cok abartmiş olurmuyum

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

cok abartmiş olurmuyum

İleti murat26 » 10 Nis 2012, 17:07

arkadaslar sole bi fikrim var sag ve sol aynalara birer vebcam baglasak bunlardan cıkan uclarıda 2 tane ekran bulup dısardaki görüntüyü icerde kafamız hiç yorulmadan görsek sizce bole bisey yapılabilirmi bi düşünüp bana yardımcı olurmusunuz

murat26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat tıkız
Nereden: Eskişehir
Arabanız: polo 6n2 2000

İleti SARACOGLU » 10 Nis 2012, 17:12

Murat hocam sen bu işe yapılacak masrafı bana ver ben senle beraber yolculuk edeyim sen ne tarafa bakmak istersen komut ver ben senin başını o tarafa elimle çeviririm :)
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti murat26 » 10 Nis 2012, 17:14

ya aga alemsin allah razı olsun saol arkadas bi fikir işte deişiklik olsun biras araclarımız farklı olsun die sordum
murat26
CLASSIC
CLASSIC

İleti KatatesPızartması » 10 Nis 2012, 17:15

Geçen gün yolda giderken dikkatimi çekti, volvo s80 in aynasının altında kamera vardı ama sanırım kaldırım yanına park ederken kullanmak içindi
KatatesPızartması
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia CHOİCE

İleti murat26 » 10 Nis 2012, 19:50

Yapalm arkadaslar iste yaygnlastıralm hepimiz skodalarımızı donatalm farkımız olsun dimi ama
murat26
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 10 Nis 2012, 20:59

murat26 yazdı:arkadaslar sole bi fikrim var sag ve sol aynalara birer vebcam baglasak bunlardan cıkan uclarıda 2 tane ekran bulup dısardaki görüntüyü icerde kafamız hiç yorulmadan görsek sizce bole bisey yapılabilirmi bi düşünüp bana yardımcı olurmusunuz

Biz bunu megep projesi olarak sunmuştuk bayağıda ilgi çekmişti. Sol dikiz aynasının dış kabına delik açarak küçük bir kamera yerleştirdik ileriye bakan. Sonra tam aynanın iç kısmına 3.5 inç ekran.koyduk. Kamera sola sinyal verdiğimizde devreye giriyordu böylece aynaya bakan önünde araç olsa dahi yolun ilerisini görebiliyor. Ölçümlerimde octinin şoför koltuğunda otururken sol gözünü ile kameranın bulunduğu dikiz aynasının en uç noktası arasında 50-55 cm uzaklık var. Kimse araba sürerken kafasını bu kadar uzatamaz. Proje bayağı ilgi görmüştü tam bir zihni sinir procesiydi. Bazı arkadaşlar buna patent alın dedi ama ben dikkate almadım geç kaldık yollar tek şeritli iken iyiydi ama şimdi yollar hep duble.

Kullandığımız kamera ve ekran bunlar
http://urun.gittigidiyor.com/elektronik ... i-34181319
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 10 Nis 2012, 21:03

ayhani yazdı:
murat26 yazdı:arkadaslar sole bi fikrim var sag ve sol aynalara birer vebcam baglasak bunlardan cıkan uclarıda 2 tane ekran bulup dısardaki görüntüyü icerde kafamız hiç yorulmadan görsek sizce bole bisey yapılabilirmi bi düşünüp bana yardımcı olurmusunuz

Biz bunu megep projesi olarak sunmuştuk bayağıda ilgi çekmişti. Sol dikiz aynasının dış kabına delik açarak küçük bir kamera yerleştirdik ileriye bakan. Sonra tam aynanın iç kısmına 3.5 inç ekran.koyduk. Kamera sola sinyal verdiğimizde devreye giriyordu böylece aynaya bakan önünde araç olsa dahi yolun ilerisini görebiliyor. Ölçümlerimde octinin şoför koltuğunda otururken sol gözünü ile kameranın bulunduğu dikiz aynasının en uç noktası arasında 50-55 cm uzaklık var. Kimse araba sürerken kafasını bu kadar uzatamaz. Proje bayağı ilgi görmüştü tam bir zihni sinir procesiydi. Bazı arkadaşlar buna patent alın dedi ama ben dikkate almadım geç kaldık yollar tek şeritli iken iyiydi ama şimdi yollar hep duble.

Kullandığımız kamera ve ekran bunlar
http://urun.gittigidiyor.com/elektronik ... i-34181319

sizinki gayet iyiymiş..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti xfenk » 11 Nis 2012, 07:56

yakuza270 yazdı:Geçen gün yolda giderken dikkatimi çekti, volvo s80 in aynasının altında kamera vardı ama sanırım kaldırım yanına park ederken kullanmak içindi

Kör Nokta Bilgi Sistemi (BLIS)
BLIS, yan aynalara yerleştirilmiş arkaya bakan kameraları kullanarak aracın her iki tarafını gözlüyor. Kör noktanıza bir araç girdiğinde, bu fonksiyon sağ ve sol kapı direklerindeki bir ışıkla sizi uyarıyor. Bu da yan aynalarla birlikte, şerit değiştirme kararını verirken yardımcı oluyor. BLIS otomobil 10 km/s hızı aştığında devreye giriyor ve motosikletten itibaren her türlü araca hem gündüz hem de gece tepki gösteriyor.
xfenk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Mersin

İleti murat26 » 11 Nis 2012, 13:48

saol gökhan arkadasım guzel oldu bole bi ürün hakkında bilgi vermen ben bi deneyim diorum bakalım nasıl olck
murat26
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 11 Nis 2012, 13:50

Webcam gece napacak? Kızılötesili bişey lazım. Bence elzem mi? Asla

İleti yazarsınız artık, kız görüntün dondu çok karıncalı, dur kapatıp bi daha açalım dersiniz :lol: :lol:
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti T.T. » 11 Nis 2012, 13:55

Fikir dahiyane ancak hakanerdoğan'a katılıyorum. Ama illa bu konuyu yapmak istiyorsanız bu şekilde hazır sistemler var aslında. Tamponlara takılan geri görüş kamerasından 2 adet tertibatıyla birlikte alıp, göğüse küçük bi lcd monitöre bağlayabilirsiniz. Atla deve değil aslında ama biraz uğraştırır. Ama en önemli sorun geceleri kullanamassınız. Zira güvenlik kameraları bile gece görüşlü olmasına rağmen yeşil bi görüntü vererek çok karıncalı şekilde gösteriyor.
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti hakanerdogan » 11 Nis 2012, 13:59

Kamera alnının çatından bizim Türk milletinin xenonları yeyince o ekran içerde bile göz alır, hanım kapa şunu yauv olur :D
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti KatatesPızartması » 11 Nis 2012, 16:38

hakanerdogan yazdı:Kamera alnının çatından bizim Türk milletinin xenonları yeyince o ekran içerde bile göz alır, hanım kapa şunu yauv olur :D

Aynen öyle ama benim fabişdede xenon var
KatatesPızartması
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak
Arabanız: Skoda Fabia CHOİCE

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir