Favorit Gösterge Modifikasyonu ve Konsol Işıklandırma

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit Gösterge Modifikasyonu ve Konsol Işıklandırma

İleti FTS » 21 Haz 2012, 01:47

Uzun zamandır aklıma koymuştum. Abs ışığı ve emniyet kemeri ışığını yakacaktım. Forumda uzun uzun araştırdım. Neyi nasıl sökerim? Ne için neye dikkat etmem gerek? Ayrıca orta göz ve alt gözlere ışıklandırma yaptım.

1 günde bitecek iş aslında fakat sallana sallana 2 günde yaptım. Ayrıca Göstergelerin üzerinde bulunan gösterge aydınlatmalarına ek ledler yaptım. Çok fazla ışığı sevmiyorum göstergede o yüzden bu şekilde daha mantıklı geldi.

Üst ışıklandırmaya yaptığım led montajı

ABS ışığı yağ lambasına bağlı

Ön Sisler Emniyet kemerine bağlı. . Ön Sisleri yaktığım zaman Genelle daha agresif ve basarak kullanırım. Kemersiz Yola çıkmam ama olsun :)

Bahsettiğim cep aydınlatmaları. Bence Çok hoş oldu :)

Mavi Ayak aydınlatması.

Daha önce Park butonlarından kablo çekilip gösterge için beyaz led aydınlatma takılmıştı. Bense onu maviye çevirmiştim. Bir kaç sefer yaktım. Gözümü fazla aldı. O yüzden bağlantılarını 3 konumlu anahtar kullanarak ayırdım. istersem ayak aydınlatmasını yakıyorum. İstersem Cepleri yakıyorum. Anahtarı kurcaladım biraz galiba biraz yukarı bastırdığımda 2 si birden yanıyor :)

Herkese iyi forumlar dilerim. :)

16 CBA 96

# Sen bizim suretimize değil, siretimize bak. #
Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan Surer
Nereden: Bursa
Arabanız: 1994 GLX

İleti MadloveR » 21 Haz 2012, 07:44

Eline sağlık gayet güzel olmuş. Benim de aklımda göstergeyi ışıklandırmak ama bir türlü vakit ayırıp yapamıyorum.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti FTS » 23 Haz 2012, 01:13

Şimdi sırada torpido ve bagaj aydınlatması var :)

16 CBA 96

Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 23 Haz 2012, 10:45

Uploaded with ImageShack.us
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti FTS » 23 Haz 2012, 16:11

senin gibi yapmayı bende düşündüm mevlüt içine döşeme falan ama denedim gözümü aldı vazgeçtim açıkcası :)

16 CBA 96

Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

İleti CaNBeyLi » 16 Ekm 2016, 23:19

selam arkadaşlar bende yeni skoda sahibiyim benim lx dede gösterge sorunu var ve aydınlatması çok az gece göstergeler görülmesi zor oluyor elektrikcinin birine gttim ve led taktı malesef çok aydınlık oldu bu sfer de yarın söktüreceğim verdiğiniz resimde ve bilgilere teşekkür ederim kafama göre elektrikci bulursam bende yaptıracağım
CaNBeyLi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ayhan can
Nereden: Zonguldak
Arabanız: skoda favorit lx

İleti SKDFORMAN » 17 Ekm 2016, 16:36

Kendin yapsana Ayhan kardeşim. Arkadaş yukarda elektrikçiye yaptırın dememiş, kendi yapmış. Sende yapabilirsin.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir