şanlıurfa
Arabanız: 07'octavia tour

İleti diseqc » 10 Haz 2011, 16:52

konudan esinlenip uzun süredir aklımda olan kılıftan bende spraiş ettim bu gün öğleden sonra elime geçti fazla durmadım gittim arbanın yanına dikmeye göründüğü kadar kolay değilmiş zira iğne elime kaç defa battı sayamadım baya canımı yaktı kerata dikeme mantığı basit bir atla bir batır dıştaki ip baya sağlam ama son koldan bir önceki kolu dönerken fazla asıldım kptu ama artık sökecek durumda değildi baya dikmiştim üzerinden deriye baturarak iki defa dikip yoluma devam ettim inşallah sökülmez ben şimdiden sökmeye calışsam bir daha dikilmezdi sanırım ama netice güzel direksiyon kılıfından sonra bu dikme işi direksiyonu baya kibar bir hale getirdi ben kılıfın fazla kısmını arkaya iteledim böylece diresiyonun dört kolu geceren fazla öze batmadı bu iş için geniş bir zaman ayırın benim gibi alal acele dikerseniz ipte kopar elinizede batar dikiş hatalarıda olur ip yetmeyecek diye bir kaç yerde 2 atlayıp batayım dedim oda ktü oldu ama pek fazla belli olmuyor netice de bir karış kadar da ip arttı boşuna kasmışım birde serin bir havada yapın arabnın içi hama gibi olduğundan açtım klimayı dolayısıyla maliyete bir 5 tl daha eklenmiştir benden bu kadar resimler aşşağıda..

Görüntü074.jpg
1

Görüntü075.jpg
2

Görüntü076.jpg
3

Görüntü077.jpg
4
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti murat_4025 » 13 Haz 2011, 22:44

ben de bugün arkadaşımın yardımıyla uyguladım aracıma en kısa zamanda foto ekliycem, çok şık ve orjinal oldu tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
murat_4025
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat demir
Nereden: Kırşehir
Arabanız: 2004 octavia a4 elegance

İleti HTP » 14 Haz 2011, 12:01

Geçen hafta sonu bende kardeşimle uyguladım. Basit bir iş değilmiş ama çok güzel ve orjinal oldu. Fotoğrafları eklerim bende.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti ykorkmaz » 13 Ağu 2011, 14:13

Birkaç resim de benden olsun. 2 ay önce almıştım kısmet bugüneymiş.
DSC00047.JPG

DSC00049.JPG

DSC00050.JPG
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti jenq » 29 Ekm 2011, 16:17

Ben de kendi octavia'ma ve ablamın fabia'sına yaptım. Octavianın dikişini deriden geçirerek yaptım. Fabianın dikişinide iplerden geçirerek yaptım. 2 side hoş durdu. 1 tanesi için harcadığım süre 45 dk. oldu. Yalnız deriden geçirerek dikerken ip yetmiyor gidip ip aldım ekstradan.
Eklentiler
fabia3.jpg
fabia2.jpg
fabia.jpg
octi3.jpg
octi2.jpg
octi.jpg
Kullanıcı avatarı
jenq
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Octavia III Optimal 1.6 TDI DSG

İleti Kindred Brujah » 30 Ekm 2011, 10:31

Hocam ben geçen gün deri kaplattım direksiyonu ( suni deri tabiki şu hafif f-daha kaygan olan malzemeden) 30 liraya dikişli cillop gibi oldu direksiyon, 100-150 lira vermeyin eğer hakiki deri değilse değmez, hakiki deride direksiyona gelmez zaten suyu emer koku yapar vs.. :) ankaradaysanız yaptırdığım kişi seyyar biri biraz, bi kartalı var genelde taksicilere çalışıyor, arıyorsunuz yakın bi çevrede olduğunda haber veriyor siz arabayı götürüyorsunuz kaplıyor hemen orda, çokta güzel iş çıkardı benim felici'ya dışarda yaptırsam bi sürü ek işlem gerekecekti, felicianın direksiyonu normalden ince biraz belki biliyorsunuzdur, ama adamda ona uygun kesilmiş dikilmiş malzeme'de vardı, istanbuldan getirtiyormuş kendisi söylüyormuş boyutlarını falan düşünürseniz telefonunu alabilirim

adilektasli yazdı:Merhaba,

Bizim octinin direksiyonu güneşten kavrulmuş biraz. Yer yer deformasyonlar mevcut. Deri kaplatmayı düşündüm ama bu sıralar çok masraf yaptım zaten. Kışa doğru belki 100-150 TL verip kaplatabilirim. Bu arada aşağıdaki suni deriden olduğunu düşündüğüm sarmalı direksiyon kılıfından sipariş ettim. 12TL ye gelecek. Uğraşınca güzel bişey olur kanaatindeyim. Ürün gelip de dikmeye başlayınca foto çekip buraya da eklerim.

Bu kılıfla ilgili deneyimleri olan varsa tavsiyelerinizi almak istedim.

http://www.hepsiburada.com/Liste/Produc ... tev1412001
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti SELİM_ANK » 30 Ekm 2011, 12:45

usta senin felinin fotolarını koy da biz de bi görelim nasıl olduğunu beğenirsek alırız numarasını yaptırırz
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti Kindred Brujah » 30 Ekm 2011, 13:15

tamam akşama kadar çeker koyarım buraya, üstteki fabia'nın direksiyondaki gibi ama daha iyi oturdu benimki usta iyi işçilik yapıyor, alttan çif taraflı bant falanda koyuyor sonradan kendi içinde kayıp buruş buruş olmasın direksiyon diye, naylon iple dikiyor sonra üzerinden çakmak geçiyor içteki bantlarda iyice yapışıyor, tam oturuyor direksiyona :)
SELİM_ANK yazdı:usta senin felinin fotolarını koy da biz de bi görelim nasıl olduğunu beğenirsek alırız numarasını yaptırırz
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 30 Ekm 2011, 13:23

işte foto yanımda varmış bi tane :

http://b1110.hizliresim.com/q/y/7jdu.jpg

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 30 Ekm 2011, 13:59

sarmalı direksiyon kılıfı almayın çirkin duruyor

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti muhammed emin » 30 Ekm 2011, 16:04

valla sabah saat 10 da girdim skodam.coma sonra baktım bu başlık abinin resimlerine göz attım iyice düşünmeden hızlı aldan sparış ettim hemen valla bi gelsede yapsam acaba nasıl olacak
muhammed emin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhammed emin
Arabanız: skoda octavia 1,6 classic

İleti muhammed emin » 30 Ekm 2011, 16:05

pardon hızlı al demişim hepsi buradan hemen siparış yaptım
muhammed emin
CLASSIC
CLASSIC

İleti muhammed emin » 30 Ekm 2011, 16:08

adilektasli yazdı:Merhaba,

Bizim octinin direksiyonu güneşten kavrulmuş biraz. Yer yer deformasyonlar mevcut. Deri kaplatmayı düşündüm ama bu sıralar çok masraf yaptım zaten. Kışa doğru belki 100-150 TL verip kaplatabilirim. Bu arada aşağıdaki suni deriden olduğunu düşündüğüm sarmalı direksiyon kılıfından sipariş ettim. 12TL ye gelecek. Uğraşınca güzel bişey olur kanaatindeyim. Ürün gelip de dikmeye başlayınca foto çekip buraya da eklerim.

Bu kılıfla ilgili deneyimleri olan varsa tavsiyelerinizi almak istedim.

http://www.hepsiburada.com/Liste/Produc ... tev1412001

abi valla sen hepsi burada yla konuşta bi komisyon falan al ya
muhammed emin
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 31 Ekm 2011, 12:37

Bende şirketin doblosuna yapmıştım :) Güzelde duruyor aslında..Ama dikişi zor biraz..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti muhammed emin » 31 Ekm 2011, 21:23

Kindred Brujah yazdı:işte foto yanımda varmış bi tane :

http://b1110.hizliresim.com/q/y/7jdu.jpg

abi sen uçmuşun yahu
muhammed emin
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat11h1 » 31 Ekm 2011, 21:27

Bu konu o kadar çok bahsedildi ki bende bugün sipariş verdim. Dikim işlemi zor gibi ama üstesinden gelirim sanırım. Aslında direksiyon kollarını da kaplasa bu on numara olurdu.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

ÖncekiSonraki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir