Fabia arka, ayak ucu ve extra bagaj aydınlatması

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia arka, ayak ucu ve extra bagaj aydınlatması

İleti hasannn » 23 Haz 2011, 11:18

ben bu sekılde bısey dusunuyordum elınıze saglık harıka olmus bu sıtenın bu özellıgını cok sevıyorum aklına gelen sey
bıranda karsına cıkıyor
ben tavan aydınlatmasına led taktım kapı acıldıgında fazla kapandıgında kısık bı sekılde yanıyor buda led ampullerın kablodakı elektırıkle bıle yaması sanırım senın cektıgın ledler kapılar kapalıyken hıcmı yanmıyor bıde sadece arkaya degıl onlerede aynı uygulamayı yapmayı dusunuyorum ben
audı a6'larda bu sekılde kapı acıldıgında fazla kapandıgında kısık yanıyor

hasannn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan çakır
Nereden: Konya
Arabanız: fabia

İleti xMEGANx » 23 Haz 2011, 19:07

abi gerçekci bir yorum yapmak gerekirse birbirinden bağımsız renklerde ışıklar apaçi tarzı bir görünüm saçmış. eğer o '' sarımsak '' renkleri kaldırıp beyaz yaparsanız çok tatlı çok lüx bir görünüm olucak. ( orjinal ampüllerden bahsediyorum yani sökerseniz daha iyi olucak )
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti hetepe » 24 Haz 2011, 07:21

xMEGANx yazdı:abi gerçekci bir yorum yapmak gerekirse birbirinden bağımsız renklerde ışıklar apaçi tarzı bir görünüm saçmış. eğer o '' sarımsak '' renkleri kaldırıp beyaz yaparsanız çok tatlı çok lüx bir görünüm olucak. ( orjinal ampüllerden bahsediyorum yani sökerseniz daha iyi olucak )
Güzel fikir, deneyeceğim...Hurdalığa gidip lüks bir arabadan sökerim(A6, gibi..)
hasannn yazdı:..........elınıze saglık harıka olmus bu sıtenın bu özellıgını cok sevıyorum aklına gelen sey
bıranda karsına cıkıyor
ben tavan aydınlatmasına led taktım kapı acıldıgında fazla kapandıgında kısık bı sekılde yanıyor buda led ampullerın kablodakı elektırıkle bıle yaması sanırım senın cektıgın ledler kapılar kapalıyken hıcmı yanmıyor bıde sadece arkaya degıl onlerede aynı uygulamayı yapmayı dusunuyorum ben
audı a6'larda bu sekılde kapı acıldıgında fazla kapandıgında kısık yanıyor

Kapılar kapalıyken LED lerin kısık şekilde yanmaması için LED e paralel olarak direnç bağlamak gerekiyor, ya da benim gibi aynı hatta bir adet normal ampul bırakırsanız yine kısık yanmaz.
akilliadam yazdı:arkadaşım kapılar açılınca yanmasını nasıl sağladın tavan aydınlatmasından mı aldın yoksa ?

bende yan döşemelirin altına sakladım ve kapıların aydınlatmasını yaptım gerçekten şık oldu ama parklardan alabildim devamlı yanıyor

Tavan aydınlatmasından hat aldığım için kapılar açıldığında yanıyor.
yabani yazdı:Arka aydınlatmalar işlevsel fakat çok göze batar olmuş (yada fotoğrafta öyle görünüyor) Bagaj aydınlatması ise çok güzel/işlevsel olmuş. Koltuk kısmı için yorumda bulunamayacağım, ben hareketli koltuklara kablo çekmek istemem açıkçası (birşey olacağından değil, sadece paranoyağım), onun yerine kol dayanağının monte edildiği orta konsol (yada adı herney ise) arka koltuk hizasındaki iki tarafına monte eder, basit bir plastik parça ile üzerine şapka yapar ışığın sadece ayak tarafına gelmesini sağlardım. (ama bu tembellikle uğraşmam o ayrı)

Bagaj aydınlatması gayet güzel olmuş, fırsat bulduğumda bunu bende yapacağım, ayrıca kapı içi aydınlatması yapmak istiyorum fakat hazırda kablo olmaması, kabloyu nereden çekeceğimi bilmemem ve kapıyı sökme işlemlerinin toplamı miskin bir bünyede rahatsızlığa yol açıyor :D en güzeli ben adam gibi bagajı aydınlatayım olsun bitsin :D

Sen yapmayı planla, ben gelir yardım ederim...:)
can.tasan yazdı:Ben de cc kullaniyorum, devirden bagimsiz fakat 30 km/s hizinaltinda devreye girmez. Ben taktirdigimdan berihicbir problem yasamasim. Yaklasik 1 yil oldu.

Servise sordum, sonradan takılan cc lerde bu olay normalmiş, özellikle Fabia 1 FL (makyajlı, yeniyüz) lerde böyle oluyormuş.Kontak aç-kapa dan sonra sorun kalmıyor.Ya da kapatmayı unutmamak gerekiyor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti elegance » 25 Haz 2011, 19:16

engin abi tavan lambasından hattı nasıl aldın?
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti hetepe » 19 Tem 2011, 16:06

tavan lambasını söktüm, elimdeki lambanın kablolarını 3 lü sokete lamba açıkken ve kapalıyken (Kapıları açıp kapayarak) değişik kombinasyonlarda değdirip, hangi ucu bağlayacağımı buldum ve o bağlantıyı arkalara yan fitillerin içinden çektim.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti onurson » 20 Tem 2011, 07:42

engin abi buluşmada benim arabayada çekelimmi altlara.. yardım eder misin?
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti hetepe » 04 Ağu 2011, 08:24

Hangi buluşmada? yine buluşma mı var?...:?
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Önceki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir