fabia koltuk temizleme

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia koltuk temizleme

İleti loveskoda » 28 Ekm 2007, 03:28

Ya en iyisi bütün SONAX ürünlerini alıp bagaja dizmekLOL

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti talayhan » 28 Ekm 2007, 09:25

benim arka koltuk ta bi sorunum var leke var ve çıkaramıyorum acaba önerisi olan varmı Cool
talayhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ZAMBOĞLU » 31 Ekm 2007, 19:38

1. sayfada gerekli bilgiler ve deneyimlerini arkadaşlar paylaşmışlar. işine yarayabilir.
ZAMBOĞLU
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 01 Kas 2007, 09:34

[quote="minik"]
  irfant hocam

Benim arabanın bagajındaki kozmetik malzemeleri Ziebart'ta bile yok..  Big%20smile demişsiniz

hocam rica etsem sakıncası yoksa neler kulandığınızı ve nerelerde kullandığınızı buraya eklermisiniz (örnek motor temizliği için şu marka,iç döşeme için şu marka,dış yıkama için şu marka,cila vb...gibi)

temizlikte rakip olucam sizede Evil%20Smile LOL LOL LOL LOL 
[/QUOTE]

Elbette!  Wink

ArmorAll Cilalı Oto Şampuanı ve sünger (2 haftada bir yıkama)

Sonax Hızlı Sprey Cila (ayda bir uygulama)

Turtle Wax Macun Cila (3 ayda bir uygulama)

Arexons Torpido sütü (Ayda bir tüm plastik yüzeylere)

Motor temizliği için Arexons Engine Cleaner (3 ayda bir uygulama)

Arexons pasta (çok nadir kullanmak üzere)

Armorall (Multipurpose cleaner tekstil köpüğü, tavan ve koltuklardaki lekeler için)

Camsil (camlar için)

Sonax silecek suyu

Carpex buğu önleyici sprey

Küçük yumuşak bir bulaşık fırçası (marşpiyenin pürüzlü yüzeyi için arada bir)

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti guvenxoca » 01 Kas 2007, 09:54

irfan hocam ne yaptın yaaaaLOL
mobil oto kuaförü gibisin maşallah...

arabanı kendin yıkıyorsun herhalde
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 01 Kas 2007, 09:56

[quote="guvenxoca"]irfan hocam ne yaptın yaaaaLOL
mobil oto kuaförü gibisin maşallah...

arabanı kendin yıkıyorsun herhalde
[/QUOTE]

Kompresör olsa kendim yıkayacağım ama...  Smile

Araç bakımı hobim oldu, boş zamanlarda onunla ilgilenmek kafamı boşaltıyor. Bir nevi terapi, işi gücü kısa bir süre için unutmak adına.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti sainz » 01 Kas 2007, 13:24

Dükkanın adı da İrfanbart veya İrfanax olsun kanımca.Big%20smileLOLBig%20smileLOLBig%20smileLOL
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti suppiluliuma » 01 Kas 2007, 13:34

Haziran'da aldığım Fabia'nın tüm koltuklarında, su lekesi gibi belirgin ve çirkin lekeler ortaya çıkmıştı. Bir gün Carrefour'dan Carpex marka bir döşeme temizleyici aldım rastgele. Sprey-köpük tarzı bir şey, fiyatını hatırlamıyorum. Geçen gün sonunda kullandım. Çalkalayıp lekenin üstüne sıkıyorsunuz, biraz bekleyip kalıntıları siliyorsunuz. Tarifi böyle. Traş köpüğüne benzeyen yoğun bir köpüğü var ama ıslatmıyor. Önce tarife göre uyguladım, köpüğü sıktığınızda tazyikle arabanın her tarafına köpük sıçrıyor. Öyle olunca da uğraştırıyor tabi. Ben de süngerin üstüne sıkıp direkt olarak lekenin üstünü sildim. Arkadaşlar sonuç mükemmel. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Benim döşemeler siyah tonları, yani durduğu yerde toz rengini değiştiriyor, sildikten sonra pırıl pırıl oldu. Önce sadece lekelere uygulayacaktım ama sonra tüm yüzeye yaptım. 20 dakikamı filan aldı.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 01 Kas 2007, 21:47

[quote="suppiluliuma"]Haziran'da aldığım Fabia'nın tüm koltuklarında, su lekesi gibi belirgin ve çirkin lekeler ortaya çıkmıştı. Bir gün Carrefour'dan Carpex marka bir döşeme temizleyici aldım rastgele. Sprey-köpük tarzı bir şey, fiyatını hatırlamıyorum. Geçen gün sonunda kullandım. Çalkalayıp lekenin üstüne sıkıyorsunuz, biraz bekleyip kalıntıları siliyorsunuz. Tarifi böyle. Traş köpüğüne benzeyen yoğun bir köpüğü var ama ıslatmıyor. Önce tarife göre uyguladım, köpüğü sıktığınızda tazyikle arabanın her tarafına köpük sıçrıyor. Öyle olunca da uğraştırıyor tabi. Ben de süngerin üstüne sıkıp direkt olarak lekenin üstünü sildim. Arkadaşlar sonuç mükemmel. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Benim döşemeler siyah tonları, yani durduğu yerde toz rengini değiştiriyor, sildikten sonra pırıl pırıl oldu. Önce sadece lekelere uygulayacaktım ama sonra tüm yüzeye yaptım. 20 dakikamı filan aldı.[/QUOTE]

paylaşım için teşekkürler ....

benimde ihtiyacım var bu işe bu hafta sonu bende yapayım Smile
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

Önceki

Kendin Yap