Haftasonu işsizliğim, fiber kaplama ve stop karartma

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Haftasonu işsizliğim, fiber kaplama ve stop karartma

İleti djisis » 24 May 2012, 10:50

19-20 Mayıs tatil olunca gittigidiyordan 2 mt. fiber kaplama, siyah stop kararma folyosu almıştım,
İşe koyulayım dedim ama 2 günümü aldı saolsun,
Resim çekmeyi montajı yaparken aklıma geldi hemen resimleri çekeyim dedim,
Sizinde görüşlerinizi ve önerilerinizi almak istiyorum,
Tabi aracı yıkayıp çekseydim daha güzel görünürdü, keza daha bugün yıkamaya verebildim,

Arka sol stop ve sis-geri karartma

Arka sağ stop ve sis-geri karartma

Arkadan görünüş (Plaka reklamı gibi oldu ama alakası yok geriye fazla gidemedim arkam demirdi :D)

Arka sol kapı sökülmüş hali

Arka sağ kapı sökülmüş hali

Ön sol kapı montajlı hali

Ön sağ kapı montajlı hali

Arka kapıların kaplamaları bitmiş montaja hazır halleri

Arka sağ kapı döşeme içi
Yanlız yapacaklar için söylüyorum kapı açma kulpunu takarken dikkat edin, yay mekanizması geriye sıkışarak takılacak

Kapı açma kulpunun montajı

Döşemenin üstüne geçmiş hali

El muhafazasının montajı
El muhafazasının kaplaması yapılırken esnetme yöntemini kullanmayın, sıcaktan dolayı kabarıyor, ben içine tam oturacak şekilde yapıp dört köşeden kestim

Kapı tutma kolu
Kaplama yaparken tek parça olması çok zor, parçalar halinde yaptım

Kapı tutma kolu üst kapağı
Kaplama tek parça yapıldı

Cam açma kolu
Bir çok parçalar halinde yapıldı

Montajı bitmiş hali

Burada cam açma kolunun alt parçasını kaplamayı unutmuşum üstünde yaptım

Sağ kapının bitmiş hali

Vites topuzum çok kötüydü kaplayınca çok hoş durdu

Vites topuzumun takılmış hali

Kapı dış çerçevelerini kaplayacağım, daha önceden aksesuarcı da yapmıştık komple olmaz olmaz dedi ben yaptım çok hoş oldu

Sol kapı dışını kaplanmamış hali

Arka sol tarafın görünüşü

Sağ tarafın görünüşü

Sol tarafın görünüşü

Sağ tarafın kaplanmış hali

Arka taraftan görünüşü

Sol tarafın arkadan görünüşü

Önden görünüş

Görüşlerinizi bekliyorum...

djisis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bahadır AYDOĞDU
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman 135 GLX

İleti hetepe » 24 May 2012, 13:29

1- bıraksalar neredeyse arabayı tümden karbon kaplayacakmışsınız...!
2- Keşke bir de arabayı yıkasaydınız..
elinize sağlık, güzel iş çıkmış...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti MadloveR » 24 May 2012, 14:59

Eline sağlık çok güzel olmuş. Bence yan aynalrın dışını da kapla hoş görüneceği düşüncesindeyim.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti djisis » 24 May 2012, 16:53

hetepe yazdı:1- bıraksalar neredeyse arabayı tümden karbon kaplayacakmışsınız...!

Öncelikle çok teşekkür ederim hocam,

Aslında düşüncem o yönde :D
Tavanı da kaplayacaktım ama elimdeki ölçü yetmedi,
Aracı kaportacıya götürdüm, sağında solunda küçük küçük taş izleri şeklinde boya atması var,
Rötuş yapılmış ama çok kötü olmuş,
Aslında komple boyatana kadar (Üstünde daha orjinal boyası mevcut) kırmızı karbon kaplama yapsam nasıl olur düşüncesindeyim :)

Ayrıca arabayı bugün yıkatabildim, söz akşam resimleri çekip senin için koyacağım buraya :) (Yıkandıktan sonra gözüme ayrı bir hoş göründü)

MadloveR yazdı:Eline sağlık çok güzel olmuş. Bence yan aynalrın dışını da kapla hoş görüneceği düşüncesindeyim.

Hocam yan aynaları kaplamak benimde fikrimdi fakat sökerken bir tane vida içinden yalama oldu, tornavidayı dokunmamla dökülmesi bir oldu çok eskimiş, sonuç olarak sökemedim, wd-40 sıktım bugün tekrar deneyeceğim,
Başka nasıl bir yöntem deneyebilirim, vidanın içi boş gibi bir şey şu anda...
djisis
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 24 May 2012, 18:58

eliniz alışması açısından önce normal mat siyahla kaplama yapmaya çalışsaymışsınız daha iyi olurmuş çünkü bi süre sonra o parça parça yaptığınız yerlerden folyo atabilir ve yenisini yapmanız gerekir ki buda maliyet çünkü carbon kaplama folyo normallere göre baya pahalı ama yinede düşünce çok güzel elinize sağlık bende praya kıyıp karbon alıp yapayım barı ha bu arada benim meslek reklamcılık :D
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti volkanvolcano » 24 May 2012, 19:12

Hocam öncelikle gayet güzel olmuş araba sana birşey soracağım arka stopları folyoylamı kararttın yoksa boyamı kullandın bende karartacağım ama nasıl yapıldığını sorayım dedim :D
  • Erkekler büyümez oyuncakları büyür.
volkanvolcano
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan volcano
Nereden: Aydın
Arabanız: skoda favorit

İleti lazza » 24 May 2012, 20:05

eline koluna sağlık çokta hoş durmuş :) aynı sorun benimde arka stoplar karartılacak stop karartma folyosu demişsin nedir nerede satılır? olmazsa HB dan şeffaf kırmızı boya alacam
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti feliş » 24 May 2012, 20:05

djisis yazdı:19-20 Mayıs tatil olunca gittigidiyordan 2 mt. fiber kaplama, siyah stop kararma folyosu almıştım,
İşe koyulayım dedim ama 2 günümü aldı saolsun,
Resim çekmeyi montajı yaparken aklıma geldi hemen resimleri çekeyim dedim,
Sizinde görüşlerinizi ve önerilerinizi almak istiyorum,
Tabi aracı yıkayıp çekseydim daha güzel görünürdü, keza daha bugün yıkamaya verebildim,

Arka sol stop ve sis-geri karartma

Arka sağ stop ve sis-geri karartma

Arkadan görünüş (Plaka reklamı gibi oldu ama alakası yok geriye fazla gidemedim arkam demirdi :D)

Arka sol kapı sökülmüş hali

Arka sağ kapı sökülmüş hali

Ön sol kapı montajlı hali

Ön sağ kapı montajlı hali

Arka kapıların kaplamaları bitmiş montaja hazır halleri

Arka sağ kapı döşeme içi
Yanlız yapacaklar için söylüyorum kapı açma kulpunu takarken dikkat edin, yay mekanizması geriye sıkışarak takılacak

Kapı açma kulpunun montajı

Döşemenin üstüne geçmiş hali

El muhafazasının montajı
El muhafazasının kaplaması yapılırken esnetme yöntemini kullanmayın, sıcaktan dolayı kabarıyor, ben içine tam oturacak şekilde yapıp dört köşeden kestim

Kapı tutma kolu
Kaplama yaparken tek parça olması çok zor, parçalar halinde yaptım

Kapı tutma kolu üst kapağı
Kaplama tek parça yapıldı

Cam açma kolu
Bir çok parçalar halinde yapıldı

Montajı bitmiş hali

Burada cam açma kolunun alt parçasını kaplamayı unutmuşum üstünde yaptım

Sağ kapının bitmiş hali

Vites topuzum çok kötüydü kaplayınca çok hoş durdu

Vites topuzumun takılmış hali

Kapı dış çerçevelerini kaplayacağım, daha önceden aksesuarcı da yapmıştık komple olmaz olmaz dedi ben yaptım çok hoş oldu

Sol kapı dışını kaplanmamış hali

Arka sol tarafın görünüşü

Sağ tarafın görünüşü

Sol tarafın görünüşü

Sağ tarafın kaplanmış hali

Arka taraftan görünüşü

Sol tarafın arkadan görünüşü

Önden görünüş

Görüşlerinizi bekliyorum...

merhaba abi bende iki kapının ortasındaki direklere yapacağımda nasıl yapışıyor bunun ilacı vs. şeyleri varmı birde üstündeki yapışkan çokmu iyi yapışıyor(FELİCİA)
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti forman37 » 24 May 2012, 20:39

BENDE GECEN HAFTA ARKADASIMIZIN ARACININ PLAKALARI VE VITES KORUGU CERCEVESINI CARBON KAPLADIM BAKALIM BEGENICEKMISINIZ ISCILIGIMI :)

_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti feliş » 24 May 2012, 21:48

forman37 yazdı:BENDE GECEN HAFTA ARKADASIMIZIN ARACININ PLAKALARI VE VITES KORUGU CERCEVESINI CARBON KAPLADIM BAKALIM BEGENICEKMISINIZ ISCILIGIMI :)

Abi bu karbon kaplama kendimi yapışıyor yoksa sprey gibi ilacımı var
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti forman37 » 24 May 2012, 21:57

yok kardesım kendısı zaten yapıskan herhangı bı ılac veya yapıstırıcı kullanmana gerek yok aynı ızole kablo bandı gıbı farksız ama soyle bısey var kenar kose yerlede ısıtıcı FÖN kullanmanı tavsıye ederım cunkı normal halı koselerde kırılma katlanma yapar ısıtıldıgı zaman genlesıp gevsıyo ve şık dıye kosey kavrıyo :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti djisis » 25 May 2012, 09:24

hetepe yazdı:1- bıraksalar neredeyse arabayı tümden karbon kaplayacakmışsınız...!

Hocam senin için temiz resimler :)

alwaysloser yazdı:eliniz alışması açısından önce normal mat siyahla kaplama yapmaya çalışsaymışsınız daha iyi olurmuş çünkü bi süre sonra o parça parça yaptığınız yerlerden folyo atabilir ve yenisini yapmanız gerekir ki buda maliyet çünkü carbon kaplama folyo normallere göre baya pahalı ama yinede düşünce çok güzel elinize sağlık bende praya kıyıp karbon alıp yapayım barı ha bu arada benim meslek reklamcılık :D

Fiber kaplama da o kadar pahalı değil hocam, 3M almadığım için :)
En altta aldığım ürünlerin linklerini vereceğim...

ugrasvolkan yazdı:Hocam öncelikle gayet güzel olmuş araba sana birşey soracağım arka stopları folyoylamı kararttın yoksa boyamı kullandın bende karartacağım ama nasıl yapıldığını sorayım dedim :D

Saolasın hocam, kalın folyo ile kapladım, stoplar yada farlar kırılsa bile dağıtmadan tuttuğunu söylemişti :)

lazza yazdı:eline koluna sağlık çokta hoş durmuş :) aynı sorun benimde arka stoplar karartılacak stop karartma folyosu demişsin nedir nerede satılır? olmazsa HB dan şeffaf kırmızı boya alacam

Folyo hocam en altta aldığım ürünlerin linkini veriyorum,

feliş yazdı:merhaba abi bende iki kapının ortasındaki direklere yapacağımda nasıl yapışıyor bunun ilacı vs. şeyleri varmı birde üstündeki yapışkan çokmu iyi yapışıyor(FELİCİA)

Folyo kendinden yapışkanlı, yapıştırırken hava bırakmadan yapıştırman gerekiyor, aldığın malzemenin kalitesine göre yapışkan özelliği değişiyor, genelde yapışkanlar söküldüğünde iz bırakmıyor...

forman37 yazdı:BENDE GECEN HAFTA ARKADASIMIZIN ARACININ PLAKALARI VE VITES KORUGU CERCEVESINI CARBON KAPLADIM BAKALIM BEGENICEKMISINIZ ISCILIGIMI :)

Çok başarılı hocam, aklıma iyi getirdin, haftasonu fırsatım olursa bende deneyeyim :)

forman37 yazdı:yok kardesım kendısı zaten yapıskan herhangı bı ılac veya yapıstırıcı kullanmana gerek yok aynı ızole kablo bandı gıbı farksız ama soyle bısey var kenar kose yerlede ısıtıcı FÖN kullanmanı tavsıye ederım cunkı normal halı koselerde kırılma katlanma yapar ısıtıldıgı zaman genlesıp gevsıyo ve şık dıye kosey kavrıyo :)

Hocam fazla ısı gören yerlerde ısıyla genleştirip yapıştırırsak zaman geçtikçe ısıyla eski haline döneceğinden bozulacaktır, ben yaparken en az derecede genleştirmeyi seçtim, tabi orjinal 3M alsaydık durum farklıydı :)

Aldığım ürünler...
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/200x127-cm-karbon-folyo-siyah-1-kalite-carbon-56099037
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/kaliteli-kalin-seffaf-transparan-folyo-stop-56216831

Stop karartma yaparken aslında açık sarı ile farlarıda kaplamayı düşünmüştüm, önümüzdeki günlerde yaparım büyük ihtimal,

Arkadaşlar ayrıca dikiz anasını sökmek için yardımınızı istiyorum, aşağıda resimleri veriyorum, ne yapabiliriz?

djisis
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 25 May 2012, 09:51

WD-40 sıktım demiştin işe yaramadı sanırım. sana başka bir tavsiyem var. O vidaları aslırak ordan çıkar. Tabi aılarak çıkardığın için yivler bozulacaktır. Çıkardığın vidayla birlikte bir hırdavatçıdan vidaya uygun kılavuz al. o deliklere tekrar yiv çek. Valla şu an aklıma başka birşey gelmiyor. ben olsam böyle yapardım.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti forman37 » 25 May 2012, 11:45

kalıtelı bı ayarlı pense yardımı ıle o vıdalar ordan keısn sokulur . :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti djisis » 25 May 2012, 16:47

MadloveR yazdı:WD-40 sıktım demiştin işe yaramadı sanırım. sana başka bir tavsiyem var. O vidaları aslırak ordan çıkar. Tabi aılarak çıkardığın için yivler bozulacaktır. Çıkardığın vidayla birlikte bir hırdavatçıdan vidaya uygun kılavuz al. o deliklere tekrar yiv çek. Valla şu an aklıma başka birşey gelmiyor. ben olsam böyle yapardım.

Malesef hocam wd-40 işe yaramadı, son çare senin yöntemin olacak zaten :)

forman37 yazdı:kalıtelı bı ayarlı pense yardımı ıle o vıdalar ordan keısn sokulur . :)

Birazdan hırdavatçıları dolaşmaya çıkacağım pense avına çıkalım :)
djisis
CLASSIC
CLASSIC

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir