Distributor Teklemesı Sorunu Çozuldu (RESİMLİ)

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Distributor Teklemesı Sorunu Çozuldu (RESİMLİ)

İleti SKDFORMAN » 05 Nis 2014, 17:53

MadloveR yazdı:O taktığınız hortum ve yayın faydasını rampa çıkarken görürsünüz. Düz yolda çok bir etkisi yoktur. Distribitör için de alın elinize WD 40 ı tevzi makarasını söküp hafiften sıkın yeterlidir.

Kardeşim yokuşta denemedim. Ama yokuşta çok fazla yığılıyor. Ankara elmadağı bilenler bilir. Orayı 2 de cıktım. Bu bana cok koydu :) İnş. faydası olur.
Birde tevzi makarasını yani turuncu plastiği yukarı doğru çektim çıkmadı. Kırılır felan diye korktum. Kesin öle çıkıyo dimi.

SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti MadloveR » 07 Nis 2014, 12:52

Tevzi makarası yukarı doğru asılınca çıkar. Biraz kuvvetli asılın, uzun zaman önce takıldıysa oturmuştur yerine iyice biraz zorlar, ama çıkar.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti hdemirer » 01 Kas 2014, 16:36

Arkadaşlar vakum avansını kontrol etmek için distribütörü söktüm tevzi makarasını ve altındaki yıldız parçayı da söktüm vakum avansı tamam onu yaptım fakat yıldız parçanın altındaki siyah içi tel ile sarılı olan endüksiyon bobininden gelen kablonun takılı olduğu parça vida ile sabitmiş ancak ben zorlayınca bir miktar çatlattım araba çalışmıyor :( o parçanın ismi ne tek olarak satılır mı çalışmamasının bu parça ile ilgisi olabilir mi yoksa tevzi makarasının yönü mü yanlış çünkü tevzi makarasını çevirince sağa sola 1-2 cm oynuyor sabit değil. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
hdemirer
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit GLX

İleti cebi » 19 Kas 2014, 14:39

Benimde bi sorum olacak arkadaslar, bende distributoru soktum, ama tevzi makarasi elle cevirince epey bi hareket ediyo 3-5 cm kadar, bide karbiratordeki hortumu sokup vakum yaptigimda paso hava geliyo ama distributorde oyma olmuyo, bi eksiklik var cunku hava cektigimde surekli geliyo belli bi yerde zorlama falanda yapmiyo sanki hortum delik ama kontol ettim saglam, videolarda gordugum vakum yapinca oynayan parcayi el ile oynattigim zaman yarim cm oynuyo ve birakinca eski yerine donuyo, distributor omrunumu tamamlamistir acaba.
cebi
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdinc Çebi
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Favorit BlackLine

İleti debrelim03 » 21 Mar 2015, 09:14

arkadaşlar konuyu inceledim ve distrübütorün vakum yapmadığı hatta hortumun bile olmadığını farkettim söylendiği gibi vakum vidasını söktüm öyle sert bi yay takılmışki hatta 3 tane küçük rondele ile desteklenmiş arkadaşların dediklerini yaptım ve
aracımdaki düşük devirlerdeki sarsıntı yok denilecek kadar kaboldu birde distrübütöre avans ayarı yaptırırsak çok güzel olacak kendim yapmayı düşünüyorum becerebilirmiyim bilemedim avans yapma konusunu da inceleyeceğim sebep olanlardan Allah razı olsun
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serdar
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit

Önceki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir