mx6 vites problemi

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

mx6 vites problemi

İleti Tenormen » 18 Haz 2011, 07:48

Selam arkadaslar,

eski bir favo sahibi olarak hala siteyi takip ediyorum. su an 94 model mazda MX6 arabam var. ciddi bir vites sorujnu yasiyorum. debriyaja basip 1 e aliyorum ama debriyaj pedali bazen takili kaliyor cikmiyor. pedali cekince de gelmiyor. o yuzden arbayi stop ettirmek zorunda kaliyorum. ayni sorun geri vitesinde ve bazen 2. viteste de oluyor. ama 3, 4 ve 5 te olmuyor.

simdi benim bunun sistemini degistirmem mi gerekiyor?? yardimci olursaniz cok sevinirim.

Tenormen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 18 Haz 2011, 08:02

Güle güle kullanın, nerden buluyorsunuz böyle özel arabaları?
Zamanında çok aramıştım bu arabayı, bulamamıştım.
Arabanızın pedal sistemindeki sorun nedeniyle debriyajının takıldığını düşünüyorum ama debriyaj teli ve debriyaj balata seti de işin içinde olabilir.
İyi bir usta ile basitçe ve ucuzca çözülebilecek bir sorun.
Kolay gelsin...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti diseqc » 18 Haz 2011, 08:09

debriyajın hidrolik debriyaj ve debriyaj merkezin dağılmış yenisini alman gerekiyor arayı fazla uzatma sıkıntı giderek artacak yakında seni yolda bırakır özellikle sıkışıktrafikte giderken dikkat et 10 defa debriyaja bas bırak yaparsan dibe oturur bir dahada gelmez debriyaj hidroliğini bir kontrol et ama kuvvetle muhtemel merkez arıza yapmış fiyatları cok abartılı değildir mazda arabaların parça fiyatları hakkında pek bir bilgim yok ama bir baskı balatadan ucuzdur artık sen hesap et ama ustalar el değmişken baskı balatayıda değişelim derler hazırlıklı ol...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti AhmetH » 18 Haz 2011, 09:18

debriyajı geri iten esas baskının üzerindeki yaprak yaylardır :)

bunun dışında pedalda gelsin diye yay var mı bilmiyorum.

bence ilk tecrübe etmeniz gereken şey debriyaj hidrolik mi yoksa mekanik mi odur.

eğer hidrolik ise muhtemelen fren sistemindeki hidrolik sıvısını beraberce kullanan sistemdir fren hidrolik kabında hidrolik kalmışmı diye kontrol edin eksikse tamamlayın. Bu sorunu düzeltmez ve sistemde hidrolik ise biraz sıkıntılı..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mustklc » 18 Haz 2011, 15:00

need for speed teki araba değil mi bu
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/