Fabi I bi-xenon montajı

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabi I bi-xenon montajı

İleti PİCK-UP » 14 Nis 2013, 21:06

ustam uzunların neden sarı yanıyor.

orjinal farın uzun hüzmeli yerlerini de mi? kullanıyorsun.

kullanmandaki amaç nedir? bi xenon uzunları yetersiz mi geliyor?

teşkkürler ynlış anlamayın konuya açıklık getirecegiz arkadaşlarla uygulamayı düşünüyoruz. iyi günlerde kllanın.

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti lestat » 15 Nis 2013, 11:13

cemkeskin yazdı:Hakan arkadaş. İşçiliğin, anlatımın ve gösterdiğin özen on numara olmuş. Ellerine sağlık.
Benim kafama takılan ;
1- Yapmış olduğun bu işlemde mercek için motor kullanıyor musun?
2- Fabia larda yurtdışı orjinal motorlu xenon far yok mu? Yurt dışı kaynaklı da olabilir.
Kolay gelsin.

yok ekstra bir mercek motoru yok yani kastettiğiniz direksiyonun açısına göre merceği çevirmesi veya otomatik yükseklik ayarıysa o yok. sadece perdeleemnin mekanizması var o kadar.
aslında evet orjinal fabrika çıkışlı olanları var ama oldukça pahalı. gerçi kalite sıkıntısı olacağını sanmıyorum sonuçta skoda nın kendi ürünü ama. fiyatı beni düşünüdürmüştü. en son ebyade baktığımda 400 dolar falandıç tabi bunun kargosu gümrüğü falan da var
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti lestat » 15 Nis 2013, 11:28

PİCK-UP yazdı:ustam uzunların neden sarı yanıyor.

orjinal farın uzun hüzmeli yerlerini de mi? kullanıyorsun.

kullanmandaki amaç nedir? bi xenon uzunları yetersiz mi geliyor?

teşkkürler ynlış anlamayın konuya açıklık getirecegiz arkadaşlarla uygulamayı düşünüyoruz. iyi günlerde kllanın.

yok canım estağfurullah neden yanlış anlıyayım.
teşekkür ederim iyi dilekleriniz için
evet doğru tahmin ettiniz uzun huzme yuvalarını da kullanıyoruz. ama bu xenonlar yetersiz geldiği için değil sadece gündüz selektörü için uyarı amaçlı yani
çünkü kitte tek ampul var kısa far kablosu direk ampule bağlanıyor. uzun far kablosuy ise içindeki perdeleme mekanızmasına bağlanıyor. Siz kısa farla giderken önündeki perde merceği yarıya kadar perdeliyor karşıdakinin gözünü almasın diye.
uzun farları açtığınız zaman ise merceğinin önündeki perdeyi kaldırıyor. böylelikle ışığı tamamen veriyor. yani kitte normalde uzun far ampulu yok o sadece perdeyi indirip kaldırıyor.dolayısıyla gündüz farlar kapalıyken selektör yapamıyorsunuz. bende perdeleme mekanizmasından paralel çekip boş kalan uzun huzme yerinde bir h1 halojen taktım. O gördüğünüz sarılar halojenler.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti PİCK-UP » 16 Nis 2013, 13:03

anladım tşk. ;)
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE