ABS VE ASR IŞIĞININ SÜREKLİ YANMASI

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ABS VE ASR IŞIĞININ SÜREKLİ YANMASI

İleti serqet » 01 May 2012, 12:02

ABS ve ASR ışığınız devamlı yanıyorsa öncelikle akünün kapağının içinde yer alan sıralı şekilde 6 tane kablo var ve bu kabloların ucunda sacdan sigortalar var,diğer kutuda bulunan normal sigortalarla karıştırmayın (aslında sadece bir demir parçası) o sigortalardan en sağdaki abs ye ait muhtemelen o sigortadan kaynaklıdır sigorta ortadan kırılmıştır isterseniz skoda parçacılarından o parçadan bulup takın 1-2 tl ye yada bakır bir kablo koyun yerine bedavaya :) (ben öyle yaptım) daha sonra kontağı açtığınızda ışıkların yine sönmediğini göreceksiniz sakın korkmayın sadece arabayı çalıştırıp biraz hareket ettirin ışıkların söndüğünü göreceksiniz :) birde şunu fark ettim bu ışıklar sabit yanıyorken hızınız 80 in üstüne çıkmıyor :) skoda tedbiri gayet emniyetli :) sağlıcakla kalın.

serqet
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kenan A.
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2004 special

İleti efilefil » 24 May 2012, 11:05

Allah razı olsun senden kardeşim, tam dediğin gibiydi sigorta çatlamış, fakat iskitlerde aynı sigortayı bulamadım,
biraz büyüğünü buldum fakat uzun tarafını kırıp öyle monte ettim süper oldu. Şu anda ışıklar söndü ama ABS çalışıyormu tam test edemedim ayrıca ışıklar yanarken 140 150 yi rahat yaptım yani 80 üstü yapmam demedi :) fabişim
Kullanıcı avatarı
efilefil
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihat KELEŞ
Arabanız: 2012 Octavia DGS 7 İleri Dizel Ambition Beyaz

İleti serqet » 26 May 2012, 13:46

efilefil yazdı:Allah razı olsun senden kardeşim, tam dediğin gibiydi sigorta çatlamış, fakat iskitlerde aynı sigortayı bulamadım,
biraz büyüğünü buldum fakat uzun tarafını kırıp öyle monte ettim süper oldu. Şu anda ışıklar söndü ama ABS çalışıyormu tam test edemedim ayrıca ışıklar yanarken 140 150 yi rahat yaptım yani 80 üstü yapmam demedi :) fabişim

Allah cümlemizden razı olsun kardeşim bende bu bilgiler bu forumdaki arkadaşlardan alarak birleştirdim, 80 olayıda doğru normalde üstüne çıkıyormuş ben basmamışım meğer
serqet
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kenan A.
Arabanız: Fabia 2004 special

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir