fabia koltuk temizleme

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia koltuk temizleme

İleti ogol00 » 25 Tem 2007, 17:13

2001 fabia ların koltukları sudan bile lekeleniyor. bu ve diğer koltuk lekelerinden kurtulmak , koltukları temizlemek için ne önerirsiniz.

ogol00
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 25 Tem 2007, 18:12

Halı şampuanı ile temizlik! Sonrasında Sonax'ın kumaşlar üzerine sıkılan ve sıvı emmesini önleyen spreyinden sıktığın zaman kumaş sıvıları emmez. Açık mavi koltuk döşemeye vişne suyu döktü yeğenim, kumaş vişne suyunu emmedi. Selpakla yüzeydeki tüm sıvıyı aldım, leke yok!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti guvenxoca » 25 Tem 2007, 19:58

ya sormayın aynı dert bendede var benim aletinkide açık bej geçenlerde kuzen su döktü simsiyah leke oldu ne olduğunu anlamadım resmen su lekesi yaptı!!! yani vişne suyu dökse anlıycamda su nasıl kararttı bir görseniz!!
bu arada baharda sonax da detaylı iç temizlik ve döşeme temizliği yaptırdım sakın ha kanmayın arkadaşlar çok kötü oldu  açık renk olduğu için kusma yapmışta filanda falanda geçiştirdi adi herifler olan bizim 150 kağıda oldu kesinlikle paranızı bunlara kaptırmayın hiçbir halt ve özelliği yok...

neyse saolsun anacım halletti sorunu,herkes bilir amway'in halı döşeme temizleme zımbırtısı var  onunla bir sildi yarım saatte pırıl pırıl  hiç kusma yapmadı yemin ediyorum ilk günki gibi oldu bu sorundan muzdarip herkese duyrulur....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zugor » 25 Tem 2007, 19:59

bende de aynı dert var sudan bile leke oluyo koltuklar ama irfan hocamın bahsettiği sprey süpermiş ilk iş bitane alıyorum
zugor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 25 Tem 2007, 20:35

[quote="irfant"]Halı şampuanı ile temizlik! Sonrasında Sonax'ın kumaşlar üzerine sıkılan ve sıvı emmesini önleyen spreyinden sıktığın zaman kumaş sıvıları emmez. Açık mavi koltuk döşemeye vişne suyu döktü yeğenim, kumaş vişne suyunu emmedi. Selpakla yüzeydeki tüm sıvıyı aldım, leke yok![/QUOTE]

irfan abi o andan senin yüzündeki ifadeyi merak ediyorum LOL
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti altinkum » 07 Ekm 2007, 21:10

gidin bir torba sabuntozu alın hacışakir olursa iyi olur, onu sıcak suya koyup bir havlu parçasını batırın ve iyice sabuntozunun suyunu emdirin, daha sonra koltukları silin. Bu araç için değil evdeki koltuklarınıza bile deneyebilirsiniz, döşemelerinizi yeni gibi tertemiz yapmasıyla birlikte mis gibi de koku yayar.
altinkum
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 07 Ekm 2007, 21:11

[quote="altinkum"]gidin bir torba sabuntozu alın hacışakir olursa iyi olur, onu sıcak suya koyup bir havlu parçasını batırın ve iyice sabuntozunun suyunu emdirin, daha sonra koltukları silin. Bu araç için değil evdeki koltuklarınıza bile deneyebilirsiniz, döşemelerinizi yeni gibi tertemiz yapmasıyla birlikte mis gibi de koku yayar.[/QUOTE]
 teşekkürler.acaba kılıfları da silebilir miyiz. zira benimkini takan öyle  takmış ki zannedersin haçlı seferine çıkacak da karısına kızına bekaret kemeri takıyor...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti BaTeRRiiSStt » 07 Ekm 2007, 22:48

Eğer cok kırlıyse koltuklar. Koltuk döşemecisine kılıfları söktürün. Sökülen kılıfları kuru temizlemeye verin. Sonra tekrar döşemeciye taktırın. Ben öyle yaptım süper oldu. Elegance lerin koltuk renklerıde acık oldugu ıcın cok cabuk kırlenıyordu. Birde o renkte kumas seçip döşemeciye minder yaptırdım süper oldu.. artık o minderler kirleniyor kirlendikçe söküp yıkatıyorum 3-5 ayda bir.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti ahmetva » 08 Ekm 2007, 00:38

Ben ziebartta iç döşeme temizleme ve koruma yaptırdım (kasko şirketinin hediyesiydi) fabrikadan yeni çıkmış gibi oldu.1.5 sene oluyor koltuklar pırıl pırıl hala... ama ben 50 usd vermem tabii bu iş için...
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti acer1610 » 08 Ekm 2007, 00:39

[quote="BaTeRRiiSStt"]Eğer cok kırlıyse koltuklar. Koltuk döşemecisine kılıfları söktürün. Sökülen kılıfları kuru temizlemeye verin. Sonra tekrar döşemeciye taktırın. Ben öyle yaptım süper oldu. Elegance lerin koltuk renklerıde acık oldugu ıcın cok cabuk kırlenıyordu. Birde o renkte kumas seçip döşemeciye minder yaptırdım süper oldu.. artık o minderler kirleniyor kirlendikçe söküp yıkatıyorum 3-5 ayda bir. [/QUOTE]

aynı dert bendede vardı kılıf taktırdım Tongue
acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 08 Ekm 2007, 02:53

Ankara ATA aracı alınca Ziebart Tidycar dan koltuk koruma hediye etmişti. Koltukların üzerine ne dökülürse dökülsün sanki poşete dökülmüş gibi yüzeyde kalıyor. 2 yıl garantili 1 sene daha endişe etmeme gerek yok Big%20smile
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti altinkum » 17 Ekm 2007, 16:56

Sabuntozunu kılıflara da deneyebilirsiniz arkadaşlar. Dediğim gibi evdeki koltuklarınıza bile uygulayabilisiniz 3- 5 ytl bişey hem çok ekonomik  bir çözüm size hem de etkili !
altinkum
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 17 Ekm 2007, 17:05

Koltuk korumayı kendiniz de yapabilirsiniz. O amaçla kumaş üzerine, su emmesini önleyen sprey sıkılıyor.

Dağcılık malzemesi satan yerlerde sıkça görüyorum...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Ekm 2007, 17:06

benim koltuklar içler acısı. özellikle arka koltuklara oturmuyorum mecbur kalsam bile, ceketi falan çıkarıp otururum. kardeşim ayakkabıyla biner (3 yaşında) köyde ayağını çamura bulaştırır, ayakkabısını hayatta çıkarttıramadım.

ön koltuk sırtlarının arka tarafları fiziki harita gibi. hele arka koltuklar... yemek mönüsü gibi. cips yer döker, kola döker, simit yiyor yahu, susamlar aralara dolmuş...

bide ayakkabıyla oturuyor, koltuğa vur, tozdan hapşırırsın. hele yerler. paspaslar.... taş, çakıl, çamur, kardeşimin topladığı ot, çiçek kuruntuları, saçları...

geçen kaloriferi ayağa verdim, içeriyi toz bastı pişman oldum camları açtık...

diyom baba para ver temizletim, yok yine pislenir boşver diyo. arabamızı dıştan görseniz cillop gibi, içine girince... zaten toprak kokusu hakim arabada.

arabada domates, biber ye, çekirdeği düşsün filizlenir allahıma...

hele torpido, öle pis ki, öle tozlu ki, el değmeye korkuyorum. çimlendirecem vallahi.

temiz yerler, direksiyon, vites, havalandırma butonu, CD çalar düğmesi, cam düğmeleri, kapı kolları. onlarada el değiyor diye temiz. geri kalan her yer ağır pislik içinde.

pisliğini geçtim, sağlıksız...

çenem düştü iyice... sinirimi bozuyor arabanın pisliği.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti irfant » 17 Ekm 2007, 17:12

[quote="hakanerdogan"]benim koltuklar içler acısı. özellikle arka koltuklara oturmuyorum mecbur kalsam bile, ceketi falan çıkarıp otururum. kardeşim ayakkabıyla biner (3 yaşında) köyde ayağını çamura bulaştırır, ayakkabısını hayatta çıkarttıramadım.

ön koltuk sırtlarının arka tarafları fiziki harita gibi. hele arka koltuklar... yemek mönüsü gibi. cips yer döker, kola döker, simit yiyor yahu, susamlar aralara dolmuş...

bide ayakkabıyla oturuyor, koltuğa vur, tozdan hapşırırsın. hele yerler. paspaslar.... taş, çakıl, çamur, kardeşimin topladığı ot, çiçek kuruntuları, saçları...

geçen kaloriferi ayağa verdim, içeriyi toz bastı pişman oldum camları açtık...

diyom baba para ver temizletim, yok yine pislenir boşver diyo. arabamızı dıştan görseniz cillop gibi, içine girince... zaten toprak kokusu hakim arabada.

arabada domates, biber ye, çekirdeği düşsün filizlenir allahıma...

hele torpido, öle pis ki, öle tozlu ki, el değmeye korkuyorum. çimlendirecem vallahi.

temiz yerler, direksiyon, vites, havalandırma butonu, CD çalar düğmesi, cam düğmeleri, kapı kolları. onlarada el değiyor diye temiz. geri kalan her yer ağır pislik içinde.

pisliğini geçtim, sağlıksız...

çenem düştü iyice... sinirimi bozuyor arabanın pisliği.
[/QUOTE]

Sen arabanı 1 hafta sonu için bana ver, bak tanıyabiliyor musun arabanı! LOL

Benim arabanın bagajındaki kozmetik malzemeleri Ziebart'ta bile yok..  Big%20smile
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Ekm 2007, 17:20

Sizin titiz olduğunuz 1.2 fabianızdan anlamıştım ben. eğer o araba 1 sene daha dursaydı size önümüzdeki yaza banko alırdık. o derece güzeldi...

2 fabiamız olurdu.

bizim ailenin genlerinde var, herkesin arabası pis. bi bizim değil, amcamın falan görseniz... üühhüüüh... bizimki yine iyi sayılır. o caanım audiyi bizim amca köyde dere yatağına sokmuş, hafif su akan dereden geçmiş, bayramda gittimdi, plakasından zor tanıdım.

ama sizinki de çok temiz oluyor hocam, motoru falan parlıyodu 1.2 nin hatırlıyorum. pislenince falan daha bi koyar adama o kadar temiz oluşundan sonra. bizim kaputu aç, TDI yazısı kabartması var diye okunuyor şu aralar.

zihniyet meselesi, bence temizliği önemli, siz daha iyi bilirsiniz ya mikrobiyoloji, dezenfektasyon falan...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ünsal » 28 Ekm 2007, 03:14

irfant hocam

Benim arabanın bagajındaki kozmetik malzemeleri Ziebart'ta bile yok..  Big%20smile demişsiniz

hocam rica etsem sakıncası yoksa neler kulandığınızı ve nerelerde kullandığınızı buraya eklermisiniz (örnek motor temizliği için şu marka,iç döşeme için şu marka,dış yıkama için şu marka,cila vb...gibi)

temizlikte rakip olucam sizede Evil%20Smile LOL LOL LOL LOL 
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti aytekin041 » 28 Ekm 2007, 03:25

bekliyoruz hocam
aytekin041