Fabia arka, ayak ucu ve extra bagaj aydınlatması

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia arka, ayak ucu ve extra bagaj aydınlatması

İleti hetepe » 18 May 2011, 11:40

Evde boşboş otururken, elimde bulunan ve alet çantasının içinde beklemekten neredeyse kullanılmaz hale gelecek olan LED şeritleri hem değerlendirmek, hem de baz donanım aracımızın eksikliklerini azaltmak adına bu LED leri kullanmaya karar verdim.
Tavan aydınlatmasından aldığım aydınlatma elektriğini üst yanlardaki döşeme fitillerinin içinden arkaya ve ön koltuk altlarına kadar çektim.
Kendinden yapışkanlı LED leri de koltuk altlarında göze görünmeyecek şekilde ; Arka taraf LED lerini de kafalıkların hizasında ama maalesef çok da güzel görünmeyen bi şekilde ama aydınlatması iyi şekilde; bagaj LED lerini de arka koltuk sırtlığına yine bagaj açıkken göze görünmeyecek ama iyi aydınlatacak şekilde yapıştırdım.Bagaj orjinal lambasından LED e hattını çektim.
Sonucu görüşlerinize sunarım.

Eklentiler
ayak_aydınlatma.jpg
resimler çok karanlıkta çekildi, LED ler beyaz değil de sarımtrak olsaydı aydınlatması kusursuz olabilirdi.
arka_aydınlatma.jpg
Aydınlatması çok iyi ama gündüz görünümü (yanmazken) o kadar da iyi değil,
bagaj_aydınlatma.jpg
En çok işime bu yarayacak, alışveriş sonrası orj. lambasının önüne geçen en ufak cisim bagajı karanlık yapıyordu, şimdi çok daha büyük açıdan gelen ışığı birçok şey kesemez herhalde...
Bagaj_lamba.jpg
Bu görünüm tam olarak yer seviyesinden çekildi, normalde görünmesine olanak yok, pandizot engelliyor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti adilektasli » 18 May 2011, 13:41

Ellerine sağlık Engin çok iyi olmuş. Paspaslarn ilgimi çekti. Nasıl bişey onlar öyle?
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti hetepe » 18 May 2011, 14:18

Teşekkürler,
Fabianın orjinal servis malı kauçuk paspasları...
Orjinal halı olanlarını, fabia alan bir arkadaşıma hediye ettim, toz tutuyor ve beni hapşırtıyordu.
Bunların temizliği kolay.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti diseqc » 18 May 2011, 15:12

güzel olmuş iyi bir çalışma eline sağlık boş bir vakitte bende yapmayı düşünüyorum şöför tarafınada yapaydın pedal aydınlatma falan güzel olurdu..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti hetepe » 18 May 2011, 15:38

Onu da düşündüm ama apaçi havası katmasın diye vazgeçtim, lüks herhangi bir arabada görseydim yapardım.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti castelli » 18 May 2011, 22:27

valla gayet güzel görünüyor hocam ellerine sağlık :)
ledler için ayrıca bi anahtar yapmadın sanırım kapılar açılınca normal iç lambası gibi yanıyor değilmi ?
hayat yaptıklarının eseridir....
Kullanıcı avatarı
castelli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erkan UZUN
Nereden: Amasya
Arabanız: 2005 Fabia HB 1.4 101 merzifon eşşee

İleti onurson » 19 May 2011, 07:30

Engin abi eline sağlık bende bugün uğraşıp yapıcam.. hazır 19 mayıs tatili
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti hetepe » 19 May 2011, 09:58

castelli yazdı:valla gayet güzel görünüyor hocam ellerine sağlık :)
ledler için ayrıca bi anahtar yapmadın sanırım kapılar açılınca normal iç lambası gibi yanıyor değilmi ?

Aynen, kapılar açılınca yanıyor..
onurson yazdı:Engin abi eline sağlık bende bugün uğraşıp yapıcam.. hazır 19 mayıs tatili

Yaparsın, kolay iş, iyi sonuç, dün akşam eve giderken cc çalışmadı, bu sabah işe gelirken çalıştı...bir kaç gün takip edeyim, gerekirse Halil ustaya giderim.Sende sorun yoktur umarım...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti xMEGANx » 19 May 2011, 10:01

Düğün Salonu gibi :D
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti can.tasan » 19 May 2011, 12:17

Biraz fazla aydinlatmis gibi sanki bagajda sorun yok ama digerlerini biraz daha az isik verecek sekilde, orjinal ic aydinlatma isik miktarini referans alarak ayarlasaniz daha hos olur diye dusunuyorum.
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti felicia_3437 » 19 May 2011, 20:12

güzel calışma eline sağlık
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti onurson » 20 May 2011, 07:44

Engin abi cc çalışmıyormu cidden. bende bir sıkıntı yok Allahtan. dün bende kapıyı söktüm abi. makrayı fln kırmışım. sıçtık. toplayamadım. kucakladım kapıyı sanayiye. kilidide sökemedim. bizim ustalar sökeyim diye kırdılar attılar. heryeri. çok üzüldüm. toplayana kadar 120 tl gitti. saat 9 da bitti işim. araç şimdi servis diyor. makinaya sokup sildirmem lazım. :) bir daha bizim ustalara gidersem 2 olsun. sildim onları defterden.. sen yağ olayını ne yaptın bu arada abi
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti Henien » 20 May 2011, 07:55

Bagaj genişlemiş sanki :)
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti hetepe » 20 May 2011, 11:29

xMEGANx yazdı:Düğün Salonu gibi :D
:)

can.tasan yazdı:Biraz fazla aydinlatmis gibi sanki bagajda sorun yok ama digerlerini biraz daha az isik verecek sekilde, orjinal ic aydinlatma isik miktarini referans alarak ayarlasaniz daha hos olur diye dusunuyorum.

Bu şerit LED lerin standart bir ışığı var, direnç falan kullanmak gerek, uzun iş...Bir de fotoğraf ışığı biraz fazla gösterdi, bu kadar aydınlanmıyor aslında..

felicia_3437 yazdı:güzel calışma eline sağlık

Teşekkürler..

onurson yazdı:Engin abi cc çalışmıyormu cidden. bende bir sıkıntı yok Allahtan. dün bende kapıyı söktüm abi. makrayı fln kırmışım. sıçtık. toplayamadım. kucakladım kapıyı sanayiye. kilidide sökemedim. bizim ustalar sökeyim diye kırdılar attılar. heryeri. çok üzüldüm. toplayana kadar 120 tl gitti. saat 9 da bitti işim. araç şimdi servis diyor. makinaya sokup sildirmem lazım. :) bir daha bizim ustalara gidersem 2 olsun. sildim onları defterden.. sen yağ olayını ne yaptın bu arada abi

CC nin bir kuralı var galiba tam çözemedim, belli bir motor devrinin altında, belli bir hızın altında falan çalışmıyor, biraz daha kullanıp çözerim sanırım.
Senin son aramanda telefon arabadaydı, mesajını okudum, üzüldüm, dedim sana fazla zorlama diye...
O kasapların eline düştün sonunda düğün arefesi..
Halil ustaya git, sildir arızayı, ücret istemez sanırım...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti can.tasan » 20 May 2011, 12:12

Ben de cc kullaniyorum, devirden bagimsiz fakat 30 km/s hizinaltinda devreye girmez. Ben taktirdigimdan berihicbir problem yasamasim. Yaklasik 1 yil oldu.
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti HTP » 20 Haz 2011, 13:21

can.tasan yazdı:Ben de cc kullaniyorum, devirden bagimsiz fakat 30 km/s hizinaltinda devreye girmez. Ben taktirdigimdan berihicbir problem yasamasim. Yaklasik 1 yil oldu.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti yabani » 20 Haz 2011, 14:01

Arka aydınlatmalar işlevsel fakat çok göze batar olmuş (yada fotoğrafta öyle görünüyor) Bagaj aydınlatması ise çok güzel/işlevsel olmuş. Koltuk kısmı için yorumda bulunamayacağım, ben hareketli koltuklara kablo çekmek istemem açıkçası (birşey olacağından değil, sadece paranoyağım), onun yerine kol dayanağının monte edildiği orta konsol (yada adı herney ise) arka koltuk hizasındaki iki tarafına monte eder, basit bir plastik parça ile üzerine şapka yapar ışığın sadece ayak tarafına gelmesini sağlardım. (ama bu tembellikle uğraşmam o ayrı)

Bagaj aydınlatması gayet güzel olmuş, fırsat bulduğumda bunu bende yapacağım, ayrıca kapı içi aydınlatması yapmak istiyorum fakat hazırda kablo olmaması, kabloyu nereden çekeceğimi bilmemem ve kapıyı sökme işlemlerinin toplamı miskin bir bünyede rahatsızlığa yol açıyor :D en güzeli ben adam gibi bagajı aydınlatayım olsun bitsin :D
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti akilliadam » 20 Haz 2011, 19:21

arkadaşım kapılar açılınca yanmasını nasıl sağladın tavan aydınlatmasından mı aldın yoksa ?

bende yan döşemelirin altına sakladım ve kapıların aydınlatmasını yaptım gerçekten şık oldu ama parklardan alabildim devamlı yanıyor
akilliadam
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet k.yılmaz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: octavia amb 1.6

Sonraki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir