torpido gözüne ışık yaptım

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

torpido gözüne ışık yaptım

İleti berati » 26 Nis 2012, 23:07

Merhaba. 2002 fabia mın torpido gözünün ışığının olmamasına içerledim ve şerit led lerle aydınlatma yaptım.
Torpido gözünü sökünce bir jack gördüm. burada sürekli elektrik vardı ve elektriği oradan aldım. Torpido gözünün kapağını tutan hareketli parçaya bir kablo, kapandığında karşısına denk gelen yere de bir kablo tutturdum. tam açılınca artık ışık yanıyor.

Eklentiler
26042012734.jpg
25042012733.jpg
berati
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: berati kolci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2002 fabia sw 1.4 LPG

İleti volg » 27 Nis 2012, 00:03

fikir iyide uygulama kötü olmuş.kısa devre yaptırıpta sigorta attırabilir bu şekilde.bence kapak açılınca devreyi tamamlayan bir sviç anahtar taksan daha iyi olurdu
volg
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 LX

İleti forman37 » 27 Nis 2012, 00:31

kızmayın bana ama uygulama hatalı olmus sonucunda kotu sonucdogurabılır kısa devre yapar bısey olur allah korusun aracı bıle yakabılırsınız boyle ısler yapılırken ılk once sıstemı koruyan bı sıgorta vardır dıye bılıyorum ama yınede yapılması lazım bence ondan sonra uygulumaya gecılmesı lazım ve gereklı olan parcalar alınması gerekıyo ben bılgısayarımın klavyesıne led sıstemı yaptım 12 V kısa devre korumalı adaptor aldım sonra gereklı aç-kapa salterını aldım ve sıstemı kurdum ve aklımda hıc bı soru ısaret yok :) benım yaptıgım tarzda bısey yaparsanız daha sağlıklı olur gıbıme gelıyo :)

_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti berati » 29 Nis 2012, 00:17

volg yazdı:fikir iyide uygulama kötü olmuş.kısa devre yaptırıpta sigorta attırabilir bu şekilde.bence kapak açılınca devreyi tamamlayan bir sviç anahtar taksan daha iyi olurdu

ilk denemem o şekildeydi. sıcak silikonla tutturduğum anahtar birkaç gün sonra düşüyordu. 10 gün sonra dayanamayıp böyle yaptım. kaygılarınızda haklısınız, güvenlik öncelikli. ama zaten gelen kablo sigortaya bağlı. sıkıntı olacağını sanmıyorum. alakanıza teşekkür ederim.
berati
CLASSIC
CLASSIC

İleti berati » 29 Nis 2012, 00:19

forman37 yazdı:kızmayın bana ama uygulama hatalı olmus sonucunda kotu sonucdogurabılır kısa devre yapar bısey olur allah korusun aracı bıle yakabılırsınız boyle ısler yapılırken ılk once sıstemı koruyan bı sıgorta vardır dıye bılıyorum ama yınede yapılması lazım bence ondan sonra uygulumaya gecılmesı lazım ve gereklı olan parcalar alınması gerekıyo ben bılgısayarımın klavyesıne led sıstemı yaptım 12 V kısa devre korumalı adaptor aldım sonra gereklı aç-kapa salterını aldım ve sıstemı kurdum ve aklımda hıc bı soru ısaret yok :) benım yaptıgım tarzda bısey yaparsanız daha sağlıklı olur gıbıme gelıyo :)

evet kesinlikle katılıyorum. bu arada yaptığınız çok güzel olmuş. ellerinize sağlık.

berati
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 29 Nis 2012, 00:24

tesekkur eerım beratı bey :) benım boyle seylere karsı bı hobım var bos kaldıkca ugrasırım. acarım takım cantamı bugun ne yapsam dıye plan kuruyorum hep :D sıstemı begendıgınız ıcınde sağolun torpıdo kapağına benım sıstem uygulanırsa hem sağlam hemde guvenılır olur bence :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti berati » 29 Nis 2012, 00:50

forman37 yazdı:tesekkur eerım beratı bey :) benım boyle seylere karsı bı hobım var bos kaldıkca ugrasırım. acarım takım cantamı bugun ne yapsam dıye plan kuruyorum hep :D sıstemı begendıgınız ıcınde sağolun torpıdo kapağına benım sıstem uygulanırsa hem sağlam hemde guvenılır olur bence :)

sağolun. yeni projelerinizi bekliyoruz bakalım daha neler yapacaksınız :)
ben aslında anahtar kullandım da plastiğe tutturamadım sonra böyle yaptım.
berati
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 29 Nis 2012, 01:58

sızde sağolun sıradakı projemde kendı odamın elektrık tesısatına 12 V aku baglayıp ve onu 220 volta cıkarabılıcek devreyı kurup elektrık kesıntılerınde odamın elektrığı kesılmeyecek odanın tesısatını aku ıle çalısır vazıyette tutucam elektrık geldıgınde sıstem devreden çıkıcak akuyu sarja alıcak . normalde pc ler ıcın boyle guc kaynakları var ama sadece pc yı 10 dk cıvarı çalıstırabılıyo bu olayı aşıcam oda nın elektrıgı karsılayabılıcek sıstemı kurucam 30 , 40 dk sorunsuz elektrıgımı kullanıcam :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi